ارتباط با مدیر کانال ارشدباز

کانال تلگرام بستر مبادلهٔ مدیریت‌شدهٔ پیام را مهیا نکرده است؛ از این رو، از دریافت دیدگاه‌ها و پرسش‌های شما محروم هستم. رابطه‌ٔ یک‌طرفه ماندگار نبوده و نیستند و نخواهند بود. از این رو، این صفحه‌ را برای ارتباط با شما دوستان برپا کرده‌ام. اگر نظری، پرسشی، نظری، پیشنهادی، چیزی برای گفتن دارید، مطلب‌تان را ذیل همین صفحه درج کنید. تمام‌شان را به‌طور روزانه می‌خوانم. اگر نیازمند پاسخ بود، پاسخ‌شان را می‌دهم؛ و اگر برای دوستان دسگر مفید بود، به‌طور عمومی منتشرشان می‌کنم.
حواس‌تان باشد که در این صفحه فقط و فقط درباره کانال صحبت کنید و برای طرح پرسش‌های تخصصی باید به صفحه‌هایی که نشانی‌تان را ظرف چند روز آینده اعلام می‌کنم مراجعه کنید. درخواست می‌کنم که این قانون را رعایت کنید!

95 نفر درباره «ارتباط با مدیر کانال ارشدباز» صحبت کرده‌اند

 1. هادی هدهد

  سلام جناب

  ۱.لطفا خودتون رو معرفی کنید من تازه با سایت شما آشنا شدم و هیچ شناختی از شما ندارم

  ۲.لطفا تو کانال آهنگ های شاد بذارید اینا که آدمو افسرده میکنه.مثلا بندری یا آذری

  ممنون

 2. مرجان رافی

  جناب آقای زارعی

  درود

  من حدودا دو هفته ای است که با وبلاگ بسیار خوب شما آشنا شده ام و به طور پیوسته هم به کانال تلگرام سر می زنم.

  درخواست بنده این است که لطفا برای دکترای مدیریت هم مطالبی بنویسید، هر چند هنوز هم برای ما – که از ارشد گذشته ایم اما دوست داریم دکتری بخوانیم  – سایت بسیار غنی است و می توان استفاده کرد، اما خواهشم این است که یک بخش را – هرچند کوتاه – به دکتری مدیریت اختصاص دهید، سپاس.

  من ارشد مدیریت بازرگانی- گرایش مدیریت تحول خوانده ام و شدیدا در پی این هستم که امسال در دانشکده خودم (علوم اقتصادی- فردوسی مشهد) مدیریت آی تی ، گرایش کسب و کار هوشمند قبول شوم، منتها با توجه به کمرنگ بودن رزومه ام ، سعی در تقویت آن تا آبان ماه را دارم، به نظرم غالب بچه های کنکور دکتری از همان ماه ها شروع به مطالعه می کنند (این نظر شخصی بنده است و هیچ دلیلی بر آن ندارم). با توجه به احتمال بالای شاغل بودن یا متاهل بودن این دسته از داوطلبان و زمان همواره محدود و منابع پیوسته متغیر و مبهم،  آیا امکان دارد که از مهر و آبان هم درباره دکتری بنویسید، یا حداقل راهنمایی بفرمایید که همان توصیه های کنکور  را می توان درباره نقاط اشتراک در کنکور دکتری بکار گرفت؟

  سپاس بی کران

  در پناه حق باشید

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام خواهرم؛

   تمرکز اصلی وب‌سایت و کانال ارشدباز بر روش درس‌خوانی است؛ و روش درس‌خوانی محدود به ارشد و دکتری نیست، و هر بنی‌بشری که بخواهد چیزی را یاد بگیرد باید از روشی مشخص پیروی کند. پس، اگر مطالب ارشدباز را پیگیری می‌کند،‌ بخشی از نیازهای شما تأمین خواهد شد؛ اما نه همه‌شان!

   موفقیت در کنکور دکتری، نیازمند رعایت نکته‌هایی است که مشاوران دکتری مفصل درباره‌شان صحبت می‌کنند. پیشنهاد می‌کنم درباره دکتری از دکتری احسانی یا دکتر طورانی کمک بگیرید که بر تمام جنبه‌ها اشراف دارند.

   ارادت // جواد زارعی

 3. سيد سجاد

  جناب زارعی سلام مجدد

  بعد از مطلب اخیرتان راجع به برنامه ریزی

  من هم نقشه فرصتم را ترسیم کردم

  که باتوجه به تاهل و شاغل بودنم و همچنین کلاس های ترم تابستانم وقت خالی زیادی ندارم و مجبورم بشدت اقتصادی برنامه ریزی کنم. مثلا ۴٠ روزی میشه که شبها یک ساعت زودتر می خوابم و بجایش ١/١۵ صبح درس می خوانم.

  در حال حاضر علاوه بر لغت ورزی که سرجهازی درس خواندنم هست (که البته خیلی وقت گیر شده روزانه حدود ٢:٣٠ وقتم را می گیرد) استراتژیم خواندن مطالب هرجلسه بعد از کلاس (دقیقا همان شب و روز بعدش) و نیز روز قبل از جلسه بعدی کلاس است.

  نظرتان چیست؟ نکته ای که ذهنم را مشغول کرده یکی اینکه فرمودید برنامه دو هفته ای بریزیم هست، خب بنده که برمبنای کلاسهایم درس می خوانم چه برنامه دیگیری می توانم داشته باشم؟

  سپاس بی پایان

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   مبنای برنامه‌ریزی‌تان همان کلاس‌ها باشد. البته نمی‌دانم چه درس‌هایی را کلاس می‌روید. ممنون می‌شوم همین‌جا درج‌شان کنید تا درباره‌شان صحبت کنیم.

   ارادت // جواد زارعی

 4. احمد

  دورود بر شما

  خیلی خوشحالم که اینقدر خوش ذوق و خوش قلم، واقع بینانه و دقیق به دنبال افزایش بهره‌وری عمل مطالعه هستید. سخت و صریح با حضرت‌عالی موافقم که “محدودیت‌ها از ناتوانی ما در به کارگیری صحیح منابع ناشی می‌شوند و اگرنه که منابع وافرند و حاظر. به زودی بیشتر با یکدیگر آشنا خواهیم شد.

  موفق، پیروز

 5. e.kh

  سلام. باتوجه به مطلب جدیدتون تو کانال مبنی بر برنامه ریزی. به نظرتون اینکه هزینه کنیم و مشاور داشته باشیم تو مسیر کنکور خوبه؟ یا توصیه نمیکنید? اینکه رتبه های برتر سال های قبل رو به عنوان مشاور انتخاب کنیم خوبه؟صدای مدیر طرح مشاوره داره رتبه های برتر سالها قبل با یک هزینه خیلی خیلی ناچیز. آقای عمرزاده که وحشتناک هزینه مشاورشون بالاست. آقای احسانی منصفانه ترن ولی. کلا یک مشاور خوب که هزینشم زیاد نباشه معرفی میکنید؟من شرایطم متغیره و به نظرم یک نفر باید باشه تو این مسیر راهنمایی هاش باشه. منتظر پاسختونم

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   اگر برنامه‌پذیر هستید، اول آقای احسانی و بعدتر، آقای عمرزاده و حتی مهندس بابک بوترابی را برای کسب مشورت پیشنهاد می‌کنم. رتبه‌های موفق سال‌های قبل برای خودشان موفق بوده‌اند و لزوماً مشاوران خوبی نیستند.

   موفق باشید // جواد زارعی

 6. احمد

  سلام و وقت بخیر دوباره

  جناب آقای زارعی عزیز

  منبع و مکانی برای اطلاع قابل اطمینان، به روز و نسبتا دقیق از سرفصل‌های سئوالات دروس آزمون کارشناسی ارشد مدیریت را خواستارم؟ در سایت‌های مختلف گشتی و گذاری داشتم اما چمن سبز و باغ و بستان که نمی شود زردآلو…

  سپاس جناب

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   برخی کتاب‌های کنکوری، سرفصل‌ها را منتشر کرده‌اند؛ و فصل‌بندی برخی کتاب‌ها منطبق بر سرفصل‌هاست. پرسش‌تان را دقیق‌تر اگر بفرمایید شاید بهتر بتوانم کمک‌تان کنم!

   ارادت // جواد زارعی

   1. احمد

    دورود دوباره

    با مثالی توضیح می هم. در درسی مانند تئوری‌ها با حجم وسیع اطلاعات ثقیل، عمیق زیاد مفاهیم موجود و درک زمانبر موضوعات روبه‌رو هستیم اما تحلیل آزمون های سه سال گذشته نمایانگر وجود حداقل ۴۰% سئوالات از چند سرفصل خاص (مانند: ساختار، مکاتب و مفایهم) می باشد که از این رو و آن رو که در مورد ماهیت مطالب درسی عرض کردم به صرفه بسیار است که تسلط و تبحر خاص حاصل کرده و چون حلوا نتیجه ای خوب از این هماورد ضریب فریب بدست آوریم. البته آنچه پاسخ گفته اید سابقا رویت شده(برای مثال در کتاب اقتصاد خرد آقای دکتر نظری) و بنده سپساگزارم و اما اینجانب سرفصل های سایر دروس را برای تمرکز راهبردی در پی هستم البته باید عرض کنم در سایت موسسه مدرسان شریف تحلیل های اجمالی در مورد آزمون های سال های گذشته موجود است که تا کنون استفاده کرده ام اما اجمالی است.

    اما مخلص کلام با اخلاص زیاد

    بنده قبل از مشاهده نظرات نافذ و شیرین حضرت عالی مشغول مطالعه DLMها بودم اما با مطالعه تحلیل های منطقی شما دست کشیده به کتب مرجع رجوع کردم و هم اکنون در حال مطالعه کتاب مدرسان می باشم، کتاب آقای جلیلیان هم تورق کرده ام اما بعد از گذشت دو ماه از مطالعه بر روی کتاب مدرسان آیا صلاح بر تغییر منبع اینجانب می دانید؟

    سپاس مرا پذیرا باشید…

    1. جواد زارعی نویسنده

     سلام؛

     یک. بی‌علت نبود که به دوستان کنکور، مطالعهٔ کتاب ساختار و سازمان‌دهی دکتر پورعزت را پیشنهاد کردم. چراکه، ایشان در چهار بخش اول کتاب، به‌طور مشروح درباره همین مباحث صحبت کرده‌اند.

     دو. کتاب مدرسان هم گزینهٔ خوبی برای مطالعه است. کتاب را که شرحه‌شرحه کردید، پیشنهاد می‌کنم کتاب دکتر جلیلیان را نیز تروق کنید. برای کلیدی‌جماعت، کار از محکم‌کاری عیب نمی‌کند!

     ارادت // جواد زارعی

 7. هادی

  سلام استاد

  شما مشاوره خصوصی هم ارائه میدید؟

  لطفا اگه ارائه میدید شرایطتونو بفرمایید و یه راه ارتباطی تا مشاوره شخصی هم داشته باشیم.

  ممنون

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   در کانال ارشدباز مطلبی درباره تفاوت‌های مشاور و مربی منتشر کرده‌ام. بنده، مربی هستم و کارهای یک مشاور کارآزموده را نمی‌توانم انجام دهم. اگر در زمره افراد برنامه‌ریز هستید به عنوان مربی می‌توانم کمک‌تان کنم. البته چنین کاری را توصیه نمی‌کنم. گمان نمی‌کنم حق‌الزحمه مربی‌گری‌ام به صرفه‌تان باشد. از این رو، توصیه می‌کنم از خدمات دوست عزیزم دکتر علی احسانی استفاده کنید.

   ارادت // جواد زارعی

 8. فریبا وکیلی

  استاد بزرگوارم جناب زارعی

  هر روز هر ساعت که پای دروس کنکور ارشد میشینم دعایتان میکنم و هربار که میبینم روشهایتان بسیار مفید است و منو از منجلاب کنکور در اورده خداروشکررررر میکنم بابت وجود شما و سایت ارشد باز.
  روشهایتان درمورد خواندن اقتصاد و تئوری و ریاضی واقعا محشر است و من با اجرایش به بهترین نحو میتوانم یادبگیرم.استاد بزرگوارم بهتان قول میدهم دریک دانشگاه خوب تهران قبول بشوم و سال بعد بهتون اعلام میکنم .من شکست بدی خوردم در کنکور ۹۶ ولی خوشحالم حداقل بعد کنکور سایت شما و خودتان را پیدا کردم😊.ممنونم از شما خیلی ممنونم استادم

 9. ana

  سلام جناب آقای زارعی

  این سوال رو بارها تو گروه های مختلف پرسیدم یا جواب ندادن یا خودم پیگیر نشدم بهر حال هر روز چک میکنم ببینم شما جواب میدید یا خیر؟

  در ارتباط با منابع دکتری مدیریت بازرگانی : برای آزمون امسال ظاهرا رفتار مصرف کننده حذف شده و  مدیریت استراتژیک پیشرفته جایگزین شده. میشه لطفا راهنمایی بفرمایید چه منابعی ( کتاب و نویسنده) باید مطالعه کنیم.

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   یک. متأسفانه پیگیری کنکور دکتری نیستم. درس مدیریت استراتژیک جایگزین هیچ درسی دیگری نشده است و شک نکنید که رفتار مصرف‌کننده برای دکتری بازرگانی حذف نمی‌شود. البته، خبر قطعی آبان‌ماه اعلام می‌شود!

   دو. منابع متعددی مانند اف.آر.دیوید، جنگل استراتژی مینتزبرگ، کتاب خانم هچ، کتاب جناب گِرَنت و امثالهم برای مدیریت استراتژیک معرفی شده است؛ که نمی‌دانم کدام‌شان ارجحیت دارند. از دکتر احسانی کمک بگیرید. شک ندارم که کمک‌تان می‌کنند!

   ارادت // جواد زارعی

 10. shervin

  سلام وقت بخیر

  اقای زارعی من میخواستم که از شبانه ی یک دانشگاه برم روزانه ی یه دانشگاه دیگه …. چون هم با هزینش مشکل داشتم و.هم اینکه به مسیرم خیلی دور بود ، وارد سیستم ارسال درخواست سنجش شدم ، گزینه در خواست بررسی الویت بعدی روزدم و.کدش رو. هم داخل باکس نوشتم یه گزینه ی دیگه ای هم بود به اسم در خواست تغییر دوره ی قبولی چون با موبایل اینکارو کردم فکر می کنم که هم در خواست الویت بعد رو تیک زدم هم درخواست تغییر الویت قبولی ، الان خیلی نگرانم میترسم اتفاقی بیفته ، به نظرتون چیکار کنم از استرس دارم سکته میکنم ، البته من میخواستم دوره ام از شبانه به روزانه تغییر پیدا کنه انقدر عجله داشتم اون گزینه رو.هم تیک زدم

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   به‌طور معمول چند هفته پس از اعلام نتایج، کارنامه داوطلبان منتشر می‌شود و وضعیت داوطلب در تمام کدِرشته‌های انتخابی اعلام می‌شود. برای تغییر رشته دو راه وجود دارد. یک، پیگیری از سازمان سنجش؛ و دیگیری باید صبر پیشه کنید تا ثبت‌نام‌ها انجام شود و امکان انتخاب رشته دوباره باز شود. به‌شخصه همین راه اول را توصیه می‌کنم. البته انتقال از شبانه به روزانه قدری مشکل است. اما اگر رشته‌تان در یک دانشگاه باشد، جابجایی سریع‌تر انجام می‌شود.

   ان‌شاء‌الله که به خواسته‌تان برسید // جواد زارعی

 11. shervin

  البته فراموش کردم که بگم یه در خواست در بخش عمومی زدم که چنین اشتباهی کرده ام ، چون توی همون بخش دوبار نمیتونم درخواست بدم.  حتی میخوام دوشنبه برم حضوری سنجش ، مثلا به نظرتون امکان داره که به دلیل درخواست اشتباهم کلا درخواست الویت بعدیمو حذف کنن نهایت اتفاقی که میتونه بیفته چیه?:((((((

 12. علی

  سلام
  وقت بخیر
  ممنون از مطالب مفیدی که میذارید
  من شاغل هستم و لیسانس مدیریت بازرگانی دارم از دانشگاه شیراز. میخوام کنکور ۹۷ گرایش منابع انسانی امتحان بدم و فقط هم میتونم شیراز باشم، ظاهرا با رتبه حدود ۳۰۰ هم قبول میشم. از درس خوندم فاصله گرفتم و حوصله و توانایی خوندن تمام منابع رو ندارم. با راهنمایی های سایت شما و یکی دوتا سایت دیگه تصمیم گرفتم منابع زیر رو بخونم، میخواستم نظر شما رو بدونم، باتشکر فراوان

  بیشترین وقتم رو میخوام بذارم برای سه تا کتاب زیر:
  ۱تئوری های مدیریت: حسین جلیلیان و سیدجوادین
  ۲بازاریابی: مروج
  ۳مدیریت اسلامی: علی احسانی

  منابع انسانی: آرین قلی پور
  زبان تخصصی: آرمان اشراقی
  زبان عمومی زیر ذره بین جلد یک
  اقتصاد خردوکلان: محسن نظری
  ریاضی هم نمیزنم

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   ستون کناری وب‌سایت را از بالا تا پایین بخوانید. بعد، در خدمت‌تان هستم.

   ارادت / جواد زارعی

 13. سمیه

  سلام ممنونم از وبلاگ فوق العاده تون.نظرتون درمورد سی دی درس اقتصاد خرد وکلان دکتر صادقین چیه؟من تغییر رشته ای هستم به نظر شما سی دی بهتره یا کلاس آنلاین؟

 14. سمیه

  سلام

  درضمن من از اول تابستون شروع کردم به خوندن تیوری وبازاریابی تواولویتن.زبان عمومی وتخصصی ومدیریت اسلامی واقتصاد هم توپاییز تمومشون می کنم وبقیه ی وقتم ومیزارم دوره.اگه بخوام روزانه تهران قبول شم دیگه باید چیکار کنم ؟منابع من بسته ی آموزشی مدرسان شریف

   

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   مطالب ستون کناری وب‌سایت را مطالعه کرده‌اید؟ اگر نخوانده‌اید، بخوانید؛ چراکه در بطن پاسخ بارها به آن‌ها ارجاع می‌دهم. در ضمن، اولویت‌بندی علمی درس‌ها را فراموش نکنید!

   ارادت // جواد زارعی

 15. حافظ

  سلام و خسته نباشید

  من سال گذشته البته سال کنکوری گذشته از مطالبتان مخصوصا کتابهای مناسب که معرفی کردید استفاده کردم و علی رغم رتبه نه چندان خوبم و مشکلات که سرجلسه داشتم  و نتونستم اندازه ای که درس خونده بودم پاسخ سوالاتو بدم ولی تو نزدیکترین شهر به خودم و دانشگاه اردبیل و رشته مدیریت استراتژیک روزانه قبول شدم و الانم که به شرایط شخصی خودم نیگا میکنم میبینم بهترین جای ممکن (برای خودم) قبول شدم.

  رسم ادب بود که از شما تشکر کنم و بهترین ها رو براتون آرزو کنم.

  باز هم مطالبتان خصوصا مطالبی که مربوط ب درس خواندن هست رو دنبال خواهم کرد و میدونم برای منی که روشهای ۸ تیک و لاینتر هیچوقت جواب نداده روشهای مورد معرفی شما بهترین جواب رو خواهد داد.

  موفق و موید باشید

  یا علی…

 16. پیمان

  سلام آقای زارعی

  شما از نحوه تدریس آقای هادی رنجبران اطلاعی دارید ؟ گویا ایشان بعد از سالها امسال از نیمه مهرماه کلاس ریاضی و آمار برگزار خواهند کرد طبق اطلاعات وبسایتشان . خواستم ببینیم تا حالا تجربه ای یا شنیده ای دارید از نحوه تدریس ایشان ؟

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   متأسفانه از چگونگی تدریس‌شان مطلع نیستم؛ اما کتاب‌شان تعریف ندارد.

   ارادت // جواد زارعی

 17. م.ر

  با سلام

  اول می خواستم ازتون بابت راهنماییهاتون و سایت خوبتون تشکر کنم.من در کنکور ۹۶ رشته مدیریت بازرگانی گرایش استراتژیک دوره ی روزانه دانشگاه قم را با رتبه ی ۵۹۸ قبول شدم.و ثبت نام هم کردم.و  اولویتای بعدی من:

  ۱-بازرگانی گرایش بازاریابی قم

  ۲-فناوری اطلاعات گرایش کسب و کار الکترونیک تهران

  ۳-بازرگانی گرایش استراتژیک گیلان

  ۴-صنعتی گرایش مدیریت پروژه قم

  ۵-بازرگانی گرایش بازرگانی داخلی دانشکده حضرت معصومه قم

  ۶-بازرگانی گرایش استراتژیک دانشکده معصومه قم

  ۷-بازرگانی گرایش بازاریابی دانشکده معصومه قم

  ۸-بازرگانی گرایش بازرگانی بین الملل دانشکده معصومه قم

  ۹-صنعتی گرایش تحقیق در عملیات قم

  ۱۰-صنعتی گرایش تحقیق در عملیات یزد

  ۱۱-صنعتی گرایش تولید و عملیات قم

  ۱۲-صنعتی گرایش تولید و عملیات یزد

  ۱۳-صنعتی گرایش تولید و عملیات گیلان

  ۱۴-بازرگانی گرایش تجارت الکترونیک یزد

  ۱۵-منابع انسانی گرایش منابع انسانی اسلامی مازندران

  ۱۶-بازرگانی گرایش تجارت الکترونیک دانشکده معصومه قم

  هستند.به نظر شما انتخاب رشته من خوب بوده یا دارای اشکال است؟

  من از رشته و گرایشم راضیم ولی فکر می کنم در انتخاب دانشگاه اشتباه کردم.دانشگاه گیلان و یزد و مازندران و قم از نظر رتبه علمی و کیفیت و مدرک کدامشون بهترند و در چه سطحی هستند؟؟؟

  البته دانشگاه قم از نظر مسیر به من نزدیکتر از دانشگاه گیلان است.من اگه بخوام دانشگاهم را از قم به گیلان تغییر دهم باید چه کنم؟؟آیا این تصمیم من درسته یا اینکه زیاد تفاوتی نمی کند؟؟؟

  من باید توی تکمیل ظرفیت شرکت کنم یا اینکه راه دیگه ای هم هست؟؟

  لطفا من را راهنمایی کنید.با تشکر فراوان

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   متأسفانه دانشگاه‌های شهرستان را به‌خوبی نمی‌شناسم. پیشنهاد می‌کنم از دکتر احسانی کمک بگیرید.

   ارادت // جواد زارعی

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   به‌شخصه، کلاس‌شان را درک نکرده‌ام. ایشان مدت‌ها با مؤسسه خانهٔ مدیریت کار کرده‌اند و رویکردشان دانشجوپسند و متمرکز بر تست‌های کنکور است. راستش، برای درس اقتصاد رویکرد آموزشی دکتر صادقین را بیشتر ترجیح می‌دهم و توصیه می‌کنم. دکتر اسدالهی هم گزینه خوبی هستند.

   ارادت // جواد زارعی

 18. محمد

  سلام آقای زارعی،

  من فارغ التحصیل کارشناسی مترجمی زبان انگلیسی (با دیپلم ریاضی) هستم،قصد شرکت در آزمون کارشناسی ارشد رشته مدیریت رسانه را دارم. درس زبان انگلیسی آزمون ارشد گروه های مختلف مدیریت ۱۱۴۲ و نیز مدیریت رسانه ۱۱۳۸  را امتحان کرده ام ، با توجه به سابقه چند ساله در ترجمه متون علوم انسانی، توانایی پاسخگویی به بیش از %۸۵ و حتی ۹۵% سوالات در این درس را دارم.

  به نظرتان با توجه به اینکه تا به حال مدیریت نخوانده ام می توانم در آزمون کارشناسی ارشد رشته مدیریت رسانه ۱۱۳۸ موفق شوم؟ در گرایش های دیگر مدیریت ۱۱۴۲ چطور؟ ممنون میشم منو برای انتخاب صحیح گرایش راهنمایی کنید و اگر خودتان با توجه به تجارب شخصی تان گرایش یا حتی رشته دیگری ( غیر از زبان ، زبان شناسی و جهانگردی) که مناسب من است به نظرتان می آید به من معرفی کنید.

  تشکر

  محمد

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام برادر؛

   متأسفم که نمی‌توانم کمک‌تان کنم. فعلا بر موضوع انتخاب گرایش متمرکز نیستم. پیشنهاد می‌کنم از دکتر احسانی یا دوستم آرش عمرزاده کمک بگیرید.

   ارادت // جواد زارعی

 19. الی

  ممنون از راهنماییتون ،،دکتر صادقین یا اسدالهی  کدوم آموزشگاه تدریس میدن ؟!!چون اکثریت آموزشگاه ها استاد معیر هستند !!

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   دکتر صادقین در مؤسسه نگاره و دکتر اسداللهی به گمانم! در مؤسسه پژوهش تدریس می‌کنند!

   ارادت // جواد زارعی

 20. سیمین مختاری

  سلام و خیلی ممنونم بخاطر پبشنهادها و راهنمایی هاتون. طبق توصیه شما، من امسال کتاب های پایه و کتاب های جلیلیان و مقیمی را مطالعه کردم. ترکیب کتاب های جلیلیان و مقیمی به دلیل هم پوشانی کمتری که این دو منبع نسبت به هم داشتند، عالی بود. نمیدونم چه مقدار از مطالب کتاب تئوری سازمان رابینز در کتاب های جلیلیان و مقیمی پوشش داده شده، برای اینکه مطالب تکراری نخونم، لطفا مشخص کنین چه مباحثی از تئوری رابینز بهتره خونده بشه. بازم ممنونم

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   کتاب مبانی مدیریت رابینز، کتاب علمی و پایه است و برای دید بهتر، معرفی شده است. به دید کنکوری این کتاب را مطالعه نکنید؛ چرا که منابع کنکوری بخش‌های مهم‌ کتاب رابینز را پوشش داده‌اند.

   ارادت // جواد زارعی

 21. احمد

  درود برای اهل درود

  دوستانی زیادی داشتم که واقعا برق و مکانیک و سایر رشته‌های آنتیک مهندسی را خوب می فهمیدند و به راحتی هم در آزمون ارشد پذیرفته شده و حال از دانشگاه های خوب تهران فارغ اند و اما اکنون در وصال. خودشان می گویند که ارشد مال آن ها نبود. خطاهای امروز ما از سستی خودمان است که در این روزگار پرمحتوا اهل محتوا نیستیم و تصمیماتمان پوسته ای است. هر پوست درخشان و شفافی را می پنسدیم غافل از درون آن… ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر مخصوص کسانی است که ساخته و پرداخته پژوهش و نگارندگی اند و از آموختن و جستن ارضا می شوند. من که برای خودم اینگونه تعریفش کردم.

  و اما کمی هم از مراقبت درونی بفرمایید…

 22. صادقی

  سلام آقای زارعی عرض ادب و احترام.من بین دو انتخاب گیر کردم.لطفا برادری کنید کمکم کنید.نمیدونم برای درس اقتصاد خرد و کلان سی دی اموزش استاد صادقین موثر تره (بخاطر اینکه امکان دوره داره) یا کلاس ایشون.شما که کلاس اقای صادقین شرکت کردید بهتر از روند اگاهی دارید و لطف و بزرگواری کنید راهنماییم کنید.واقعا امروز باید یک جواب برای سوالم پیدا کنم.من کارشناسی عیر مرتبط هستم و داوطلب ارشد هستم

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   انتخاب بین دی‌وی‌دی یا کلاس حضوری به سبک یادگیری و زمان موجودتان برای درس‌خوانی بستگی دارد و همین‌طوری نمی‌توانم یکی‌شان را حواله‌تان کنم. اگر با فیلم‌های آموزشی می‌توانید ارتباط برقرار کنید، شاید بد نباشد از دی‌وی‌دی آغاز کنید.

   انتخاب با خودتان است!

   ارادت // جواد زارعی

 23. احمد

  درود

  به پیشنهاد منطقی شما و سنجش خودمان با ریاضی عقد اخوت بستیم اما به قول معروف که عشق آسان نمود اول ولی افتاد… اما این مشکلات از جنس عدم پیروی از راهبردی شما که همان تقلید در دروس محاسباتی نیست بلکه نمی دانم چرا در حل مسائل ریاضی دوست دارم به مانند علوم انسانی بطن و متن سئولات را خوب بفهمم و بدانم و بتوانم تصور کنم چه اتفاقای در فضا درحال رخ دادن است. چرا که یادگیری را بدون درک دروس نمی پسندم. حال با این وقت باقی و البته با توجه به منابع مورد مطالعه ما -که همان منابعی است که حضرت عالی مرحمت به معرفی نمودید- چه کنم تا از این کمند فکری برهم و فقط تقلید کنم و تقلید کنم. ولی می ترسم عاقبت حکایتم شود همچون همان کلاغی که عاقبت رهروی کبک نیاموخته و راه رفتن خودمان هم یادم رود.

  منتظر راهنمایی شما هستم…

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   علی‌الظاهر مشکل‌تان با خودتان است؛ و به‌طور معمول در این مواقع در روابط داخلی آدم‌ها دخالت نمی‌کنم!

   پیشنهاد می‌کنم از دریچه عادت وارد شوید و تقلید را حداقل برای مدتی مشخص به عادت تبدیل کنید!

   ارادت // جواد زارعی

 24. راد

  سلام جناب زارعی وقت به خیر
  پرسشی داشتم سپاسگزار میشوم راهنمایی کنید
  من کارشناسی غیر مرتبط با رشته مدیریت دارم و با توجه به مسئله فوق
  برای درس اقتصاد خرد و کلان نحوه تدریس استاد صادقین مناسب است یا استاد معیر
  به توصیه و راهنمایی شما بسیار نیازمندم

 25. راد

  سلام ، ضمن تشکر از شما جهت پاسخگویی به سوال قبلی من ، پرسش دیگری داشتم ، با توجه به اینکه کارشناسی غیر مرتبط با مدیریت هستم ، و هدفم تجارت الکترونیک از گروه بازرگانی و کسب و کار از گروه فناوری اطلاعات است ، درس تحقیق در عملیات چقدر در کسب رتبه خوب حائز اهمیت است ، با توجه به اینکه دروس اسلام ، تئوری ، ریاضی و امار ، اقتصاد و بازاریابی را به عنوان دروس اصلی خود قرار داده ام ، ممنون از پاسخگویی

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   یک. اگر مطالب وب‌سایت را مطالعه کنید دست‌گیرتان می‌شود که مطالعهٔ درس تحقیق در عملیات را به‌صرفه و صلاح کنکوری‌های رشته مدیریت نمی‌دانم!

   دو. به‌گمانم درس‌ها را اولویت‌بندی نکرده‌اید. درس‌های کلیدی و کمکی‌تان کدام است؟

   ارادت // جواد زارعی

 26. راد

  جناب زارعی تمام درس هایی که پیشتر اعلام کردم برای من دارای اهمیت ، اما کلیدی ها تئوری ریاضی بازار و اسلام و کمکی درس اقتصاد هرچند که به نظر و راهنمایی شما در این خصوص نیازمندم با تشکر

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام دوباره؛

   آیا مطالب مندرج در ستون کناری وب‌سایت را مطالعه کرده‌اید؟

   لطفا، درس‌ها را به روشی که در ستون کناری گفته شده است اولویت‌بندی کنید. کلیدی، اصلی، کمکی و حذفی!

   ارادت // جواد زارعی

 27. راد

  با سلام ، جناب زارعی با نحوه تدریس دکتر تقی زاده اشنا هستید شیوه تدریسشان، چقدر در یادگیری این تاثیر گذار است ، با سپاس از پاسخگویی جنابعالی

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   خیر، دکتر تقی‌زاده را نمی‌شناسم!

   اگر منظورتان مهندس امیر تقی‌زاده انصاری در مؤسسه پارسه است که پیش‌تر درباره‌شان صحبت کرده‌ام.

   ارادت // جواد زارعی

 28. Sara

  سلام جناب زارعی

  زمان مناسب برای شروع درس مدیریت اسلامی با اولویت اصلی و با منابع کتاب اقای مقیمی و ۲۰۰۰  تست کی هستش؟

  من تاحالا این درسو شروع نکردم

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   یک. مطالعه درس مدیریت اسلامی را بهتر است از دی‌ماه آغاز کنید.

   دو. مطالعه کتاب دکتری مقیمی و ۲۰۰۰ تست را هم توصیه نمی‌کنم. کتاب دکتر احسانی همراه با مطالب مندرج در کانال‌شان برای اولویت اصلی کفایت می‌کند.

   ارادت // جواد زارعی

 29. راد

  سلام جناب زارعی ممنون از پاسخگویی ، منظور م دکتر تقی زاده استاد درس زبان بود ، با توجه به مطالب شما و شناختی که از خودم در این درس دارم ترجیح بر حذف این درس داده شد و استفاده از جدولتان برای تقسیم بندی درسها به اصلی کلیدی و …. اما در مطالب شما به درس مدیریت تولید اشاره شد در این خصوص نیاز مند راهنمایی شما هستم ، با توجه به اینکه با این درس اشنایی ندارم ایا استفاده از کلاس درس در یادگیری مطالبش تاثیر گذار است ، استاد پیشنهادی شما چه کسی است ، با تشکر از جنابعالی

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   یک. خیر، شناختی از ایشان و روش‌شان ندارم.

   دو. برای مدیریت تولید می‌توانید کتاب دکتر هایده متقی را مطالعه کنید. اگر چیزی دست‌گیرتان نشد، بفرمایید تا استاد معرفی‌تان کنم.

   ارادت // جواد زارعی

 30. Sara

  خود دکتر احسانی گفتند کتاب مقیمی رو بخونید

  کتاب اساتیدی مانند پورعزت و نجاری هم کامل در ۲۰۰۰ تست پوشش داده شده

  پس  خوندن کتاب جناب احسانی چه فرقی میکنه با این ترکیب؟؟

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   اگر درس مدیریت اسلامی را اصلی اولویت‌بندی کرده‌اید مطالعه کتاب دکتر احسانی کفایت می‌کند. کتاب دکتر مقیمی را موجودی می‌خواند که درس مذبور را کلیدی اولویت‌بندی کرده است که به‌نظرم کار عاقلانه‌ای نیست!

   انتخاب با خودتان است // جواد زارعی

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   اگر گزینهٔ دیگری ندارید، پس چرا می‌پرسید!

   راستش، هیچ‌گاه حس مثبتی به تیم ارشد ماهان نداشته و ندارم و این را از منظر احساسی می‌گویم. پیشنهاد می‌کنم از دکتر احسانی بپرسید که منطقی‌تر از من ‌پاسخ‌تان را می‌دهند.

   ارادت // جواد زارعی

 31. دهقان

  سلام استاد زارعی

  به مشورتتون نیاز دارم:

  بنده در حالی که داشتم برای کنکور ارشد ۹۷ اماده میشدم ، چهارشنبه نتیجه تکمیل ظرفیت اومد و رشته مورد علاقه ام رو در موسسه غیر انتفاعی ارشاد قبول شدم

  میخواستم ببینم به نظر شما همین جا مشغول به تحصیل بشم یا یکسال دیگه تلاش کنم ؟

  ممنون میشم پاسخ بدید.

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   پیشنهاد می‌کنم از دکتر احسانی کمک بگیرید که این دانشگاه‌ها را بهتر می‌شناسند. متأسفانه نمی‌شناسم این مجموعه‌ها را و به‌خوبی نمی‌توانم کمک‌تان کنم.

   توفیق‌نان را خواستارم // جواد زارعی

 32. امین

  سلام. امیدوارم سلامت باشید. سپاسگزاری کمترین کاری ست که میتوانم در ازای بهره مندی از راهنمایی های شما داشته باشم، از این رو امیدوارم ایزد در بیابانت دهد باز.

  پرسشی که  از جنابتان دارم این است که: به نظر شما آزمون های آزمایشی کدام موسسه ره به دهی داشته و راهگشا ست؟ چه از منظر کیفیت آزمون ها و چه از لحاظ آشنایی با فضای آزمون سراسری.

  شرمنده که مزاحم شدم، ولی هرچه سایت را جستجو کردم کمتر یافتم از این رو چاره ای نبود.

  باقی بقایتان.

 33. سحر

  آقای زارعی سلام

  ممنون از مطالب مفید سایتتون من مطالب سایت رو خوندم درسها رو اولویت بندی کردم باتوجه به اولویتهام منابع رو تهیه کردم  ولی برای درس مدیریت تولید توضیح کاملی نداده بودین و موکولش کرده بودین به پاییز با توجه به اینکه اولویت من کلیدی هست و همینطور لیسانس صنعتی دارم و با این درس اشنایی دارم چه کتابی رو به عنوان منبع کنکور پیشنهاد میکنید؟

   

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   برای مطالعهٔ مبانی علمی درس مدیریت تولید، کتاب دکتر هایده متقی همچنان بهترین است. کتاب را که تمام کردید، مطالعهٔ کتاب‌های کنکوری مانند کتاب مهندس شیخان یا مهندس یگانه را آغاز کنید.

   ارادت // جواد زارعی

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام دوباره،

   کتاب‌های کنکوری مملو از تست هستند. هم‌چنین، مرور تست‌های چند سال اخیر کنکور بسیار نافع است.

   ارادت // جواد زارعی

 34. حسام

  با سلام و عرض ارادت خدمت جناب آقای زارعی

  قبل از هرچیزی بسیار بسیار متشکرم بایت راهنمایی‌های منصفانه‌ی جنابعالی که برای بنده تماما هدایت بود

  عارضم خدمت حضورتان که بنده تغییر رشته‌ای هستم، یعنی دارای لیسانس و ارشد در رشته‌ی مهندسی مکانیک هستم. با توجه به راهنمایی‌های عالیِ شما منابع و مسیر مناسب رو انتخاب کردم.

  با توجه به اهدافی که دارم، قبولی در رشته‌ی بازرگانی یکی از دانشگاههایِ خوبِ تهران هدفِ من هستش. در خواندن درس و فهم مطلب مشکل چندانی نداشتم تاکنون، منتها بنظر شما دو درس تئوری و بازاریابی(اساتید محرابیون و مروج) رو به کلاس بروم؟ ترس بنده از این است که با خودخوانی، در کنکور غافلگیر شوم و نتوانم از پسِ سوالات بر بیام

  بسیار بسیار ممنونم

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   کلاس‌های عزیزان که فوق‌العاده‌اند؛ اما تمام کلاس‌های کنکور باید دو کارکرد اصلی را تأمین کنند:
   یک. دید شما را باز و نگاه‌تان به درس را عینی کنند.
   دو. موتور ذهنی‌تان را روشن کنند.

   اصل درس‌خوانی بعد از کلاس‌ها آغاز می‌شود و در تمام مدت کلاس، شما به همراه استاد درس، مسیر درست درس‌خوانی را کشف و نشانه‌گذاری می‌کنید.

   مضاف اینکه، کلاس‌ها برای افرادی مناسب هستند که خودخوان نیستند و هندل ذهن‌شان را افراد ذی‌صلاح باید روشن کند.

   امیدوارم با این اطلاعات بتوانید درباره مسیرتان تصمیم‌گیری کنید.

   ارادت // جواد زارعی

 35. راد

  سلام جناب زارعی ، با توجه به اینکه دکتر جلیلیان ، کتاب جامع مدیریت بازاریابی رو بزودی به بازار کتاب روانه می کنند ، این سوال برای من ایجاد شده ،که با توجه به شناخت شما از آقای جلیلیان و آقای مروج ، توصیه جنابعالی برای خواندن درس بازاریابی کتاب کدام یک از اساتید میباشد ، ایا کتاب استاد مروج همچنان گزینه اول شما می باشد و سوال دوم اینکه کتاب تئوری استاد جلیلیان چند درصد نیاز درس تئوری به عنوان یک درس کلیدی برطرف می نماید با تشکر از پاسخگویی

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   یک. همچنان بر مطالعه کتاب مهندس مروج تأکید دارم.

   دو. به صراحت نمی‌شود درصد مشخصی را عنوان کرد. اما این ظرفیت را دارد که محدودهٔ ۴۰ تا ۶۰ درصد را پوشش دهد.

   ارادت

 36. Sina

  سلام اقای زارعی چندین سوال داشتم

  ۱.تئوری را قبلا با دی ال ام خوانده ام و از ابان کتاب جناب جلیلیان را شروع کردم و الان وسطاشم نکاتی در فلش کارتا بود که در کتاب جناب جلیلیان نیست(و بالعکس) من اونایی که یادم میاد را در حاشیه کتاب مینویسم ولی یه سری از نکاتی که در فلش کارت ها بود و در کتاب مثلا در بخش تاریخچه رو یادم نمیاد به نظرتون ارزش داره فلش کارتارو یک بار دیگر روخوانی سریع کنم و نکاتو یادداشت کنم یا ارزش نداره.تئوری درصدش برام خیلی مهمه

  ۲.بهترین زمان برای شروع درس منابع انسانی و ریاضی و امار با اولویت کمکی چه زمانیه

  ۳.ایا کسی که به تمام کتب للغات کنکور مسلطه(لغت فول باشه)و گرامرش متوسط روبه پایین باشه حق داره زبان رو کلیدی ببنده؟؟؟

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   یک. کلا فلش‌کارت‌ها رو توصیه نمی‌کنم. اگر بر کتاب جلیلیان مسلط هستید پیشنهاد می‌کنم بر کتاب مقیمی متمرکز شوید.

   دو. اولویت کمکی برای درس‌هایی که ذکر کردید چندان معنادار نیستند. پیش‌تر در برگهٔ تحلیل درس‌های ریاضی و آمار علت‌اش را گفته‌ام. درباره درس منابع انسانی نیز همین‌طور. اگر درس تخصصی‌تان است، نباید کمکی باشد!

   سه. گرامر موضوع پیچیده‌ای است و با کمی تمرکز می‌شود سطح گرامر را متعادل کرد. به‌طور کلی هیچ‌گاه اولویت کلیدی را برای زبان پیشنهاد نمی‌کنم؛ مگر برای اساتید!

   ارادت // جواد زارعی

 37. سارا

  سلام استاد خسته نباشین

  من ارشد ام بی ای مجازی اصفهان دارم اما به خاطر مشکلاتی که واسه ادامه تحصیل و پذیرش دکترا داره میخواستم کنکور ارشد مدیریت بازرگانی بدم به نظرتون از چه درسی شروع کنم و چجوری بخونم و تحقیق در عملیات میخوام حذف کنم

  پ.ن:دروس اقتصاد خردو کلان و مدیریت تو ارشد داشتم و پایه ریاضی خوبی دارم ولی زبانم ضعیفه

  ممنون

   

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   مطالب مندرج در ستون کناری وب‌سایت را مطالعه، و درس‌ها را اولویت‌بندی کنید.

   ارادت // جواد زارعی

 38. eli

  سلام آقای زارعی

  ممنون میشم اگه به من هم کمک کنید…

  اولین سالی هست که برای کنکور ارشد آماده میشم و متاسفانه تازه از اول آذرماه درسخوانی رو شروع کردم و خیلی نسبت به بقیه عقبم برای کارشناسی رشته مدیریت صنعتی رو خوندم …

  من بعد از خوندن مصاحبه رتبه های برتر برای درس تئوری های مدیریت  شروع به خوندن کتاب آقای دکتر جلیلیان کردم و کتاب تست آقای دکتر پرچ رو هم دارم چون چندتا از همین رتبه برترها با خوندن همین کتاب حدود هفتاد درصد تونسته بودن کسب کنن من هم فکر کردم شاید بتونم به همین درصد برسم.

  اما الان بعد از خوندن مطالب سایت شما یکم دچار تردید شدم و میخوام اگه ممکنه شما بهم کمک کنید و منو راهنمایی کنید

  با توجه به وقت کمی که دارم خوندن کتاب آقای جلیلیان کافیه یا کتاب آقای دکتر مقیمی رو هم شما پیشنهاد میکنید؟

  اگه پیشنهادتون هر دو کتابه با توجه به زمانی که شما پیشنهاد میکنید کتابو توی چه مدت زمانی تموم کنم؟

  دو هزار تست رو هم بخونم؟

  میدونم نباید به درصد توجه کرد اما من دلم میخواست تئوری های مدیریت رو حدود شصت وو پنج درصد کسب کنم

  اما الان فکر میکنم که نمیشه

  ممنون میشم بهم کمک کنید …

   

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   منابع را باید برمبنای اولویت‌بندی درسی‌تان تعیین کنید. درباره منابع به‌طور مفصل در بخش تحلیل درس‌ها و پیشنهاد منابع نوشته‌ام. همان‌ها را مطالعه کنید. در ضمن، اگر درس‌خوانی را از ابتدای آذرماه آغاز کرده‌اید، چهار ماهِ خالص تا کنکور فرصت مطالعه دارید که اگر روزی ده ساعت مطالعه کنید، بیشتر از هزار ساعت فرصت درس‌خوانی پیش‌رو دارید که برای کسب رتبه‌ای خوب تا عالی کفایت می‌کند.

   «استرس بی‌جا مانع کسب است!» این را خوش‌خط بنویسید و بر دیوار اتاق‌تان نصب کنید!

   ارادت // جواد زارعی

 39. علی

  سلام
  وقت بخیر
  سایت و کانال بسیار عالی دارید
  برای افرادی که از درس خوندن فاصله گرفتند و الان باوجود مشغله های کاری و زندگی تصمیم دارند برا کنکور ارشد آماده بشند و حوصله ندارند، چه توصیه هایی دارید؟
  باتشکر

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   مفصل درباره چگونگی درس‌خوانی در بطن وب‌سایت صحبت کرده‌ام. باید فرصت و فراغتی پیدا کنید و مطالب وب‌سایت را با اولویت مطالب مندرج در ستون کناری مطالعه کنید.

   ارادت // جواد زارعی

 40. ایزدخواه

  سلام من برای اسلام کتاب ۲۰۰۰ تست و اقای مقیمی رو دارم

  خواستم بدونم برای دو کتاب اقایان نجاری و پورعزت پاسخنامه های ۲۰۰۰ تست کافیه؟

  ممنون

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   خیر کافی نیست. بی‌علت نیست که کتاب و کانال دکتر احسانی را پیشنهاد کرده‌ام!

   ارادت // جواد زارعی

 41. احمد

  متن های تلگرامیتان کم شده…بنویسید…منتظریم…چراغ ها مسیر را که روشن کرده اید دلگرمی و سرگرمی ما به متن های شما هم هست.

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   متأسفانه فرصت و فراغتم محدود شده است و کم‌کار شده‌ام. قول‌تان می‌دهم که از ابتدای دی‌ماه، هر هفته یک مطلب تازه منتشر کنم.

   ممنون از توجه و پیگیری‌تان // جواد زارعی

 42. ایزدخواه

  اصلا شما خوندن کتاب اقای نجاری و نکات مهم کتاب اقاین دهکردی و افجه و… که در سال های پیش ازشان سوالی طرح نشده یا کم طرح شده را پیشنهاد میکنید؟

  اگر نه بهتر نیست صرفا روی کتاب دکتر مقیمی و مور عزت تمرکز بشه برای کسی که اولویت اسلامش کلیدیه

  اصلا من تو اسلام خیلی گیجم ها سوالای پارسالو دیدم سر جلسه به خودم فحش دادم چرا کتاب دکتر مقیمی رو نخوندم میترسم الان کتاب اقای احسانی رو بخونم و مقیمی رو بزارم کنار دوباره سرجلسه خودمو فحش بدم

  چی کار کنم اقای زارعی کمکم کنید؟

  اسلام به شرط نرمال بودن سوالات درصد ۴۰تا۶۰ مد نظرمه

  کتاب ۲۰۰۰ تست و دکترمقیمی را دارم

   

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   به‌شخصه، مبتنی بر تحلیل سال‌های گذشته پیشنهاد می‌کنم کتاب وکانال دکتر احسانی را مبنا فرض کنید و اگر دل‌نگران هستید، به کتاب دکتر مقیمی مراجعه کنید.

   ارادت // جواد زارعی

 43. الی

  سلام وقت بخیر

  اقای زارعی به نظر شما برای مطالعه درس اقتصاد، اقتصاد خرد و کلان  همزمان با هم خوند ؟!یا اول خرد تموم کرد ،بعد شروع کرد به خوندن درس کلان ؟!!!

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   بستگی به ذهنیت‌تان از درس اقتصاد دارد. اگر پیش‌تر، به‌بهانه‌ای با مفاهیم اقتصاد خرد و کلان آشنا شده‌اید، مطالعه همزمان‌شان خالی از اشکال است. اگر پیش‌ذهنیت ندارید، پیشنهادم، مطالعه خرد و سپس مطالعه کلان است.

   ارادت // جواد زارعی

 44. پویا

  با سلام و وقت بخیر خدمت آقای زارعی

  ببخشید من یه سوالی داشتم از خدمتتون

  واقعا گیج شدم نمیدونم چیکار باید بکنم‌

  من کتاب تئوری مدیریت مدرسان شریف رو هفته ی پیش خریداری کردم آخرین چاپش رو، یعنی چاپ ۹۶ رو

  و دو روزی هست که کامنت های شما با سایر دوستان رو میخونم و تو شک افتادم که کتاب آقای جلیلیان رو برم بخرم یا مدرسان که تازه خریدم رو بخونم ؟ کدومش بهتر و قوی تره ؟

  ممنونم

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   یک. با همین کتاب برای کنکور بخوانید. اگر تهران هستید، حتما دوره نکته و تست دکتر محرابیون را شرکت کنید.

   دو. تست‌های چهار پنج سال اخیر ارشد و دکتری را هم مرور کنید.

   ارادت // جواد زارعی

 45. مهسا

  سلام اقای زارعی وقتتون بخیر.چقدر خوبه سایت شما هست من منابع رو با توجه به کتابایی که شما معرفی کردید تهیه کردم .فقط یه مشکلی دارم من ابان ماه کتاب بازاریابی استاد مروج رو خریداری کردم ولی کتاب ایشون همین ماه چاپ جدید شد با قیمت تقریبا بالا که تعداد صفحاتش هم افزایش پیدا کرده حالا تکلیف ما که چاپ قبل رو داریم چی میشه؟دوباره بریم چاپ جدید رو بخریم؟من کتاب رو تقریبا تموم کردم و میخواستم دو هزار تست رو بخرم ولی الان نمیدونم دقیقا چیکار کنم و سوال دومم اینه که توی زمان باقی مونده چند ساعت در روز مطالعه کنم برای یک رتبه ی عالی من ابان شروع کردم ولی یک مدت مریض شدم و بین درس خوندنم فاصله افتاد و بازایابی رو تقریبا تموم کردم و اقتصاد خرد هم ۲ فصل دارم تموم بشه و بقیه هم دارم کتار هم پیش میبرم پیشاپیش مچکرم از کمکتون
  و ببخشید که انقدر طولانی شد

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   خوشحالم که ارشدباز کمک‌حال‌تان بوده است.
   راستش، ویرایش تازه‌تر کتاب مهندس مروج را هنوز ندیده‌ام. پیشنهاد می‌کنم درباره کتاب، با مهندس مروج مشورت کنید. نشانی گروه تلگرام‌شان (گروه پارسه) در کف وب‌سایت درج شده است.

   توفیق‌تان را خواستارم // جواد زارعی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *