بلاگارشدباز دو ساله شد!

ارشدباز دو ساله شد!

داستان من و ارشدباز و دوستان جان!

دو سال پیش بود که نوشتن درباره کنکور ارشد مدیریت را به طور جدی و رسمی ذیل زیردامنه وبلاگ آن‌روزگام آغاز کردم. البته مطالب را چند ماه بعدتر به همین دامنه ارشدباز منتقل کردم. دوستی‌های فوق‌العاده به واسطه همین ارشدباز شکل گرفت و البته خیلی را نواختم و تا دل‌تان بخواهد نواخته شدم. از آنجا که سابقه روزنامه‌نگاری دارم،‌ به این‌گونه نواختن‌ها عادت داشته و دارم. خدا رو شکر می‌کنم که همچنان زنده‌ام و قصد دارم حداقل هفته‌ای یک‌بار، مطلبی درست و درمان درباره آزمون ارشد بنویسم تا شما خشنود باشید و من رستگار!

قوانین ویژه‌ای برای همراهی با ارشدباز تدوین نکرده‌ام. راستش دوستان با سلایق گوناگون می‌آمدند و برخی ناخنکی می‌زدند و می‌رفتند و برخی دیگر چراغ‌خاموش می‌ماندند و برخی هم به طور رسمی در تعمیق و توسعه مطالب مشارکت می‌کردند. همین که به بهانه مطلبی یا موضوعی می‌پرسیدند و پاسخ می‌گرفتند، دست‌گیرشان می‌شد که در چه فضایی سیر و سیاحت می‌کنند و با قوانین نانوشته ارشدباز آشنا می‌شدند. همچنان دوست دارم هیچ قانونی جز رعایت چارچوب‌های اخلاقی بر ارشدباز حاکم نباشد؛ اما بضاعتم اندکم وادارم می‌کند درباره چند نکته به صراحت صحبت کنم تا بعدتر دوستان دل‌گیر نشوند:

یک. هدف‌ها و استراتژی‌ها و سیاست‌های متولیان وب‌سایت‌ها متفاوت است؛ از این رو، رفتارشان در تعامل با مخاطبان متفاوت خواهد بود. خواهش می‌کنم این مورد را در تعامل‌تان با بنده و دوستان دیگر لحاظ کنید. خودم و خودتان را به رعایت چارچوب‌های اخلاقی دعوت می‌کنم و پیشتهاد می‌کنم در تعمیق و توسعه موضوعات و مطالبی مشارکت کنیم که برای خودمان و دیگر دوستان مفید باشد!

دو. پیشنهاد می‌کنم پرسش‌ها را در بخش نظرات درج کنید تا پاسخ داده شوند و دوستان دیگران هم از مجموعه پرسش‌ها و پاسخ‌ها منتفع شوند. بی‌شک، برخی پرسش‌ها مشترک هستند و شاید برخی دوستان، پاسخ‌هایی در آستین داشته باشند که به مراتب از پاسخ‌های مدیر ارشدباز بهتر باشد. اگر پرسش‌تان زیادی خصوصی بود؛ یعنی پرسشی بود که بهتر بود به طور عمومی مطرح نشود، پرسش‌تان را ایمیل کنید. یادآوری می‌کنم به پرسش‌های عمومی که ایمیل شوند پاسخ نمی‌دهم. گفتم که بعدتر دل‌گیر نشوید!

سه. بنده نیز مانند شما داوطلب کنکور ارشد مدیریت هستم و عزمم را جزم کرده‌ام که بخوانم. خوب هم می‌خواهم بخوانم. شاغل و خانواده‌دار هم هستم. از این رو، فرصت محدودی دارم که باید صرف رسیدگی به مسائل فنی ارشدباز و مطالعه و تفکر درباره تحریر مطالب کنم. به کیفیت مطالب حساس هستم؛ پس باید رویدادهای بازار ارشد را رصد کنم، درباره موضوعات گوناگون فکر کنم، با این‌کاره‌ها مشورت کنم و مستمر مطالعه کنم تا خیالم آسوده باشد که مطالبی آدمیزادی، قابل دفاع و مفید منتشر خواهم کرد. همچنین، ایمیل‌ها را باید پاسخ دهم و به نظرات دوستان هم رسیدگی یکنم. پس اگر انتشار مطالب، پاسخ‌گویی به نظرات و ایمیل‌ها دیر شد، نگران نشوید که زنده‌ام، اما فرصت ندارم. بی‌شک در اولین فراغتی که پدیدار شود کارها را پیگیری خواهم کرد!

چهار. متأسفانه تا اطلاع ثانوی نمی‌توانم خدمات مشاوره خصوصی ارایه کنم. شرمنده دوستانی هستم که مکرر ایمیل می‌زنند و مجبورم درخواست‌شان را رد کنم. دکتر احسانی دوباره فعال شده‌اند؛ پیشنهاد می‌کنم از ایشان کمک بگیرید. برای پاییز، اگر فرصت و فراغتی مهیا شد، به طور عمومی اعلام می‌کنم.

پنج. به صداقت و صراحت عرض می‌کنم به هیچ مؤسسه آموزشی، پژوهشی، انتفاعی، غیرانتفاعی، این‌وری یا آن‌وری یا این استاد و آن استاد وابسته نیستم و با احدالناسی هم پدر کشتگی ندارم. پس اگر له یا علیه فرد یا مؤسسه‌ای صحبت می‌کنم صرفا نظر کارشناسی‌ام را ابراز کرده‌ام. این‌گون مطلب‌ها را می‌نویسم تا مشکلی حل شود یا گره‌ای باز شود. پس، تا اطلاع ثانوی از حاشیه گریزانم و با حاشیه‌پردازی مقابله می‌کنم. فرض‌مان این است که وقت دوستان ارزشمند است و نباید تلف شود!

دوست دارم دویست و چند روز باقیمانده تا آزمون ارشد ۹۵ را به خوبی و خوشی سپری کنیم و خوب یاد دهیم و بهتر یاد بگیریم. گمان می‌کنم فصل درس‌خوانی برای کنکور ارشد به طور رسمی از شنبه همین هفته آغاز خواهد شد. مبارک باشد ان‌شاء‌الله!

عزت زیاد  //  جواد زارعی

82 فکر می‌کنند “ارشدباز دو ساله شد!

 1. fahime

  سلام به شما و همه ی دوستان…

  ی سوال داشتم ..

  میشه بدون کلاس رفتن و آزمون دادن و حتا کتاب مرجع خوندن(منظورم کتابای موسسات هست) ب ی رتبه ی خوب امیدوار بود؟

  با روزی ۳-۴ ساعت مفید درس خوندن ؟

  ممنون از سایتتون و وقتی ک می گذارید..

  باشد ک رستگار شوید 🙂

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام خواهرم؛

   یک. اگر روش درس‌خوانی را بلد باشید با چهار ساعت درس‌خوانی مفید در روز می‌توانید ۵۰ متر از رتبه یک هم جلوتر باشید؛ اما آیا مهارت درس‌خوانی دارید؟ با خودتان صریح و صادق باشید!

   دو. افراد کمی هستند که به طور واقعی می‌دانند و می‌توانند بهره‌ورانه از ظرفیت‌ها و منابع‌شان استفاده کنند.

   سه. کلاس رفتن برای برخی دوستان یک «باید» نیست. کم نیستند رتبه‌های تک‌رقمی که بدون خدمات کلاسی موفق شده‌اند. نمی‌دانم هدف‌تان چیست و آیا هدف‌تان درست انتخابشده است یا خیر؟ اما می‌دانم اگر درس‌ها را هوشمندانه مطالعه کنید و خوب مشاوره بگیرید، کسب رتبه خوب دور از دسترس نیست!

   هستم تا خیال‌تان آسوده شود // جواد زارعی

 2. فرزان

  به به تبریک می گم بهتون از مطالبتون استفاده می کنیم و دانش خوبی دارید انشالا امسال شما هم به هدفتون برسید .ما همچنان پیگیر مطالب خوب شما هستیم

  دو سالگی ارشد باز تقریبا هم زمان شده بود با دو سالگی کدینگ تئوری مدیریت اقای پور شفیع این برای دومین باره تو این ماه اخیر دارم سالگرد می بینم .

  یه سوال و پیشنهاد هم داشتم از بین اساتید درس اقتصاد خرد و کلان شما کدوم استاد رو بیشتر توصیه می کنید کلاسش رو اقایان صادقین معیر قاسمی یا اسدالهی  .این چهار عزیز تو این درس معروف ترن و تو موسسه ها فعال تا حالا همش درباره اساتید تئوری صحبت کردید اگه تونستید یک بار هم مطالبی درباره اساتید دیگر درس ها و نحوه تدریسشون بذارید ممنون از لطفتتون

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام برادر؛

   یک. ممنون از حسن‌نظرتان.

   دو. کلاس‌های جناب اسدالهی و آقای معیر را درک نکرده‌ام، پس نمی‌توانم درباره خوبی یا بدی‌شان اعلام نظر کنم. دکتر قاسمی علی‌الظاهر باسواد هستند و کتابی هم در این‌باره منتشر کرده‌اند، اما کلاس‌شان را توصیه نمی‌کنم. هیجان تدریس‌شان زیاد است و با دیسیپلین تدریس نمی‌کنند. راستش کلاس جناب صادقین را نیز درک نکرده‌ام، اما تعریف‌شان را از مهندس مروج بسیار شنیده‌ام و اگر خدا قسمت کند از هفته دیگر قرار است کلاس‌شان را تجربه کنم.

   سه. چشم به فراخور علم و در چارچوب بضاعتم، درباره دیگران هم خواهم نوشت!

   ارادت بسیار // جواد زارعی

   1. فرزان

    انشالا بعد از این که از کلاس صادقین استفاده کردید اگه تونستید نظرتون رو درباره کلاسشون بگید چون بیشتر از همه اسم ها اسم اقای صادقین رو تو درس اقتصاد شنیدم  و تو دو تا موسسه نگاره و پارسه هستن یه پیشنهاد دیگه هم داشتم که تو یه موقع خاص درباره ازمون ازمایشی های موسسه ها و جامعه اماری  اون ها هم مطالبی بذارید شنیدم بالاترین جامعه اماری رو ماهان داره البته امسال یه چیزی که نظرم رو جلب کرده ازمون های ازمایشی نگاره هست که هم طراحان سوالاتش اکثر ادم های به نام مانند سپندارند صادقین و پرچ و طورانی هست هم مثل این که تو پنجاه تا شهر نمایندگی دارن و احتمال این که جامعه اماریش هم بالا باشه هست در این مورد ازمون های نگاره اگه نظری دارین بگین بازم ممنون

    1. جواد زارعی نویسنده

     سلام برادر؛

     یک. چشم؛ درباره کلاس دکتر صادقین بی‌خبرتان نخواهم گذاشت. البته باید دو سه جلسه بگذرد تا بشود به درستی درباره جنبه‌های گوناگون کلاس اظهار نظر کرد!

     دو. این جامعه آماری را مؤسسه‌ها در بوق و کرنا می‌کنند تا ذهن داوطلبان را گرفتار کنند. بنده برای هیچ‌کدام از ادعاهای کمی مؤسسه‌ها تره هم خرد نمی‌کنم؛ چه برسد برای آنها هزینه یا توصیه‌شان کنم. توصیه می‌کنم بی‌خیال این جامعه آماری شوید!

     سه. آزمون‌های نگاره را ندیده‌ام و درست نیست که در این‌باره صحبت کنم. به همین اکتفا می‌کنم که نگاره توان رقابت با مؤسسه‌های گردن‌کلفت بازار ارشد مانند پارسه و مدرسا ن و ماهان را ندارد. کلا؛ بی‌خیال کمیات شوید. بین خودمان بماند که بسیاری از تست‌های همان مؤسسه‌های برتر بازار را آدم‌های معمولی طرح می‌کنند و مؤسسه‌ها صرفا از نام و اعتبار بزرگانی مانند پرچ و طورانی برای اعتباربخشی به مؤسسه‌ها و فعالیت‌هاشان استفاده می‌کنند!

     چهار. انتظار دارم بیشتر پرسش‌های کیفی بپرسید که اگر پاسخی فراهم می‌شود، هم برای شما مفید باشد و هم من و دیگر دوستان!

     ارادت بسیار // جواد زارعی

     1. فرزان

      بازم ممنون از راهنمایی هاتون فقط اینو بگم و دیگه زیاد مزاحم نشم که موسسه پارسه از نظر سطح کیفی اساتید خیلی خوبه درست مثه نگاره چون اکثر اساتیدشون یکی هست اقای سپندارند فقط تو نگاره هست تو پارسه نیست اقای محرابیون تو پارسه هست تو نگاره نیست بقیه اساتید تقریبا مثل هم هستن ولی متاسفانه جامعه اماری پارسه خیلی کم هست دوست من سال قبل ازمون پارسه رو امتحان داد گفت حدود ۲۵۰ نفر بیشتر تعداد شرکت کننده ها نبود تو سایت موسسه نگاره توضیحاتی درباره ازمون ازمایشی ها گذاشته شده که یه کم فریبنده است که همون پنجاه شهر نمایندگی و طراحان سوالات گفتم شاید امسال این ازمون ازمایشی از جاهای دیگه بهتر باشه تو سایت اقای سپندارند هم ازمون های نگاره توصیه شده .انشالا اگه یک موقع مطلبی درباره ازمون های ازمایشی ها گذاشتید تو بحث شرکت می کنم بیشتر از این وقتتوت رو نمی گیرم بازهم ممنون از پاسخ هاتون

     2. جواد زارعی نویسنده

      سلام برادر؛

      یک. پیش‌تر هم عرض کرم که جامعه آماری را فاکتوری تأثیرگذار تلقی نمی‌کنم. پیشنهاد می‌کنم به این پرسش پاسخ دهید که تفاوت آزمونی که ۲۵۰ نفر شرکت‌کننده با آزمون دیگری که ۱۰۰۰ نفر شرکت‌کننده دارد چیست؟

      دو. صرفا برای اطلاع عرض می‌کنم که در مدرسان شریف، آقای سپندارند پژوهش عملیاتی و جناب محرابیون تئوری مدیریت هم تدریس می‌کنند.

      دیدن را به شنیدن ترجیح می‌دهم // جواد زارعی

 3. محمد محرابیون محمدی

  جناب آقای زارعی عزیز

  با آن که آشنایی من با شما به دو سال نرسیده است، اما در طی این مدت مطالب شما را بسیار ارزنده، نگرش شما را بسیار عمیق، شخصیت‌تان را بسیار متفکر، و شما را انسانی ارزش‌مند یافته‌ام. امثال شما کم، گران‌بها و ماندگار می‌باشند.

  دویست و بیست و دو ساله شوید // محمد محرابیون محمدی

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام بزرگوار؛

   یک. شما همواره به بنده لطف داشته‌اید و به قدر توان و فرصت‌تان کمکم کرده‌اید. از این بابت تشکر می‌کنم و خوشحالم که ارشدباز، بهانه‌ای برای آشنایی با شما و دوستان دیگر شده است.

   دو. راستی آقای دکتر، من شاگرد بدقلقی هستم و به معمول با یک گونی پرسش وارد کلاس می‌شوم. پیشاپیش بابت انرژی و وقتی که از شما تلف خواهم کرد عذرخواهی می‌کنم!

   ارادت‌مند // جواد زارعی

   1. محمد محرابیون محمدی

    با سلام مجدد
    بسیار هم عالی است، اساس یادگیری هم ذهنی است و قطعا مباحثه در این زمینه می‌تواند تاثیر بسیار بزرگی داشته باشد، مخصوصا اگر طرفین به مکتب شناخت‌گرایی معتقد باشند.

    شناخت‌گرایی را دوست دارم // محمد محرابیون محمدی

 4. محبوبه دهاقین

  به به به

  سلام جناب آقای زارعی

  دو سالگی ارشدباز رو تبریک می‌گم. خوشحالم که با شما و سایت خوب و مفیدتون آشنا شدم. خیلی خوبه که تجریبات‌تون رو در اختیار بقیه دوستان قرار می‌دید. ضمن اینکه قلم‌تون بسیار خوب، صریح، بی‌طرفانه و واقع‌گرایانه است و همین، باعث می‌شه ارشدباز هر روز طرفدارای بیشتری پیدا کنه.

  امیدوارم روز به روز موفق‌تر باشید.

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام خواهرم؛

   یک. ممنون از حسن‌نظرتان.

   دو. حرف‌های‌تان خوشحالم می‌کند. راستش دوست دارم و تلاش می‌کنم همان ویژگی‌هایی را که فرمودید داشته باشم.

   توفیق‌تان را آرزومندم // جواد زارعی

 5. ساناز

  با عرض سلام خدمت شما اقای زارعی

  ممنون میشم کمکم کنید .من کارشناسیم ادبیات هست و عزمم رو جزم کردم ارشد مدیریت با رتبه خوب تهران قبول شم.حدود ۴ ماه واسه ارشد ۹۴ با درسا اشنایی پیدا کردم و از اول تیر ماه شروع کردم با روزی ۴ ساعت .تقریبا با روش پارتیزانی درس میخونم .و برنامه اقتصاد خرد و کلانی که شما فرمودین رو بینهایت پذیرفتم وعالی هستش.به یاری خدا اگه خوب پیش برم میخوام بدون کلاس این راه رو طی کنم. کمی توی خرد مشکل دارم که انشاله حل بشه .با این که از راهم مطمینم لطفا شما هم راهنماییم کنید که راهم منطقی و انسانی و به دور از وهم و خیال باشه . منابعی که انتخاب کردم رو بسته به هدفم و ارادم خوب انتخاب کردم . من به روش خوندن و فهمیدن درست بیشتر از جمع اوری منابع زیاد و شلوغ اعتقاد دارم. به راهنمایی شما نیاز دارم تو این مسیر . امکان رفتن پیش مشاور و راهکارهای هزینه بر رو ندارم و در روستایی از استان فارس ساکن هستم.منتظر راهنماییتون هستم .با تشکر از سایت خوبتون

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام خواهرم؛

   یک. به ارشدباز خوش آمدید. به قدر توانم کمک‌تان می‌کنم.

   دو. استفاده از کلا‌س‌های ویژه یا منابع خاص برای موفقیت در ارشد ضروری نیست. روش درس‌خوانی درست، کلید کسب توفیق در ارشد است.

   سه. آیا اولویت‌بندی درس‌ها را با روشی که در ارشدباز معرفی شده است انجام داده‌اید؟ لطف می‌کنید اگر جدول اولویت‌ها را با امتیازهای‌شان برایم ایمیل کنید.

   منتظر هستم // جواد زارعی

 6. شیرین فریدونیان

  سلام اول به همگی بعدم به برادر بزرگوارم آقای زارعی..

  راستش شخصیتی نیستم که خیلی از بیوگرافی اینکه چه طور وارد وادی ارشد شدم بخواهم  توضیح بدم چون اگر بخواهم بگویم رمان میشود. اما همین رو بگم که مدت دو سال است که در طی کار کردن در اوقات فراغتم وبلاگ آقای احسانی و آقای زارعی رو دنبال کردم . بدون اینکه نظری بدم فقط از اون ابتدا تا انتها را میخواندم . و سایت های دیگر اساتید مدیریت (پرچ ، شکرزاد ، سپندارند و…)و سایت خانه مدیریت را هم دنبال میکردم. نیاز به کمک داشتم و صریحا میگم که خیلی گیج بودم. (با توجه به تغییرات کنکور) اضطراب فراوانی بر من مستولی گشته بود. البته هدف من علاقه است و علاقه و دیگر هیچ.

  از خدا خواستم که من رو یاری بده و خدا رو شکر برادر من آقای زارعی بی هیچ منتی واسطه ی بین من و خدا شدن. شاید بگم ۹۰% اضطرابم رفع شده تا به حال و من به واسطه ی ایشان و این سایت به محیطی وارد شدم که پر از انسان های بزرگه. انسانهایی که با عامه ی مردم فرق دارن و حرفی برای گفتن دارن و میتوانم جدا از درس خواندن درس زندگی بگیرم.در واقع من درس نمیخوانم دارم زندگی میکنم…

  به هر حال… آقای زارعی دو ساله شدن سایت رو تبریک میگم.اهل تملق نیستم ولی امیدوارم خدا بهتون سلامتی و  ید توانا بده برای این امر.شاهدزحمتها ، سختیها و مشقت هایی که میکشید هستم و بدانید این کار شما یک نوع جهاد است.ما هم دوست داریم درکنار شما باشیم و استفاده کنیم.

  در ضمن نمیدانستم که شما هم روزنامه نگار بودید..پس به نوعی همکار هم بودیم.

  امیدوارم امسال رتبه ی یک برای شما باشد .بخیل نیستم 😉

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام خواهرم؛

   یک. نگفته بودید که ارشدباز را چراغ‌خاموش رصد می‌کردید. یادم باشد چراغ‌ها را روشن کنم!

   دو. فریب خورده‌اید. این «بی‌منتی» تاکتیکی برای جذب مخاطب است. تمام «منت‌ها» را آخر کار بی‌کم‌وکاست تقدیم‌تان خواهم کرد!

   سه. این رتبه یک را از کیسه خلیفه بخشیدید! علی‌ای‌حال سپاسگذار گشاده‌دستی‌تان هستم!

   توفیق‌تان را آرزومندم // جواد زارعی

 7. محمد رضا ( م.ر قدیم )

  جناب زارعی سلام

  من هم دو سالگی ارشد باز را خدمت تان تبریک عرض می کنم . آشنایی من با وب وزین تان حدود هفت ، هشت ماهی ( با کم و بیش ) می شود . هنگامی که پس از سالها دوری از درس و درس خوانی هوای ارشد مدیریت به سرم زد . به دلیل همین دوری چندین ساله ، با فضای کنکور ارشد مدیریت مأنوس نبوده و اقرار می کنم که هنوز هم نیستم .( به هر حال نقش تبلیغات موسسات بزرگ را بر تصمیم گیری نمی توان نادیده انگاشت) . اما عاملی که سبب شد که غالب اوقات به این وب مراجعه کنم بیش از آن که اصل موضوع کنکور ارشد مدیریت باشد ، نوع نگارش شماست . نگارشی که نه فقط چیدن کلمات زیبا و قلم روان شما باشد که مهمتر از آن تقوایی است که در نگارش تان مشهود است و ارزشمند آنکه خود نیز در فضای رقابت دارید و با این وجود سعی در یاری رساندن به رقبا و انتشار دستاورد ها و یافته های تان می کنید .
  این نشان از سجایای اخلاقی شماست که از نظر من بسیار ارزشمند تر از مدارک دانشگاهی است . برای این آشنایی خدا را شاکرم و امیدوارم توفیق به زیارت نیز نصیب شود .
  توفیق تان روز افزون // محمد رضا

   

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام برادر؛

   یک. شما لطف دارید و حسن‌نظرتان هم خجالت‌زده‌ام می‌کند و هم انرژی مضاعفی برای بهتر نوشتن می‌دهد.

   دو. خیلی خوب است که نظرتان را با نام «محمدرضا» درج کردید. پیش‌تر که نظرتان را با اختصار «م.ر» درج می‌کردید شک کرده بودم که شاید محمدرضا رحیمی (معاون اول رییس‌جمهور سابق) نظر می‌دهد و می‌خواهد ناشناس بماند!

   سه. سبک نگارشم را از دوران روزنامه‌نگاری ارث برده‌ام و خوشحالم که نظرتان را جلب کرده است. تلاش می‌کنم بهتر بنویسم!

   چهار. متأسفانه خیلی درگیرم و فرصت محدودی دارم. از هفته بعد عصر یک‌شنبه‌ها و چهارشنبه‌ها در کلاس‌های پارسه شرکت خواهم کرد. اگر تهران تشریف دارید خوشحال می‌شوم زیارت‌تان کنم و گپ‌وگفتی داشته باشیم.

   ارادت‌مند // جواد زارعی

 8. احسانی

  سلام جناب زارعی

  یک/ دو سالگی وب‌تان مبارک!

  دو/ بالشخصه مهم‌ترین ویژگی ارشدباز  را  این می‌دانم که «مفید» می‌نویسید و خط خط نوشته‌هاتان چیزی برای یادگیری دارد. به دور از حاشیه‌ها و با کوله‌باری از تجربیات و مطالعات و با شخصیتی نافذ و نگارشی مخصوص.

  سه / برای من همیشه مطالعه مطالب‌تان و هم‌صحبتی و مباحثه با شما فرصتی بوده برای تعمق بیشتر، تفکر و برداشتن گامی به سوی جلو. خوشحالم که ارشدباز دریچه‌ای است که این فرصت را برایم مهیا می‌کند.

  برقرار باشید و ماندگار / علی احسانی

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام بزرگوار؛

   یک. دو سالگی ارشدباز مقابل هفت یا هشت‌سالگی وبلاگ شما اصلا و ابدا به چشم نمی‌آید. ممنوم از حسن‌نظرتان!

   دو. راستش خیلی تلاش می‌کنم مفید باشم و مفید هم بنویسم. دعا کنید که بشود و بتوانم!

   سه. کمتر ایده‌ها و تحلیل‌ها از خودم است و کُنه بیشتر تحلیل‌ها ماحصل گپ‌وگفت‌ها و مصاحبت با شما و بزرگواران دیگر است. بیش از آنچه فکر می‌کنید از شما یاد گرفته‌ام. حواس‌تان نبوده است علی‌الظاهر!

   چهار. راستش احساس خیلی خوبی دارم. بی‌ظرفیتی می‌کنم و کلی با تعریف‌ها و تمجیدهای دوستان حال می‌کنم و خیر و خوشی را برای شما و دوستان دیگر آرزو می‌کنم.

   ارادت بسیار // جواد زارعی

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام برادر؛

   یک. از مخاطبان دوره دوم ارشدباز هستید.

   دو. بیشتر از دوست داشتن، ارادت است برادر!

   ارادت بسیار // جواد زارعی

 9. مصطفی عصمتی

  سلام؛
  کارشناسی ریاضی با معدل ناقابل ۱۲،۵۷ هستم.
  دو هفته اشت که شروع کردم و تمرکزم رو ریاضیه که بالا بزنم.
  به نظرتون می‌شه با این معدل امید برای دانشگاه های تهران داشت؟ مدیریت بازرگانی درنظرمه!
  دارم زبان و ریاضی و آمار و مدیریت بازاریابی می‌خونم.
  به نظرتون راهم درسته؟
  و اینکه چون خیلی وقته از درس دور بودم منظم نمی‌تونم بخونم.
  یه روز نیم ساعت. یه روز ۵ ساعت!
  برای تئوری، فلش کارت دی‌ال‌ام بخرم آیا؟

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام برادر؛

   یک. خدا وقت! ان‌شاء‌الله که بتوانید با انضباط بخوانید. همین‌که درس‌خوانی‌تان را قطع نمی‌کنید جای شکر دارد. باید فاصله حداقل و حداکثر درس‌خوانی‌تان را کمتر کنید.

   دو. اگر روش درس‌خوانی را بیاموزید، با پنج ساعت هم می‌شود!

   سه. اگر تهران هستید، می‌توانم حضوری کمک‌تان کنم. در هر صورت پیشنهاد می‌کند ابتدا هدف‌گذاری کنید و بعدتر، اولویت درس‌ها را به شیوه‌ای که در ستون کناری وب‌سایت درج شده است مشخص کنید و نتیجه را در فایل وُرد ایمیل کنید.

   چهار. پیشنهاد می‌کنم تا اطلاع ثانوی نه چیزی بخرید و نه کلاسی ثبت‌نام کنید!

   پس، تهران هستید یا خیر؟ و فرستادن نتیجه اولویت درس‌ها // جواد زارعی

   1. مصطفی عصمتی

    سلام

    نه، متاسفانه از شهرستان‌های محروم استان آذربایجان شرقی

    درس‌ها:

    اول ریاضی و امار

    بعد بازاریابی

    تئوری

    زبان

    بین اقتصاد و تحقیق یکی رو میخوام حذف کنم

    اسلامی هم تفریحی کنار درسا

    1. جواد زارعی نویسنده

     سلام برادر؛

     یک. درس‌ها را چگونه اولویت‌بندی کرده‌اید؟ منظورم این است که چرا اقتصاد را اولویت اول، ریاضی را اولویت دوم انتخاب نکرده‌اید؟

     دو. آیا با اولویت‌بندی ارشدباز آشنا هستید؟ اگر آری؛ لطف کنید و فایل وُرد اولویت‌ها را برای بنده ایمیل کنید.

     ارادت  //  جواد زارعی

      

 10. ساناز

  سلام اقای زارعی

  با عرض معذرت اینجا اینترنت خیلی ضعیف هست .

  انشاله به محض شکار فرصت اینترنت ایمیل خواهم زد.و از راهنمایی هاتون نهایت استفاده را خواهم برد.

  انشاله که فرصتی باشد

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام خواهرم؛

   خیر باشد. عجله نکنید و سرفرصت فایل را ایمیل کنید.

   به قدر توانم در خدمت‌تان هستم // جواد زارعی

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام برادر؛

   یک. سال‌ها پیش، کنکور ارشد در هفته‌های اول یا دوم اسفندماه برگزار می‌شد که بعدتر و نمی‌دانم به کدامین علت، به بهمن منتقل شد و چند سالی است که کنکور دکتری در اسفندماه برگزار می‌شود.

   دو. مدت‌هاست که جابجایی زمان کنکور ارشد مورد بحث و بررسی است و موضوع تازه‌ای نیست. راستش برگزاری کنکور ارشد در بهمن‌ماه به علت‌های گوناگون مانند برودت هوا، پیش‌بینی‌ناپذیری شرایط جوی، مشکل تردد برای داوطلبان، نزدیکی به امتحانات پایان‌ترم دانشگاه‌ها و البته نزدیکی به موعد کنکور دکتری هم برای داوطلبان و هم برای سازمان سنجش مناسب نیست؛ از این رو پیشنهاد شده است که برگزاری کنکور ارشد جابجا شود. زودتر از بهمن ممکن نیست؛ می‌ماند هفته پایانی فروردین و اردیبهشت!

   سه. اعمال تغییر در کنکور ارشد محدود و منحصر به زمان برگزاری کنکور نیست. وضعیت پذیرش دانشجو در برخی رشته‌ها متفاوت خواهد شد. به طور مثال، برخی بزرگان تلاش می‌کنند دوباره مصاحبه و سابقه کاری را برای رشته MBA برقرا کنند. ان‌شاء‌الله که این مورد انجام شود. خروجی MBA دانشگاه‌ها نشان داده است که حذف مصاحبه کار درستی نبوده است. شاید شرایط رشته مدیریت یا مدیریت اجرایی نیز دوباره تغییر کند. پس باید تا آبان صبر پیشه کنیم و ببینیم که سازمان سنجش چه خواهد کرد!

   چهار. به داوطلبان عزیز پیشنهاد می‌کنم درس‌ها را مانند گذشته بخوانند و تا اعلام رسمی سازمان سنجش، گوش‌شان بدهکار این حرف‌ها نباشد!

   ارادت // جواد زارعی

   1. امیرحسین مردانی

    سلام دوباره؛

    متشکرم. حال میکنیدا، با اینکه کنکورمان تمام شده اما باز پیگیر بچه ها و ارشدباز هستیم؟
    ب قول فردوسی پور، چقدر خوبیم ما (ما مخاطبین ارشد باز)!

     

    ارادتمند // امیرحسین مردانی

 11. ساناز

  سلام اقای زارعی

  ممنون میشم ی منبع از درس منابع انسانی  بهم معرفی کنید .

  هیچ اطلاعاتی در مورد این درس ندارم .

  تشکر از حضور مفیدتون .

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام خواهرم؛

   آشنایی چندانی با منابع معتبر درس منابع انسانی ندارم؛ اما چشم از دوستان می‌پرسم و خبرتان می‌کنم.

   ارادت // جواد زارعی

 12. ساناز

  سلام مجدد

  در مورد درس خوانی پارتبزانی

  ۱: فرمودین که در هر وعده درسی ،مراحل اغازین ،درس خوانی و پایانی اجرا بشه یا اینکه هرکدام  ی روز و تایم خاصی داشته باشن؟

  ۲: از ابتدا برای هر درس  همانند اقتصاد خرد و کلان برنامه ریزی بشه یا اینکه هفته به هفته به روز بشه ؟{یعنی ۳۰ وعده درسی در هفته صرف هدف گذاری ،برنامه ریزی و بازنگری } اگر کمی توضیح بدین ممنون میشم.

  ۳: من برای درس تئوری مدیریت  کتاب دکتر طالقانی مدرسان شریف رو میخونم که پروزه های دو یا سه هفته ای برای گنجاندن مطالب و به موقع تمام شدنش به طول میانجامد. مشتاقم بدانم برنامه شما برای خواندن یک ماهه این کتاب چطور بوده است

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام خواهرم؛

   یک. به قدر کفایت درباره وعده درسی توضیح داده‌آم. متن را با دقت بخوانید دست‌گیرتان می‌شود داستان چیست. راستش نمی‌دانم چه چیزی را باید دوباره توضیح دهم.

   دو. کتاب طالقانی را فقط ارزیابی کرده‌ام و آن را به عنوان داوطلب کنکور مطالعه نکرده‌ام. کتاب دکتر طالقانی، کتابی کامل و البته اندکی سخت است. کتاب تست جناب پرچ را برای همین معرفی کرده‌ام که برخی مباحث را در پاسخ تست‌ها راحت‌تر توضیح داده است.

   سه. درباره درس اقتصاد، مفصل در ستون کناری وب‌سایت گفته‌ام که چگونه باید خوانده شود. حوصله کنید و مطلب را دوباره بخوانید. گمان می‌کنم مشکل‌تان مرتفع خواهد شد.

   در خدمت هستم  //  جواد زارعی

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام دوباره؛

   متأسفانه نمی‌توانم تلفنی در خدمت‌تان باشم.

   علی‌ای‌حال به قدر بضاعتم در خدمت هستم  //  جواد زارعی

 13. علي عليپور

  با سلام خدمت مدیریت سایت ارشد باز، دوست عزیز شما گفتی ممکنه شرایط رشته مدیریت اجرایی عوض شه متل سابقه کار و مصاحبه، پس الان که من لیسانس مهندسی صنایع دارم و میخوام ارشد مدیریت اجرایی شرکت کنم، دیگه نمیتونم امتحان بدم؟ یعنی ممکنه اینجوری بشه؟ این سابقه کار و مصاحبه ای که فرمودین قبلا واسه مدیریت اجرایی بوده یا mba دوست عزیز؟

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام برادر؛

   یک. راستش این‌گونه بحث مانند جابجایی زمان برگزاری کنکور، تغییر درس‌ها، تغییر ضریب‌ها و افزودن با حذف مصاحبه و سابقه برای برخی رشته‌ها سال‌هاست که مشرح می‌شود. باید تا آبان‌ماه صبر پیشه کنید تا به صراحت مشخص شود که داوطلبان کنکور ارشد قرار است گرفتار کدام‌یک از بلایای طبیعی و شبه‌طبیعی شوند!

   دو. اگر عزم‌تان را برای کسب توفیق در کنکور ارشد جزم کرده‌اید که بی‌خیال این‌گونه صحبت‌ها شوید و بنشینید و آدمیزادی بخوانید. اگر گوش‌تان بدهکار این حرف‌ها باشد، زمان و انگیزه‌تان را بر باد خواهید داد.

   ارادت و احترام // جواد زارعی

 14. مه میترا آریایی (zahra_feb89)

  تولدتان مبارک!

  قوانین ناگفته تان را دوست میداشتم و دارم…

  همچنان گاهی به وب تان سرک میکشم ;))

  پاینده باشید

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام خواهرم؛

   تصمیم‌تان چه شد؟ می‌روید یا می‌مانید؟

   از دیدار دوباره‌تان خوشنود شدم // جواد زارعی

   1. مه میترا آریایی (zahra_feb89)

    سلام  منم از همکلامی دوباره با شما خرسندم .به هرحال مهمترین مزیت تعطیلات  و درخانه ماندن،  “زمان” هست 😉

    آهنگ رفتن دارم 🙂  و منتظر اعلام انتخاب رشته…تصمیم نهایی رو به اطلاعتون میرسونم

    از توجه تون متحیر و ممنونم

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام خواهرم؛

   فایل را دریافت کردم. برخی فیلدها را نادرست ارزش‌گذاری کرده‌اید. در حال بررسی‌شان هستم. نتیجه را تا فردا ظهر خدمت‌تان ایمیل می‌کنم.

   آرزومند توفیق‌تان // جواد زارعی

 15. ساناز

  سلام آقای زارعی

  ممنون از راهنمایی ها و پیشنهادات ارزنده و راه‌گشای شما.

  مطمینم که هیچ تلاشی بی نتیجه نخواهد بود با همراهی سایت خوب و به روز شما.

  از راهنمایی هاتون کمال استفاده رو خواهم برد

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام خواهرم؛

   دوست دارم مفید و مؤثر باشم. به قدر بضاعتم، در خدمت‌‌تان هستم.

   ارادت‌مند // جواد زارعی

 16. ساناز

  با سلام اقای زارعی

  با مشکل کوچکی در خرد مواجه شده ام که مطمئن نیستم بزرگ میشود یا حل میشود .

  فصل اول در مورد افزایش و کاهش درامد های عرضه و تقاضا با رسم منحنی های هر کدام به طور مفهومی مشکل دارم.

  به شخصه حفظ کردن همچین مورد هایی را قبول ندارم چون با جلو رفتن مشکل ساز میشود.

  ممنون میشم کمکم کنید.

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام خواهرم؛

   یک. کتاب نظری به قدر کفایت در این‌باره صحبت کرده است. پاسخ‌های چند تست را در این‌باره مطالعه کنید،‌بی‌شک با تمرین مشکل‌تان رفع می‌شود.

   دو. اقتصاد درس حفظ‌کردنی نیست. نظرتان درست است. نگران طمان نباشید. همین‌طور به خواندن ادامه دهید تا مشکل‌تان رفع شود.

   ارادت و احترام // جواد زارعی

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام خواهرم؛

   یک. جناب پیمان لینک رسمی سنجش را درج کرده‌اند و علی‌الظاهر واقعیت دارد.

   دو. درباره تبعات این تصمیم مفصل خواهم نوشت. فعال در حال تأمل هستم!

   من همچنان به بهمن فکر می‌کنم // جواد زارعی

 17. ساناز

  سلام اقای زارعی

  cdهای اموزشی میتوانند گزینه خوبی باشند برای درس اقتصاد خرد و کلان؟

  با توجه به مرتبط نبودن رشته کارشناسیم میتواند تغییری در روند یادگیری و پیشبرد سریعترم داشته باشد؟

  اگر میتواند کمکی باشد ممنون میشم راهنمایی کنید برای تهیه cd

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام خواهرم؛

   یک. مگر سی.دی آموزشی برای اقتصاد خرد و کلان داریم؟ روشنگری کنید لطفا!

   دو. خیلی نگران سرعت نباشید؛ اما اگر آدمیزادی تدریس شود چرا که نه!

   منتظرم // جواد زارعی

 18. ساناز

  سلام اقای زارعی

  اطلاعات محکم و دقیقی ندارم و به شخصه امتحان نکرده ام.

  ولی وقتی سرچ کردم در صفحه googleمواردی بودند که خوب بودنشان برایم سوال بود؟

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام خواهرم؛

   یک. به این‌ها نمی‌شود اعتماد کرد. در ضمن، تدریس اقتصاد خرد برای رشته مدیریت با تدریس آکادمیک این درس متفاوت است.

   دو. سنجش تکمیلی مدت‌ها پیش، با کمک مدرسان مطرح، مجموعه‌ای از دی.وی.دی‌های آموزشی تولید کرده بود که نمی‌دانم هنوز عرضه‌شان می‌کند یا خیر. استفاده از این مجموعه برای دوستانی که به کلاس‌ها دسترسی ندارند نافع است.

   ارادت و احترام
   جواد زارعی

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام خواهرم؛

   راستش مترصد فرصت هستم که مطلب را جمع‌بندی و منتشر کنم.

   خیلی نگران تغییر زمان نباشید // جواد زارعی

 19. ساناز

  سلام آقای زارعی

  خداقوت بابت نوشته های خوب و منطقیتون

  راستش آواخر کتاب خرد با مشکل برخوردم میخواستم باهاتون یه مشورت کنم اینکه :

  اگر بتونم از مهر ماه در کلاس های دانشگاه آزاد خرد و کلان رو شرکت کنم میتواند کمکی باشد یا وقت تلف کردن است!

  دیگر اینکه تابستان را با خرد و منابع انسانی که کلیدی هستند و زبان و بودجه که جزء اصلی ها هستند سرمایه گذاری کرده ام.

  الان نگران هستم در مورد تئوری مدیریت که نکند کم کاری کرده باشم!!

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   یک. کلاس دانشگاه آزاد یعنی چه؟ متوجه نشدم!

   دو. اولویت تئوری چه بود؟ اگر کلیدی یا اصلی بوده، باید مطالعه تئوری را از مهر آغاز کنید.

   ارادت و احترام // جواد زارعی

 20. ساناز

  سلام

  کلاس هایی که برای دوره کارشناسی تدریس میشوند (خرد و کلان)!

  راستش در تب و تاب راه چاره ام.

  تئوری اولویت اصلی را دارد و ممنون از دلگرمیتان.

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام خواهرم؛

   کلاس‌های اقتصاد تهران را خوب می‌شناسم. اگر تهران‌نشین هستید، بفرمایید تا راهنمایی‌تان کنم.

   ارادت // جواد زارعی

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام دوباره؛

   یک. راستش نمی‌دانم و نمی‌توانم کیفیت تدریس مدرسان را در شهرستان‌ها دوری کنم. درس اقتصاد باید به مرور زمان آموخته و درونی شود. کتاب ۲۰۰۰ تست دکتر نظری را هم تمرین کنید. گمان می‌کنم کمک‌تان کند.

   دو. اقتصاد، نکته‌های بسیاری دارد، اما بیشتر نکته‌ای این درس شناسایی و مستند شده‌اند. اگر کتاب‌های دکتر نظری را خوب مسلط شوید، گمان می‌کنم حریف سه‌چهارم تست‌های کنکور خواهید شد. اگر بر ترس از نفهمیدن درس‌ها چیره شوید، سختی درس‌ها چندان مشکل‌ساز نیستند.

   سه. با سخت‌کوشی هدف‌مند و هوشمندانه، نشان دهید که لیاقت رتبه و دانشگاه خوب را دارید!

   ارادت بسیار // جواد زارعی

 21. vahid

  لطفا در مورد شرکت در کلاس آمادگی آزمون ارشد دروس خرد و کلان راهنمایی ام فرمایید.

  دکتر صادقین رو آشنایی دارید ؟

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام برادر؛

   یک. درس اقتصاد خرد و اقتصاد کلان را به طور پایه و بدون پیش‌زمینه قبلی می‌توانید با مطالعه کتاب‌های دکتر نظری آغاز کنید و شک نکنید که با تمرین تست‌ها می‌توانید، با فرض سخت‌تر شدن تست‌ها، حداقل ۴۰ درصد امتیاز بگیرید. این مقدار، وحی مُنزل و خیلی‌ها با مطالعه همین کتاب بالای ۷۰ هم زده‌اند. کفِ داستان را گفتم تا حدود و ثغور کار دست‌گیرتان شود.

   دو. حضور در کلاس‌هایی که استاد درست و درمان دارد، موتور ذهن‌تان را روشن، و سرعت آشنایی‌تان را با مباحث اقتصاد بیشتر می‌کند. حضور در کلاس را برای برخی درس‌ها مانند اقتصاد، آمار، بازاریابی و تئوری مدیریت توصیه می‌کنم؛ به شرط آنکه سر مدرسان به تنه‌شان بیازرد!

   سه. اگر فرصت دارید و می‌توانید هزینه پانصد هزار تومانی کلاس را پرداخت کنید، شرکت در کلاس درس اقتصاد دکتر صادقین را پیشنهاد می‌کنم که در پارسه و نگاره برگزار می‌شود.

   چهار. اگر پرسشی در این‌باره دارید، همین‌جا مطرح کنید.

   ارادت و احترام // جواد زارعی

 22. ساناز

  سلام آقای زارعی

  تصمیم دارم درس خرد و کلان و همینطور تئوری رو کلاس برم.

  گویا کلاس های حضوری پارسه فقط در تهران برگزار میشه،مدرسان شریف  هم این دو کتاب با  آقای صالحی تشکیل میشه.

  ممنون میشم اگه اطلاعی از روش تدریس ایشون دارین کمکم کنید.

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام خواهرم؛

   یک. متأسفانه ایشان را نمی‌شناسم.

   دو. مؤسسه‌ها از منظر قانون، فقط در یک شهر می‌توانند کلاس برگزار کنند. از این رو، بیشرشان تهران را انتخاب می‌کنند. البته مؤسسه‌های دیگر در شهرهای دیگر، می‌توانند به نام خودشان و با هماهنگی مؤسسه‌های مطرح، کلاس برگزار کنند.

   ارادت و احترام // جواد زارعی

 23. ساناز

  سلام

  ممنون از پاسخ به موقعتان

  با توجه به تجربه ها و صلاح دید شما شرکت در این کلاس های بالا که خدمتتان عرض کردم، میتواند باارزش باشد یا فقط صرف هزینه و در حد بکسل و دلخوشی است!؟

  بدون شک ارزیابی شما حکم راه‌گشا ست و تفکر عاقلانه را هموارتر میسازد.

  ممنون از حضور موثرتان

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام دوباره؛

   یک. کلاس‌ها، تسهیل‌گر هستند و موتور درس‌خوانی داوطلبان را روشن می‌کنند. باقی کار با داوطلبان است که باید هوشمندانه و مستمر بخوانند. از این رو،‌ نمی‌شود به کلاس‌ها صفر و یکی نگاه کرد.

   دو. کیفیت کلاس‌های ارشد، وابسته به سواد و توان تدریس و کلاس‌داری مدرسان است. بزرگان بسیاری در این وادی تدریس می‌کنند که از کم و کیف تدریس‌شان بی‌خبرم. متأسفانه، دوستان مستقر در شهرهای دیگر را نمی‌شناسم و در این‌باره نمی‌توانم کمک‌تان کنم.

   توفیق‌تان را آرزومندم // جواد زارعی

 24. ساناز

  سلام آقای زارعی

  میشه لطف کنید بفرمایید محتوای درس تحقیق در عملیات چی هستش و در چه مبحثی فرد را به چالش میکشد!؟

  تصمیم من مدیریت دولتی هستش ولی میخوام این درس رو هم اضافه کنم و گرایش صنعتی هم شرکت کنم

  ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام خواهرم؛

   یک. شرکت هم‌زمان در گرایش‌های دولتی و صنعتی به علت تفاوت زیاد ضریب‌ها و درس‌های تخصصی‌ غیرمشترک‌شان، در این برهه، به صرفه و صلاح نیست. پیشنهاد می‌کنم بر یکی از گرایش‌ها تمرکز کنید.

   دو. شرکت هم‌زمان در گرایش‌های متنوع پرمخاطره است و نیازمند تجربه بالا و مشورت‌گیری مستمر از فردی کاربلد است.

   سه. دوستانی که به گرایش‌های متنوع فکر می‌کنند باید در نوبت اول درس‌خوانی، بر درس‌های عمومی تمرکز کنند تا بعدتر، بتوانند بر درس‌های تخصصی تمرکز کنند. به بیان دیگر، استراتژی درس‌خوانی برای دوستانی که بر یک گرایش تمرکز کرده‌اند با دوستانی که به گرایش‌های متعدد تمایل دارند باید متفاوت باشد. به شخص شما پیشنهاد می‌کنم اول بر یک گرایش تمرکز کنید و اگر فرصت شد، درس‌های تخصصی گرایش دیگر را نیز مطالعه کنید.

   ارادت و احترام // جواد زارعی

 25. ساناز

  سلام آقای زارعی

  میشه لطف کنید مدیریت در اسلام دکتر اقا پیروز  و مدیریت ما دکتر پور عزت و دکتر احسانی دقیقا چه انتشاراتی باشه بهتره.

  ممنون از کمکتان

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام خواهرم؛

   یک. کتاب «مدیریت اسلامی» دکتر آقاپیروز را پژوهشگاه حوزه و دانشگاه چاپ کرده است. کتاب «مدیریت ما» را بنیاد نهج‌البلاغه چاپ کرده است و گمان می‌کنم اتشارات نگاه دانش نیز همان را با بازنشر کرده است. کتاب دکتر احسانی را پارسه منتشر خواهد کرد؛ اما هنوز مراحل چاپ را طی می‌کند و گمان می‌کنم یکی دو ماه دیگر منتشر شود!

   دو. دو کتاب اول را که خوب بخوانید، کتاب سوم منتشر شده است ان‌شاء‌الله!

   ارادت و احترام // جواد زارعی

 26. ساناز

  سلام آقای زارعی

  خسته نباشید بابت کمک های انسانی و راهگشاتون

  نگرانیم بابت تئوری مدیریت همچنان بر جاست ،زیرا از دروس اصلی میباشد و من بنا به ثبت نام در کلاس هنوز این درس را شروع نکرده ام.

  کلاسم از ۵شنبه هفته آینده شروع میشه (مدرسان شریف در شیراز)

  به نظر شما خودم این درس را شروع کنم تا کلاس شروع شود یا باز هم این نگرانی را تحمل کنم

  ممنونم

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام خواهرم؛

   یک. آرام و آسوده بخوانید که زمان فوق‌العاده‌ای را برای درس‌خوانی انتخاب کرده‌اید.

   دو. فقط گوشه ذهن‌تان داشته باشید که وظیفه مدرس در کلاس، روشن کردن موتور ذهن‌تان است و بس. انتظر دیگیری نداشته باشید. همزمان با کلاس، فقط همان درس‌هایی را که مدرس ارایه کرده است را مطالعه کنید و از مهارت‌ورزی و تست‌زنی‌های افراطی بپرهیزید. کلاس که تمام شد، می‌توانید خودتان را در درس و تست غرق کنید.

   توفیق‌تان را خواستارم // جواد زارعی

 27. ساناز

  سلام آقای زارعی

  گویا که از استاد  صالحی مدرسان شریف  در شیراز برای درس های تئوری مدیریت و اقتصاد خرد و کلان تنها به جزوه و کتاب مدرسان اکتفا دارند.

  با این تفاسیر شما فقط با کلاس پیش رفتن را توصیه و  استفاده از کتابهای دیگر را نفی میکنید

  خرد و کلان درس های کلیدی هستند برای من و تا به الان ۴فصل خرد را خودم خوانده ام با کتاب نظری.

  کلاس های من ۵شنبه شروع میشوند و اینکه کتاب دکتر نظری را کنار بگذارم حیفم میاید واقعا.

  اگر چه شیوه درس خوانی را مهم تر میدانم ولی باز هم برایم علامت سوال است؟؟
  که جایگاه کلیدی و اصلیشان به خوبی حفظ شود ؟!

  ممنونم

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام خواهرم؛
   یک. پیش‌تر هم عرض کرده بودم که کلاس‌ها، موتور ذهنی و انگیزشی داوطلبان روشن می‌کنند و ربطی به منابع ندارند. درس‌خوانی جدی، پس از پایان کلاس‌ها آغاز می‌شود و آن‌جاست که منابع مهم می‌شوند. هر مدرسی که یک درس مشخص را درس می‌دهد باید درباره مبحث‌ها و سرفصل‌های مصوب وزارت علوم صحبت کند.

   دو. کتاب تئوری مدیریت مدرسان شریف که فوق‌العاده است. کتاب نظری را هم بگذارید، بعد از اتمام کلاس بخوانید. کتاب مدرسان به خوبی کتاب دکتر نظری نیست؛ اما کتاب بدی هم نیست. از فضای منابع خارج شوید و فقط بر درس‌خوانی تمرکز کنید.

   ارادت و احترام // جواد زارعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *