ارتباط با مدیر کانال ارشدباز

کانال تلگرام بستر مبادلهٔ مدیریت‌شدهٔ پیام را مهیا نکرده است؛ از این رو، از دریافت دیدگاه‌ها و پرسش‌های شما محروم هستم. رابطه‌ٔ یک‌طرفه ماندگار نبوده و نیستند و نخواهند بود. از این رو، این صفحه‌ را برای ارتباط با شما دوستان برپا کرده‌ام. اگر نظری، پرسشی، نظری، پیشنهادی، چیزی برای گفتن دارید، مطلب‌تان را ذیل همین صفحه درج کنید. تمام‌شان را به‌طور روزانه می‌خوانم. اگر نیازمند پاسخ بود، پاسخ‌شان را می‌دهم؛ و اگر برای دوستان دسگر مفید بود، به‌طور عمومی منتشرشان می‌کنم.
حواس‌تان باشد که در این صفحه فقط و فقط درباره کانال صحبت کنید و برای طرح پرسش‌های تخصصی باید به صفحه‌هایی که نشانی‌تان را ظرف چند روز آینده اعلام می‌کنم مراجعه کنید. درخواست می‌کنم که این قانون را رعایت کنید!

30 نفر درباره «ارتباط با مدیر کانال ارشدباز» صحبت کرده‌اند

 1. هادی هدهد

  سلام جناب

  ۱.لطفا خودتون رو معرفی کنید من تازه با سایت شما آشنا شدم و هیچ شناختی از شما ندارم

  ۲.لطفا تو کانال آهنگ های شاد بذارید اینا که آدمو افسرده میکنه.مثلا بندری یا آذری

  ممنون

 2. مرجان رافی

  جناب آقای زارعی

  درود

  من حدودا دو هفته ای است که با وبلاگ بسیار خوب شما آشنا شده ام و به طور پیوسته هم به کانال تلگرام سر می زنم.

  درخواست بنده این است که لطفا برای دکترای مدیریت هم مطالبی بنویسید، هر چند هنوز هم برای ما – که از ارشد گذشته ایم اما دوست داریم دکتری بخوانیم  – سایت بسیار غنی است و می توان استفاده کرد، اما خواهشم این است که یک بخش را – هرچند کوتاه – به دکتری مدیریت اختصاص دهید، سپاس.

  من ارشد مدیریت بازرگانی- گرایش مدیریت تحول خوانده ام و شدیدا در پی این هستم که امسال در دانشکده خودم (علوم اقتصادی- فردوسی مشهد) مدیریت آی تی ، گرایش کسب و کار هوشمند قبول شوم، منتها با توجه به کمرنگ بودن رزومه ام ، سعی در تقویت آن تا آبان ماه را دارم، به نظرم غالب بچه های کنکور دکتری از همان ماه ها شروع به مطالعه می کنند (این نظر شخصی بنده است و هیچ دلیلی بر آن ندارم). با توجه به احتمال بالای شاغل بودن یا متاهل بودن این دسته از داوطلبان و زمان همواره محدود و منابع پیوسته متغیر و مبهم،  آیا امکان دارد که از مهر و آبان هم درباره دکتری بنویسید، یا حداقل راهنمایی بفرمایید که همان توصیه های کنکور  را می توان درباره نقاط اشتراک در کنکور دکتری بکار گرفت؟

  سپاس بی کران

  در پناه حق باشید

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام خواهرم؛

   تمرکز اصلی وب‌سایت و کانال ارشدباز بر روش درس‌خوانی است؛ و روش درس‌خوانی محدود به ارشد و دکتری نیست، و هر بنی‌بشری که بخواهد چیزی را یاد بگیرد باید از روشی مشخص پیروی کند. پس، اگر مطالب ارشدباز را پیگیری می‌کند،‌ بخشی از نیازهای شما تأمین خواهد شد؛ اما نه همه‌شان!

   موفقیت در کنکور دکتری، نیازمند رعایت نکته‌هایی است که مشاوران دکتری مفصل درباره‌شان صحبت می‌کنند. پیشنهاد می‌کنم درباره دکتری از دکتری احسانی یا دکتر طورانی کمک بگیرید که بر تمام جنبه‌ها اشراف دارند.

   ارادت // جواد زارعی

 3. سيد سجاد

  جناب زارعی سلام مجدد

  بعد از مطلب اخیرتان راجع به برنامه ریزی

  من هم نقشه فرصتم را ترسیم کردم

  که باتوجه به تاهل و شاغل بودنم و همچنین کلاس های ترم تابستانم وقت خالی زیادی ندارم و مجبورم بشدت اقتصادی برنامه ریزی کنم. مثلا ۴٠ روزی میشه که شبها یک ساعت زودتر می خوابم و بجایش ١/١۵ صبح درس می خوانم.

  در حال حاضر علاوه بر لغت ورزی که سرجهازی درس خواندنم هست (که البته خیلی وقت گیر شده روزانه حدود ٢:٣٠ وقتم را می گیرد) استراتژیم خواندن مطالب هرجلسه بعد از کلاس (دقیقا همان شب و روز بعدش) و نیز روز قبل از جلسه بعدی کلاس است.

  نظرتان چیست؟ نکته ای که ذهنم را مشغول کرده یکی اینکه فرمودید برنامه دو هفته ای بریزیم هست، خب بنده که برمبنای کلاسهایم درس می خوانم چه برنامه دیگیری می توانم داشته باشم؟

  سپاس بی پایان

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   مبنای برنامه‌ریزی‌تان همان کلاس‌ها باشد. البته نمی‌دانم چه درس‌هایی را کلاس می‌روید. ممنون می‌شوم همین‌جا درج‌شان کنید تا درباره‌شان صحبت کنیم.

   ارادت // جواد زارعی

 4. احمد

  دورود بر شما

  خیلی خوشحالم که اینقدر خوش ذوق و خوش قلم، واقع بینانه و دقیق به دنبال افزایش بهره‌وری عمل مطالعه هستید. سخت و صریح با حضرت‌عالی موافقم که “محدودیت‌ها از ناتوانی ما در به کارگیری صحیح منابع ناشی می‌شوند و اگرنه که منابع وافرند و حاظر. به زودی بیشتر با یکدیگر آشنا خواهیم شد.

  موفق، پیروز

 5. e.kh

  سلام. باتوجه به مطلب جدیدتون تو کانال مبنی بر برنامه ریزی. به نظرتون اینکه هزینه کنیم و مشاور داشته باشیم تو مسیر کنکور خوبه؟ یا توصیه نمیکنید? اینکه رتبه های برتر سال های قبل رو به عنوان مشاور انتخاب کنیم خوبه؟صدای مدیر طرح مشاوره داره رتبه های برتر سالها قبل با یک هزینه خیلی خیلی ناچیز. آقای عمرزاده که وحشتناک هزینه مشاورشون بالاست. آقای احسانی منصفانه ترن ولی. کلا یک مشاور خوب که هزینشم زیاد نباشه معرفی میکنید؟من شرایطم متغیره و به نظرم یک نفر باید باشه تو این مسیر راهنمایی هاش باشه. منتظر پاسختونم

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   اگر برنامه‌پذیر هستید، اول آقای احسانی و بعدتر، آقای عمرزاده و حتی مهندس بابک بوترابی را برای کسب مشورت پیشنهاد می‌کنم. رتبه‌های موفق سال‌های قبل برای خودشان موفق بوده‌اند و لزوماً مشاوران خوبی نیستند.

   موفق باشید // جواد زارعی

 6. احمد

  سلام و وقت بخیر دوباره

  جناب آقای زارعی عزیز

  منبع و مکانی برای اطلاع قابل اطمینان، به روز و نسبتا دقیق از سرفصل‌های سئوالات دروس آزمون کارشناسی ارشد مدیریت را خواستارم؟ در سایت‌های مختلف گشتی و گذاری داشتم اما چمن سبز و باغ و بستان که نمی شود زردآلو…

  سپاس جناب

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   برخی کتاب‌های کنکوری، سرفصل‌ها را منتشر کرده‌اند؛ و فصل‌بندی برخی کتاب‌ها منطبق بر سرفصل‌هاست. پرسش‌تان را دقیق‌تر اگر بفرمایید شاید بهتر بتوانم کمک‌تان کنم!

   ارادت // جواد زارعی

   1. احمد

    دورود دوباره

    با مثالی توضیح می هم. در درسی مانند تئوری‌ها با حجم وسیع اطلاعات ثقیل، عمیق زیاد مفاهیم موجود و درک زمانبر موضوعات روبه‌رو هستیم اما تحلیل آزمون های سه سال گذشته نمایانگر وجود حداقل ۴۰% سئوالات از چند سرفصل خاص (مانند: ساختار، مکاتب و مفایهم) می باشد که از این رو و آن رو که در مورد ماهیت مطالب درسی عرض کردم به صرفه بسیار است که تسلط و تبحر خاص حاصل کرده و چون حلوا نتیجه ای خوب از این هماورد ضریب فریب بدست آوریم. البته آنچه پاسخ گفته اید سابقا رویت شده(برای مثال در کتاب اقتصاد خرد آقای دکتر نظری) و بنده سپساگزارم و اما اینجانب سرفصل های سایر دروس را برای تمرکز راهبردی در پی هستم البته باید عرض کنم در سایت موسسه مدرسان شریف تحلیل های اجمالی در مورد آزمون های سال های گذشته موجود است که تا کنون استفاده کرده ام اما اجمالی است.

    اما مخلص کلام با اخلاص زیاد

    بنده قبل از مشاهده نظرات نافذ و شیرین حضرت عالی مشغول مطالعه DLMها بودم اما با مطالعه تحلیل های منطقی شما دست کشیده به کتب مرجع رجوع کردم و هم اکنون در حال مطالعه کتاب مدرسان می باشم، کتاب آقای جلیلیان هم تورق کرده ام اما بعد از گذشت دو ماه از مطالعه بر روی کتاب مدرسان آیا صلاح بر تغییر منبع اینجانب می دانید؟

    سپاس مرا پذیرا باشید…

    1. جواد زارعی نویسنده

     سلام؛

     یک. بی‌علت نبود که به دوستان کنکور، مطالعهٔ کتاب ساختار و سازمان‌دهی دکتر پورعزت را پیشنهاد کردم. چراکه، ایشان در چهار بخش اول کتاب، به‌طور مشروح درباره همین مباحث صحبت کرده‌اند.

     دو. کتاب مدرسان هم گزینهٔ خوبی برای مطالعه است. کتاب را که شرحه‌شرحه کردید، پیشنهاد می‌کنم کتاب دکتر جلیلیان را نیز تروق کنید. برای کلیدی‌جماعت، کار از محکم‌کاری عیب نمی‌کند!

     ارادت // جواد زارعی

 7. هادی

  سلام استاد

  شما مشاوره خصوصی هم ارائه میدید؟

  لطفا اگه ارائه میدید شرایطتونو بفرمایید و یه راه ارتباطی تا مشاوره شخصی هم داشته باشیم.

  ممنون

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   در کانال ارشدباز مطلبی درباره تفاوت‌های مشاور و مربی منتشر کرده‌ام. بنده، مربی هستم و کارهای یک مشاور کارآزموده را نمی‌توانم انجام دهم. اگر در زمره افراد برنامه‌ریز هستید به عنوان مربی می‌توانم کمک‌تان کنم. البته چنین کاری را توصیه نمی‌کنم. گمان نمی‌کنم حق‌الزحمه مربی‌گری‌ام به صرفه‌تان باشد. از این رو، توصیه می‌کنم از خدمات دوست عزیزم دکتر علی احسانی استفاده کنید.

   ارادت // جواد زارعی

 8. فریبا وکیلی

  استاد بزرگوارم جناب زارعی

  هر روز هر ساعت که پای دروس کنکور ارشد میشینم دعایتان میکنم و هربار که میبینم روشهایتان بسیار مفید است و منو از منجلاب کنکور در اورده خداروشکررررر میکنم بابت وجود شما و سایت ارشد باز.
  روشهایتان درمورد خواندن اقتصاد و تئوری و ریاضی واقعا محشر است و من با اجرایش به بهترین نحو میتوانم یادبگیرم.استاد بزرگوارم بهتان قول میدهم دریک دانشگاه خوب تهران قبول بشوم و سال بعد بهتون اعلام میکنم .من شکست بدی خوردم در کنکور ۹۶ ولی خوشحالم حداقل بعد کنکور سایت شما و خودتان را پیدا کردم😊.ممنونم از شما خیلی ممنونم استادم

 9. ana

  سلام جناب آقای زارعی

  این سوال رو بارها تو گروه های مختلف پرسیدم یا جواب ندادن یا خودم پیگیر نشدم بهر حال هر روز چک میکنم ببینم شما جواب میدید یا خیر؟

  در ارتباط با منابع دکتری مدیریت بازرگانی : برای آزمون امسال ظاهرا رفتار مصرف کننده حذف شده و  مدیریت استراتژیک پیشرفته جایگزین شده. میشه لطفا راهنمایی بفرمایید چه منابعی ( کتاب و نویسنده) باید مطالعه کنیم.

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   یک. متأسفانه پیگیری کنکور دکتری نیستم. درس مدیریت استراتژیک جایگزین هیچ درسی دیگری نشده است و شک نکنید که رفتار مصرف‌کننده برای دکتری بازرگانی حذف نمی‌شود. البته، خبر قطعی آبان‌ماه اعلام می‌شود!

   دو. منابع متعددی مانند اف.آر.دیوید، جنگل استراتژی مینتزبرگ، کتاب خانم هچ، کتاب جناب گِرَنت و امثالهم برای مدیریت استراتژیک معرفی شده است؛ که نمی‌دانم کدام‌شان ارجحیت دارند. از دکتر احسانی کمک بگیرید. شک ندارم که کمک‌تان می‌کنند!

   ارادت // جواد زارعی

 10. shervin

  سلام وقت بخیر

  اقای زارعی من میخواستم که از شبانه ی یک دانشگاه برم روزانه ی یه دانشگاه دیگه …. چون هم با هزینش مشکل داشتم و.هم اینکه به مسیرم خیلی دور بود ، وارد سیستم ارسال درخواست سنجش شدم ، گزینه در خواست بررسی الویت بعدی روزدم و.کدش رو. هم داخل باکس نوشتم یه گزینه ی دیگه ای هم بود به اسم در خواست تغییر دوره ی قبولی چون با موبایل اینکارو کردم فکر می کنم که هم در خواست الویت بعد رو تیک زدم هم درخواست تغییر الویت قبولی ، الان خیلی نگرانم میترسم اتفاقی بیفته ، به نظرتون چیکار کنم از استرس دارم سکته میکنم ، البته من میخواستم دوره ام از شبانه به روزانه تغییر پیدا کنه انقدر عجله داشتم اون گزینه رو.هم تیک زدم

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   به‌طور معمول چند هفته پس از اعلام نتایج، کارنامه داوطلبان منتشر می‌شود و وضعیت داوطلب در تمام کدِرشته‌های انتخابی اعلام می‌شود. برای تغییر رشته دو راه وجود دارد. یک، پیگیری از سازمان سنجش؛ و دیگیری باید صبر پیشه کنید تا ثبت‌نام‌ها انجام شود و امکان انتخاب رشته دوباره باز شود. به‌شخصه همین راه اول را توصیه می‌کنم. البته انتقال از شبانه به روزانه قدری مشکل است. اما اگر رشته‌تان در یک دانشگاه باشد، جابجایی سریع‌تر انجام می‌شود.

   ان‌شاء‌الله که به خواسته‌تان برسید // جواد زارعی

 11. shervin

  البته فراموش کردم که بگم یه در خواست در بخش عمومی زدم که چنین اشتباهی کرده ام ، چون توی همون بخش دوبار نمیتونم درخواست بدم.  حتی میخوام دوشنبه برم حضوری سنجش ، مثلا به نظرتون امکان داره که به دلیل درخواست اشتباهم کلا درخواست الویت بعدیمو حذف کنن نهایت اتفاقی که میتونه بیفته چیه?:((((((

 12. علی

  سلام
  وقت بخیر
  ممنون از مطالب مفیدی که میذارید
  من شاغل هستم و لیسانس مدیریت بازرگانی دارم از دانشگاه شیراز. میخوام کنکور ۹۷ گرایش منابع انسانی امتحان بدم و فقط هم میتونم شیراز باشم، ظاهرا با رتبه حدود ۳۰۰ هم قبول میشم. از درس خوندم فاصله گرفتم و حوصله و توانایی خوندن تمام منابع رو ندارم. با راهنمایی های سایت شما و یکی دوتا سایت دیگه تصمیم گرفتم منابع زیر رو بخونم، میخواستم نظر شما رو بدونم، باتشکر فراوان

  بیشترین وقتم رو میخوام بذارم برای سه تا کتاب زیر:
  ۱تئوری های مدیریت: حسین جلیلیان و سیدجوادین
  ۲بازاریابی: مروج
  ۳مدیریت اسلامی: علی احسانی

  منابع انسانی: آرین قلی پور
  زبان تخصصی: آرمان اشراقی
  زبان عمومی زیر ذره بین جلد یک
  اقتصاد خردوکلان: محسن نظری
  ریاضی هم نمیزنم

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   ستون کناری وب‌سایت را از بالا تا پایین بخوانید. بعد، در خدمت‌تان هستم.

   ارادت / جواد زارعی

 13. سمیه

  سلام ممنونم از وبلاگ فوق العاده تون.نظرتون درمورد سی دی درس اقتصاد خرد وکلان دکتر صادقین چیه؟من تغییر رشته ای هستم به نظر شما سی دی بهتره یا کلاس آنلاین؟

 14. سمیه

  سلام

  درضمن من از اول تابستون شروع کردم به خوندن تیوری وبازاریابی تواولویتن.زبان عمومی وتخصصی ومدیریت اسلامی واقتصاد هم توپاییز تمومشون می کنم وبقیه ی وقتم ومیزارم دوره.اگه بخوام روزانه تهران قبول شم دیگه باید چیکار کنم ؟منابع من بسته ی آموزشی مدرسان شریف

   

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   مطالب ستون کناری وب‌سایت را مطالعه کرده‌اید؟ اگر نخوانده‌اید، بخوانید؛ چراکه در بطن پاسخ بارها به آن‌ها ارجاع می‌دهم. در ضمن، اولویت‌بندی علمی درس‌ها را فراموش نکنید!

   ارادت // جواد زارعی

 15. حافظ

  سلام و خسته نباشید

  من سال گذشته البته سال کنکوری گذشته از مطالبتان مخصوصا کتابهای مناسب که معرفی کردید استفاده کردم و علی رغم رتبه نه چندان خوبم و مشکلات که سرجلسه داشتم  و نتونستم اندازه ای که درس خونده بودم پاسخ سوالاتو بدم ولی تو نزدیکترین شهر به خودم و دانشگاه اردبیل و رشته مدیریت استراتژیک روزانه قبول شدم و الانم که به شرایط شخصی خودم نیگا میکنم میبینم بهترین جای ممکن (برای خودم) قبول شدم.

  رسم ادب بود که از شما تشکر کنم و بهترین ها رو براتون آرزو کنم.

  باز هم مطالبتان خصوصا مطالبی که مربوط ب درس خواندن هست رو دنبال خواهم کرد و میدونم برای منی که روشهای ۸ تیک و لاینتر هیچوقت جواب نداده روشهای مورد معرفی شما بهترین جواب رو خواهد داد.

  موفق و موید باشید

  یا علی…

 16. پیمان

  سلام آقای زارعی

  شما از نحوه تدریس آقای هادی رنجبران اطلاعی دارید ؟ گویا ایشان بعد از سالها امسال از نیمه مهرماه کلاس ریاضی و آمار برگزار خواهند کرد طبق اطلاعات وبسایتشان . خواستم ببینیم تا حالا تجربه ای یا شنیده ای دارید از نحوه تدریس ایشان ؟

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   متأسفانه از چگونگی تدریس‌شان مطلع نیستم؛ اما کتاب‌شان تعریف ندارد.

   ارادت // جواد زارعی

 17. م.ر

  با سلام

  اول می خواستم ازتون بابت راهنماییهاتون و سایت خوبتون تشکر کنم.من در کنکور ۹۶ رشته مدیریت بازرگانی گرایش استراتژیک دوره ی روزانه دانشگاه قم را با رتبه ی ۵۹۸ قبول شدم.و ثبت نام هم کردم.و  اولویتای بعدی من:

  ۱-بازرگانی گرایش بازاریابی قم

  ۲-فناوری اطلاعات گرایش کسب و کار الکترونیک تهران

  ۳-بازرگانی گرایش استراتژیک گیلان

  ۴-صنعتی گرایش مدیریت پروژه قم

  ۵-بازرگانی گرایش بازرگانی داخلی دانشکده حضرت معصومه قم

  ۶-بازرگانی گرایش استراتژیک دانشکده معصومه قم

  ۷-بازرگانی گرایش بازاریابی دانشکده معصومه قم

  ۸-بازرگانی گرایش بازرگانی بین الملل دانشکده معصومه قم

  ۹-صنعتی گرایش تحقیق در عملیات قم

  ۱۰-صنعتی گرایش تحقیق در عملیات یزد

  ۱۱-صنعتی گرایش تولید و عملیات قم

  ۱۲-صنعتی گرایش تولید و عملیات یزد

  ۱۳-صنعتی گرایش تولید و عملیات گیلان

  ۱۴-بازرگانی گرایش تجارت الکترونیک یزد

  ۱۵-منابع انسانی گرایش منابع انسانی اسلامی مازندران

  ۱۶-بازرگانی گرایش تجارت الکترونیک دانشکده معصومه قم

  هستند.به نظر شما انتخاب رشته من خوب بوده یا دارای اشکال است؟

  من از رشته و گرایشم راضیم ولی فکر می کنم در انتخاب دانشگاه اشتباه کردم.دانشگاه گیلان و یزد و مازندران و قم از نظر رتبه علمی و کیفیت و مدرک کدامشون بهترند و در چه سطحی هستند؟؟؟

  البته دانشگاه قم از نظر مسیر به من نزدیکتر از دانشگاه گیلان است.من اگه بخوام دانشگاهم را از قم به گیلان تغییر دهم باید چه کنم؟؟آیا این تصمیم من درسته یا اینکه زیاد تفاوتی نمی کند؟؟؟

  من باید توی تکمیل ظرفیت شرکت کنم یا اینکه راه دیگه ای هم هست؟؟

  لطفا من را راهنمایی کنید.با تشکر فراوان

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   متأسفانه دانشگاه‌های شهرستان را به‌خوبی نمی‌شناسم. پیشنهاد می‌کنم از دکتر احسانی کمک بگیرید.

   ارادت // جواد زارعی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *