آزمون‌های ارشد مدیریتآزمون تئوری مدیریتآزمون درس تئوری مدیریت: آزمون ۲ (آذر ۹۴)

آزمون درس تئوری مدیریت: آزمون ۲ (آذر ۹۴)

مجموعه آزمون‌های رایگان ارشد مدیریت: درس تئوری‌های مدیریت، دکتر محمد محرابیون محمدی

سری دوم آزمون درس تئوری مدیریت دکتر محرابیون منتشر شد. دو آزمون مستقل در دو فایل مجزا برای دانش‌جویان رشته‌های مدیریت، مدیریت اجرایی و مهندسی فناوری اطلاعات طراحی و منتشر شده است. تست‌ها استاندارد هستند و از بطن منابع معتبر طراحی شده‌اند.

دوستانی که در کلاس‌ها شرکت نکرده‌اند به پاسخ‌های تشریحی تست‌ها دسترسی نخواهند داشت؛ اما پاسخ‌نامه تست‌ها را می‌توانند دریافت کنند و پاسخ‌های تشریحی را در بطن کتاب‌های اصلی یا کتاب‌های جامع کشف کنند!

داوطلبان رشته مدیریت رسانه نیز می‌توانند از این مجموعه‌ها استفاده کنند

یک. دانشجویان رشته مهندسی آی.تی (آزمون ۲)

این تست‌ها به طور ویژه برای داوطلبان رشته مهندسی فناوری اطلاعات (۱۲۷۶) تهیه شده است.

تئوری مدیریت: آزمون ۲ مهندسی آی.تی (آذر ۹۴)
تئوری مدیریت: آزمون ۲ مهندسی آی.تی (آذر ۹۴)
Management_MEHRABIOUN_95_02_ITE_Test.pdf
Version: Marketing_MEHRABIOUN_95_02_ITE_Test
۹۳.۴ KiB
۴۰۳ Downloads
اطلاعات بیشتر
تئوری مدیریت: پاسخ‌نامه ۲ مهندسی آی.تی (آذر ۹۴)
تئوری مدیریت: پاسخ‌نامه ۲ مهندسی آی.تی (آذر ۹۴)
Management_MEHRABIOUN_95_02_ITE_Answer.pdf
Version: Management_MEHRABIOUN_95_02_ITE_Answer
۱۰۰.۶ KiB
۳۴۴ Downloads
اطلاعات بیشتر

دو. دانشجویان رشته مدیریت و مدیریت اجرایی (آزمون ۲)

این تست‌ها به طور ویژه برای داوطلبان رشته‌های مدیریت (۱۱۴۲) و مدیریت اجرایی (۱۱۴۸) تهیه شده است.

تئوری مدیریت: آزمون ۲ (آذر ۹۴)
تئوری مدیریت: آزمون ۲ (آذر ۹۴)
Management_MEHRABIOUN_95_02_Test.pdf
Version: Management_MEHRABIOUN_95_02_Test
۱۰۱.۵ KiB
۶۲۷ Downloads
اطلاعات بیشتر

تئوری مدیریت: پاسخ‌نامه ۲ (آذر ۹۴)
تئوری مدیریت: پاسخ‌نامه ۲ (آذر ۹۴)
Management_MEHRABIOUN_95_02_Answer.pdf
Version: Management_MEHRABIOUN_95_02_Answer
۱۱۰.۳ KiB
۵۵۳ Downloads
اطلاعات بیشتر

پاسخ تشریحی آزمون‌ها نیز در کلاس درس ارایه خواهد شد. پیشنهاد می‌کنم دوستانی که در کلاس‌ها حضور دارند، پاسخ‌نامه را چاپ کنند و نکته‌‌ها را در کنار تست‌ها یادداشت کنند تا دست‌گیرشان شود که چرا فلان تست را دُرست، و بهمان تست را نادرست زده‌اند!

11 فکر می‌کنند “آزمون درس تئوری مدیریت: آزمون ۲ (آذر ۹۴)

 1. شیرین فریدونیان

  با سلام خدمت برادر عزیز آقای زارعی و استاد بزرگوارم جناب دکتر محرابیون.

  خیلی تست های درخور و خوبی بود.

  من ۸۰ % زدم.

  با تشکر از استاد خوبم .

 2. ehsan

  سلام دوست عزیز
  بسیار ممنون بابت به اشتراک گذاشتن این سوالات
  میخواستم بدونم افرادی که به کلاس دسترسی ندارند چه جوری میتونند حداقل کلید این سوالات رو داشته باشند که بدونند چه سوالی رو درست و چه سوالی رو غلط زدند ؟

  خیلی ممنون

 3. مهدی سلیمیان

  با سلام خدمت دوست خوبم اقای زارعی و استاد گرانقدر دکتر محرابیون

  ۲تا تشکر ویژه داشتم:

  یک- بابت سوالای بسیار مفهومی و ناب این ازمون

  دو- بابت انتشار سوالات طبق برنامه ریزی قبلی استاد عزیز و ارزش قائل شدن ایشان برای دانشجویان که واقعا سپاسگزارم.

  بنده ۶۴ درصد زدم

  بازم ممنون-موید باشید

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام برادر؛

   چَشم؛ این را باید از دکتر محرابیون بپرسم و اطلاع‌رسانی کنم. راستش، کاستی از بنده بود که این موضوع مهم را از ایشان جویا نشدم.

   ارادت و احترام // جواد زارعی

 4. سجاد

  با سلام

  با تشکر زحمات شما و جناب آقای محرابیون. برادر عزیز آقای زارعی، این تست های تالیفی که شما گذاشتید در سایتتون بسیار ابتدایی و ساده هستند که من بعید میدونم با توجه به تغییراتی که در یکی دو سال اخیر در کنکور ایجاد شده، بخواد سوال بیاد. فکر کنم اگر نگاهی به سوالات ارشد سال گذشته و دکتری کنید متوجه میشید که این سوالات تقریبا در حد سوالات سال ۱۳۸۵ تا ۱۳۸۸ هستند. داوطلبین عزیز با زدن این سوالات درصد بالایی می زنند که فکر می کنند کنکور هم همینطوره. من در کلاس آقای …. شرکت کردم. واقعا سوالاتی که ایشون طرح می کنند باعث میشه ذهن داوطلب از هر جهتی درگیر بشه و کاملا برای کنکور آماده بشه.

  تشکر

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام برادر؛

   یک. بارها و بارها عرض کرده‌ام که کلاس‌ها در بهترین حالت، موتور ذهن‌تان را روشن می‌کنند و ابزارهای پایه را مهیا می‌کنند. اگر انتظارتان بیش از این‌ها باشد در کنکور ارشد متضرر می‌شوید. دکتر محرابیون، جناب پرچ، دکتر سلامی و دوستان دیگر سال‌هاست که تئوری مدیریت تدریس می‌کنند و درصد شاگردان‌شان فاخرشان بین ۵۰ تا ۷۰ درصد است. این دوستان از موضعی می‌توانند داستان کنکور و درس تئوری را تحلیل کنند که من و شما باید سال‌ها تلاش کنیم که بتوانیم از چنان منظری به این بازار بنگریم. از این رو توصیه می‌کنم از این‌گونه تحلیل‌های سطحی و هیجانی و صدور حُکم‌های قطعی درباره درس‌ها و کنکور ارشد فاصله بگیرید که به صرفه و صلاح‌تان نیستند.

   دو. شما دل‌تان را به خواندن کتاب دکتر مقیمی خوش کرده‌اید و پیرو دوستانی هستید که تمام درس تئوری مدیریت را در کتاب دکتر مقیمی خلاصه کرده‌اند. پیش‌تر مطلبی تحریر کردم و گفتم که منابع بر دو گونه درس‌نامه و دست‌نامه هستند و کنکوری‌جماعت باید درس‌نامه‌ها را مطالعه کنند. دکتر مقیمی، مطالب مندرج در کتاب‌شان را که از خودشان تولید نکرده‌اند؛ بلکه آنها را از منابع گوناگون گردآوری و سازمان‌دهی کرده‌اند. ساختار کتاب را که بالا و پایین کنید،‌ دست‌گیرتان می‌شود که حداقل سه‌چهارم مطالب کتاب با دیگر منابع مشترک است. به بیان دیگر، داوطلبی که برای ۵۰ درصد هدف‌گذاری کرده است لزومی به خواندن کتاب دکتر مقیمی ندارد!

   سه. دکتر مقیمی چند سالی است که در زمره طراحان تست‌ها وارد شده‌اند؛ اما این‌گونه نیست که تمام تست‌ها را از کتاب خودشان طراحی کنند. یعنی، نمی‌توانند منابع دیگر را نادیده بگیرند. حتی اگر تمام تست‌ها را هم از بطن کتاب‌شان طراحی کنند، باید از روال‌های سازمان سنجش در مدل طراحی تست‌ها تبعیت کنند. پس، تأکید می‌کنم که اگر تمام تست‌ها از کتاب دکتر مقیمی طراحی شود، باز هم دوستان می‌توانند نیمی از تست‌ها را با خواندن منابع دیگر شکار کنند!

   چهار. این سال ۱۳۸۵ تا ۱۳۸۸ را نمی‌دانم از که، به عاریت گرفته‌اید. بی‌شک، اساتیدی که سال‌هاست در این حوزه حاضر هستند، بهتر می‌توانند موضوع تست‌ها و سبک تست‌ها را تحلیل کنند. پس گرد حاشیه نچرخید. در ضمن، اردیبهشت سال گذشته که با آن استاد گرام‌تان صحبت می‌کردم، یک‌بند بر کتاب مقیمی تأکید می‌کرد. هنگامی که مرجع اصلی برخی تست‌ها را خدمت‌شان عرض کردم، هیچ آشنایی با آن منابع نداشت و کتاب جنگل استراتژی مینتزبرگ را اولین‌بار که می‌شنید؛ و البته، با کتاب ماری جو هچ فقط آشنا بودند. آن مکالمه دو ساعته با اطلاع‌شان خودشان ضبط شده است!

   پنج. این را برادرانه خدمت‌تان عرض می‌کنم که منصفانه نیست که فضای کنکور ارشد را برای منافع خودمان و برای گرم کردن بازارمان، متشنج و بی‌ثبات توصیف کنیم و خودمان را به عنوان تنها مسیر امن معرفی کنیم!

   شش. توزیع سختی و پیچیدگی در طراحی تست‌ها باید با ساختار کنکور هم‌سو باشد. پیشنهاد می‌کنم به جای مطالعه مشقت‌بار تست‌های تألیفی دوستان، تست‌های ده دوازده سال اخیر کنکور مدیریت را هوشمندانه بخوانید و تحلیل کنید. با همین‌ها می‌توانید امتیاز قابل توجهی شکار کنید. راستش نمی فهمم چرا اره سخت را انتخاب کرده‌اید. دوست دارم توفیق‌تان را ببنیم؛ چرا که زحمت کشیده‌اید؛ اما هر راه سختی، لزوما شما را به مقصد نمی‌رساند!

   هستم در خدمت‌تان // جواد زارعی

 5. سجاد

  سلام

  جناب آقای زارعی پیرو نظری که بنده در مورد اهمیت کتاب آقای مقیمی مطرح کردم ذکر چند نکته به نظرم مهمه:

  ۱- اگر کنکورهای سال ۱۳۹۰ دکتری تا ۱۳۹۳ و ۱۳۹۲ و ۱۳۹۳ ارشد مجموعه مدیریت و اجرایی رو مطالعه کنید، متوجه میشید که هرسال یک تا دو سوال بصورت مستقیم از کتاب مقیمی سوال اومده. خصوصا مجموعه اجرایی. اوایل مهر ماه سال گذشته بود که شنیدیم آقای مقیمی کتابی در حوزه مبانی سازمان و مدیریت چاپ کردند. در واقع در سال های گذشته میشد یک روند افزایشی سوالات کنکور در کتاب ایشون رو مشاهده کرد. سال گذشته که کتابشون اومد بیرون حدود ۸ سوال در مجموعه مدیریت، ۱۰ سوال در مجموعه اجرایی و بین ۲۰ تا ۲۵ سوال در کنکور مجموعه مدیریت فقط به صورت خط به خط از کتاب ایشون سوال اومد. این شد بحث مجموعه مدیریت

  ۲- در کتاب مبانی سازمان و مدیریت ایشون در بعضی از فصول مباحث مدیریت اسلامی اومده که تقریبا از همین کتاب حدود ۴ سوال خط به خط از ۱۵ سوال مدیریت اسلامی ارشد از کتاب ایشون اومد. حال، باز آقای مقیمی در اواخر تابستان امسال یک کتاب پرحجم از مدیریت اسلامی داده بیرون که به نظر بنده از فصل هفتم به بعد این کتاب سوالات زیادی هم در ارشد و هم در دکتری میاد.

  مقایسه:

  آقای مقیمی حدودا پاییز سال ۱۳۹۳ کتاب مبانی سازمان و مدیریت رو دادند بیرون و این همه از این کتاب سوال اومد. بنظرتون امسال پاییز که کتاب مدیریت اسلامی ایشون اومد بیرون، چندتا سوال از این کتاب میاد؟!!!!!!!

  ۳- اگر دقت کنید از سال حدودا ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۳ از کتاب های  الوانی و رضاییان سوالات زیادی در کنکور مطرح شد. اما ناگهان در سال ۱۳۹۴ در تمامی گروه های آزمایشی تقریبا سی درصد سوالات از کتاب ایشون اومد.

  ۴- اگر واقعا کتاب ایشون رو مطالعه کرده باشید متوجه میشید که این کتاب به نحوی جامع تر از کتاب های منبع سال گذشته بوده و ازآنجایی که در کنکور امسال دکتری صرفا از مبانی سازمان و مدیریت و نه از رفتار پیشرفته و منابع انسانی پیشرفته، سوال میاد به احتمال زیاد حداقل ۵۰ درصد سوال های تئوری و مدیریت اسلامی از این کتاب طراحی بشود.

  و نکته آخر:

  در یکی از کامنت هاتون اظهار نظر کرده بودید که بنده و امثال بنده فضای کنکور رو مشوش کردیم. به نظر من این بازار رو کسایی مشوش کردند که سال های سال تونستند از جیب همین داوطلب هایی که در آینده به خیل عظیم بیکاران اضافه میشند، دارایی هایی آنچنانی در بهترین مناطق تهران داشته باشند. نه انسان بسیار متشخصی چون استاد بنده که همه میشناسنش و مثل اینکه شما هم به ایشون حساسید، که دغدغه دارند داوطلبین در کنکور درصدهای بسیار بالایی رو کسب کنند و واقعا کنکور رو بفهمند و فکر می کنم که بنده خدا چندسالی هست که وارد این بازار شده نه مثل دوستان شما که سال های ساله در این بازار برای خود کسی شده اند

  سربلند باشید و پیروز

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام برادر؛

   یک. من مشکلی با تحلیل‌تان ندارم. حتی آن را غلط هم نمی‌پندارم. من اعتقاد دارم که ۲۰ تا ۲۵ درصد و شما اعتقاد دارید ۳۰ تا ۵۰ درصد تست‌های تئوری مدیریت و مدیریت اسلامی از کتاب‌های دکتر مقیمی طرح می‌شوند. بیایید فرض کنیم، ۳۰ درصد تست‌ها از کتاب ایشان است که اگر از آنها چشم‌پوشی کنیم حداکثر از ۳۰ درصد تست‌ها چشم‌پوشی خواهیم کرد. البته برخی از این ۳۰ درصد می‌تواند با منابع دیگر هم‌پوشانی داشته باشد. پس می‌توانیم به ضرس قاطع از ۲۰ تا ۲۵ درصد تست‌ها با نخواندن کتاب‌های دکتر مقیمی چشم پوشی کنیم. پیشنهاد می‌کنم کارنامه‌ها را مختصری بالا و پایین کنید و کشف کنید که چند نفر در کنکور ارشد، درس تئری مدیریت را بالاتر از ۷۰ زده‌اند. حتی آنهایی که بالای ۶۰ زده‌اند انگشت‌شمارند. پس، اگر فردی بخواهد تئوری را حوالی ۵۰ تا ۶۰ بزند، نیازی به مطالعه کتاب مقیمی ندارد. تأکید می‌کنم مشکلی با دکتر مقیمی و کتاب‌شان ندارم. این گفته‌ها، تحلیلی مبتنی بر حرف‌های خودتان هستند!

   دو. شرایط درس مدیریت اسلامی هم، خیلی از تئوری مدیریت جدا نیست. فضای مدیریت اسلامی دوقطبی شده است. یک‌طرف دکتر پورعزت و گروه مطالعات مدیریت اسلامی و طرف دیگر، دکتر مقیمی و اصحابی که در قم مستقر هستند. کتاب دکتر پورعزت بر نهج‌البلاغه تمرکز دارد و دکتر مقیمی بیشتر بر آیات قرآن تمرکز کرده‌اند. همین شرایط دوقطبی را در تست‌ها شاهد خواهیم. یعنی انتظار داریم تست‌ها متناسب با موضوعات و حجم مطالب توزیع شوند. پس، پیش‌بینی می‌کنیم حداقل چهار تا پنج تست از کتاب دکتر پورعزت؛ و حداقل شش تا هشت تست از کتاب دکتر مقیمی در کنکور امسال مطرح شوند. با این اوصاف، دوستانی که به درصدهای ۳۰ تا ۴۰ فکر می‌کنید، چرا باید کتاب دکتر مقیمی را با آن حجم و ادبیات بخوانند؟ آیا به صرفه و صلاح است؟ که به یقین نیست!

   سه. در کامنتی دیگر که به حاشیه رفته بودید و تأییدش نکردم، به ضبط صدای آن بنده خدا معترض شده بودید که تأکید می‌کنم مکالمه‌مان با اطلاع خودشان ضبط شده است. حتی تأکید داشتند ترسی از ضبط صدا ندارند. همین چند وقت پیش، پیامک‌هایی به سویم شلیک کردند که اگر منتشرشان کنم، دست‌گیرتان می‌شود استاد متشخص‌تان چگونه با مقدها برخورد می‌کنند. کافی است پنج دقیقه از متن مکالمه‌مان را منتشر تا روشن شوید، تعبیر این استاد متشخص از همکاران نزدیک‌شان که اتفاقا آدم‌های خوش‌نامی هستند چیست. پیامکی خدمت‌شان عرض کرده‌ام که هیچ‌گاه مکالمه‌مان را منتشر نخواهم کرد؛ اما این ادبیات را در شأن‌ خودم نمی‌دانم.

   چهار. هیچ‌گاه تمایل عده زیادی از مخاطبان به یک فرد، بر وثوق و اعتبارش دلالت ندارد. حضرات امیر در این‌باره حدیثی دارند که شنیدنش بس جذاب است. قسمت پایانی کامنت‌تان که ارزش پاسخ گویی ندارد؛ چرا که به روش مرادتان،‌ برای این و آن حکم صادر کرده‌اید. اگر م‌توانید منطقی و تحلیل صحبت کنید و گرفتار حاشیه نشوید، در خدمت‌تانم و تمام نظرات‌تان را بی‌شائبه تأیید می‌کنم!

   برادرانه توفیق‌تان را خواستارم // جواد زارعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *