بلاگانتشار کتاب جامع مدیریت اسلامی دکتر احسانی

انتشار کتاب جامع مدیریت اسلامی دکتر احسانی

کتاب مروری بر مبانی و اصول مدیریت از دیدگاه اسلام

چهار پنج ماه پیش بود دکتر علی احسانی عزیز خبر از تدوین کتاب جامع مدیریت اسلامی داد؛ و گفت که با پارسه برای انتشار کتاب به توافق اولیه رسیده است. دو ماه پیش بود که پیش‌نویس کتاب را ایمیل کردند که متأسفانه بسیار درگیر بودم و نتوانستم متن‌ها را مطالعه کنم و از ایشان عذرخواهی کردم. بعدتر خبردار شدم که پیش‌نویس کتاب را پیش از انتشار بازنگری کرده‌اند و دامنه منابع کاندیدای کنکور ارشد و دکتری مدیریت را بیشتر کرده، و چند منبع تازه‌تر را در دو سطح در بطن کتاب‌شان وارد کرده‌اند.

دوستانی که با شخصیت دکتر علی احسانی آشنا هستند خوب می‌دانند که در حوزه تخصصی‌شان و علی‌الخصوص در بررسی کتاب‌ها، بسیار دقیق‌اند و موضوع را در چند سطح بررسی می‌کنند. طبیعی است که خروجی مطالعات این‌کاره‌ای مانند علی احسانی، هم قابل اعتمادتر، و هم خواندنی‌تر از مؤلفانی است که کتاب‌شان را برای اول بودن، روانه بازار کرده‌اند.

Islam

دکتر علی احسانی همراه با دکتر میلاد هادی‌زاده، هفت هشت سال مستمر است که مشاوره می‌دهند و ابعاد کنکور ارشد و دکتری و ویژگی‌ها و دغدغه‌های داوطلبان کنکور را خوب می‌شناسند و با اساتید مؤثر در کنکور معاشرت علمی داشته‌اند و شاگردی‌شان را کرده‌اند و با روش بحث و تدریس‌شان آشنا هستند. خلاصه اینکه، آدم‌های شناسنامه‌داری هستند که به یک‌باره و از ناکجاآباد پدیدار نشده‌اند و خودشان را با زور، و با حمایت‌های بیرونی، یا با پریدن و به این‌ور و آن‌ور بازار، مطرح نکرده‌اند؛ و نان شور و شُکر و شعورشان را می‌خورند!

دکتر احسانی، مطالب هفت هشت منبع اصلی کنکور را که خواندن دو سه موردشان شاید برای ۴۰ تا ۵۰ درصد کفایت کند، به طور کامل پوشش داده است؛ و منابع دیگر را به دلایلی که در وبلاگ‌شان گفته‌اند، به طور گزیده پوشش داده‌اند. با هم که صحبت می‌کردیم بر وفاداری به متن‌های کتاب‌ها تأکید داشتند؛ چرا که درس مبانی مدیریت اسلامی متن‌محور است و طرح تست از متن‌ها بسیار محتمل است. هر چند برای درک بهتر، ساختار محتوایی ویژه‌ای را تدارک دیده‌اند و از تکنیک‌های گوناگون محتواسازی مانند برجسته‌سازی نکته‌های کلیدی و استخراج خلاصه‌ها و تهیه نقشه محتوا و بصری‌سازی مطالب برای یادسپاری و یادگیری بهتر مطالب استفاده کرده‌اند. واقعیت این است که تجمیع منابع گوناگون با متن‌ها، نظم‌ها، دیدگاه‌ها و سبک و سیاق متفاوت، در کتابی جامع و منظم، سخت است!

توصیه می‌کنم نوشته دکتر را بخوانید تا بهتر بتوانید درباره ابتیاع کتاب تصمیم‌گیری کنید. اگر در این‌باره پرسشی داشتید، تشریف ببرید وبلاگ‌شان و تا دل‌تان می‌خواهید سؤال‌پیچ‌شان کنید. دکتر احسانی به مراتب مهربان‌تر، باسوادتر و پرحوصله‌تر از بنده هستند!

کتاب «مروری بر مبانی و اصول مدیریت از دیدگاه اسلام» هفت هشت روز دیگر در بازار توزیع خواهد شد. درباره قیمت کتاب نپرسید که نپرسیده‌ام و نمی‌دانم!

از انتشارات پارسه برای ایمیل تصویر جلد کتاب تشکر می‌کنم!

40 فکر می‌کنند “انتشار کتاب جامع مدیریت اسلامی دکتر احسانی

 1. احسانی

  سلام جواد خان زارعی عزیز

  ۱/ سورپرایز! خودم نه از پخش کتاب خبر داشتم و نه جلد کتاب را بعد از آخرین تغییر فرصت کردم ببینم!

  ۲/ به به! چقدر تعریف و تمجید! سپاس گزارم برادر.

  ۳/ امیدوارم در کنار کتاب منتشر شده، با پاسخگویی به سوالات و ابهامات و تهیه آزمونک های مرتب برای این درس کمکی باشم برای داوطلبین

  ارادتمند و مشتاق دیدار

  احسانی

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام برادر؛

   یک. تعریف و تمجیدی نبود. صرفا واقعیت‌ها را عرض کردم.

   دو. ان‌شاء‌الله فرصت کنید و تست‌ها را به طور مرتب منتشر کنید تا نگرانی دوستان هم کمتر شود.

   مشتاق دیدارتان هستم // جواد زارعی

 2. فرزاد

  به به تبریک به اقای احسانی من منتظر این کتاب بودم تا حالا لای کتاب اسلام دیگه ای وا نکردم و منتظر بودم این کتاب جامع بیاد و از رو این بخونم  فقط حیف که اقای مقیمی اجازه استفاده از کتابشون رو نمی دن وگرنه کتاب از این کامل تر هم می شد انشالا اقای احسانی تو ازمونک ها توجه بیشتر به دو منبع اصلی مقیمی و پور عزت بکنن که انشالا بشه این درس رو امسال درصد بالا زد.

 3. دِه قایدی

  با سلام

  بدون شک بیشتر بچه های مدعی کنکور ۹۵ درگیر کتاب پورعزت هستند ولی بیشتر همین مدعیان هم در خواندن و یا نخواندن کتاب مقیمی دو دل هستند.

  حالا با توجه به اینکه چندین منبع پراکنده دیگر نیز معرفی شده ولی نه کسی وقتش را دارد که بخواندشان و نه کسی جرآتش را دارد ک نخواندشان! وجود یک کتاب جامع ک همه ی منابع را پوشش دهد ضروری بود!

  برادر عزیز جناب زارعی،بظر شما خواندن پور عزت + احسانی درد ما را درمان میکند؟

  حداقل ۵۵% !

  با تشکر ویژه از آقای دکتر احسانی

  پیروز و سر بلند باشید…

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام برادر؛

   یک. کتاب دکتر احسانی تمام فصل‌های کتاب دکتر پورعزت را پوشش داده است. اگر هم دوستان را به خواندن کتاب دکتر پورعزت تشویق می‌کنم، برای گرم شدن ذهن‌شان است و بس!

   دو. حتی اگر کتاب دکتر پورعزت و دکتر احسانی و دکتر مقیمی را هم بخوانید نمی‌توانید درباره درصد بالای ۵۰ به قطعیت صحبت کنید. بین خودمان بماند که سقف درس مدیریت اسلامی را حوالی ۶۰ درصد تعیین کرده‌ام. پس، ۵ درصد عدد بسیار بالایی است.

   سه. اگر تمایل به کسب درصد بالا دارید، کتاب دکتر پوعزت را بخوانید تا ذهن‌تان با مقوله آشنا شود. سپس، دکتر دکتر احسانی را بخوانید تا اصل و فرع ماجرا دست‌گیرتان شود. دکتر احسانی، به مرور، آزمون‌هایی را در وبلاگ‌شان منتشر خواهند کرد که مطالعه‌شان بسیار نافع خواهد بود و گمان می‌کنم بخش باقیمانده کتاب دکتر مقیمی را هم شامل شود. اگر کفایت‌تان نکرد، کتاب دکتر مقیمی را هم بخوانید و بارتان را برای ۶۰ درصد ببنید.

   ارادت و احترام // جواد زارعی

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام برادر؛

   هنوز کتاب دستم نرسیده است. کتاب که توزیع شود، می‌بینم و خبرتان می‌کنم.

   ارادت و احترام // جواد زارعی

 4. فرشته

  سلام من انقد هول بودم آخرشو نخوندم که هفت هشت روز دیگه توزیع میشه، ممنون که اطلاع دادین، با توجه به توضیحاتتون کتاب کاملیه ، من
  هم به چهل درصد قانعم به نظرتون فقط همین کتاب برا چهل درصد کفایت می کنه…..؟

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام خواهرم؛

   یک. ۴۰ درصد برای مدیریت اسلامی، امتیازی بالا تلقی می‌شود. این‌طور فرض کنید که سال گذشته، داوطلبان انگشت‌شماری از مرز ۵۰ درصد فراتر رفته‌اند.

   دو. اگر خوب بخوانید، درصد ۴۰ و حتی بالاتر، دور از دسترس نیست!

   توفیق‌تان را خواستارم // جواد زارعی

 5. یحیی

  سلام جناب زارعی؛
  بنده از همکلاسی‌هاتون در ترم تابستان پارسه بودم (از شیراز اومده بودم ، اگه خاطرتون باشه چون چندین بار در موارد خاص باهاتون صحبت کردم ) و اگه خاطرتون باشه در مورد کتاب مبانی اسلام دکتر و زمان انتشارش در کلاس صحبت کردم. حالا سوالم اینه که من اومدم شهرستان دسترسی به کتاب ندارم میخواستم خواهش منم اگه میشه  از دکتر احسانی بخواهید که کتاب رو از پارسه بخواهد که در فروشگاه اینترنتی خودش قرار بده که از این طریق بتونیم سفارش بدیم . چون بعید بدونم به این راحتی ها این کتاب به شهرستان ها برسه( متاسفانه پارسه با تمام توانمندیش در کلاس و کتاب در بحث توزیع واقعا مشکل داره) با تشکر

  با آرزوی دیدار مجدد.

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام برادر؛

   یک. خوب در خاطرم هستید. ان‌شاء‌الله که خوب بخوانید و خوب‌تر نتیجه بگیرید.

   دو. کتاب دکتر احسانی هفته آتی توزیع می‌شود و طبیعی است که هم در فروشگاه اینترنتی پارسه و هم در نمایندگی‌های پارسه در شهرهای اصلی توزیع خواهد شد.

   سه. درباره مشکل توزیع کتاب‌ها مفصل با دوستان صحبت شده است و قول همکاری داده‌اند. ان‌شاء‌الله که توزیع پارسه بهتر شود.

   توفیق‌تان را خواستارم // جواد زارعی

 6. آرش عمرزاده

  سلام آقای زارعی خسته نباشید.

  خدا رو شکر که کتاب دکتر احسانی منتشر شد.

  پارسال وقتی مدیریت مالی حذف شد و مدیریت اسلامی اضافه…. تنها شخصی بودند که بدون هیچ چشم‌داشتی، جزوه بسیار مفیدی رو به صورت رایگان منتشر کردن ….زمانی که خیلی ها از تب اضافه شدن اسلامی سود می‌بردن!

  امیدوارم کتاب‌شون مفید باشه برای دوستان.

  فقط یه مشکلی هست احساس میکنم بچه ها خودشون رو درگیر کتب زیادی خواهند کرد…کتاب دکتر احسانی ….کتاب پور عزت….کتاب دکتر مقیمی و ….

  امیدوارم در این مورد پستی بارگزاری کنید…..

  خیلی ممنون از زحمات شما….

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام برادر؛

   یک. راستش، من هم به دو علت خوشحالم. اول اینکه بالاخره دکتر احسانی به طور رسمی وارد بازار ارشد شد؛ و دوم اینکه، کتابی خوبی گردآوری و تألیف کرده، و حداقل کار بنده را برای کمک به دوستان آسان‌تر کرده‌اند.

   دو. ساختار سیستم آموزشی و کنکورهای وطنی، دانشجوجماعت را به سوی خرخوانی سوق می‌دهد. مطالعه کتاب‌های متعدد، ویژگی بارز خرخوان‌‌جماعت است. بارها و بارها درباره انتخاب درست منابع و خواندن درست‌ترشان صحبت کرده‌ام. حتی در صفحه پرسش‌های عمومی هم گفته‌ام که کتاب دکتراحسانی برای حداقل ۴۰ درصد مدیریت اسلامی کفایت می‌کند. مشکل قاطبه داوطلبان آن است که سقف درس مدیریت اسلامی را مانند بازاریابی، بالا بسته‌اند؛ حال ا>که حد معقول مدیریت اسلامی بین ۴۰ تا ۵۰ و سقف این درس حوالی ۶۰ تا ۶۵ درصد است.

   ارادت بسیار // جواد زارعی

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام خواهرم؛

   علی‌الظاهر قرار است هفته آینده در بازار توزیع شود. اطلاعات، دقیق‌تر را می‌پرسم و به طوررسمی اعلام می‌کنم.

   ارادت‌مند // جواد زارعی

 7. atefe

  سلام و خسته نباشید.
  ماهان کتاب مدیریت اسلامی منتشر کرده و سرفصل امتحاناتشم از رو همون کتاب یعنی فصل ۱ کتاب ماهان.فصل ۲ و …
  شما کتاب ماهان رو دیدید که بگید در چه سطحیه؟ یا همون کتاب دکتر احسانی و بخرم؟

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام خواهرم؛

   یک. راستش هنوز کتاب را ندیدم و نمی‌توانم درباره‌اش صحبت کنم. به صرفه و صلاح داوطلبان ارشد است که یکی، و فقط یکی از کتاب‌های جامع را تهیه و مطالعه کنند؛ اما به ضرس قاطع نمی‌توانم درباره برتری یکی‌شان صحبت کنم!

   دو. صرفا برای اینکه لنگ در هوا رهای‌تان نکرده باشم عرض می‌کنم که مبتنی بر شناختی که از روش و منش کتاب دکتر احسانی دارم؛ کتاب ایشان را تهیه خواهم کرد؛ اما به ضرس قاطع نمی‌توان بگویم شما نیز چنین کاری کنید. اگر اصرار بر مقایسه دارید باید یکی دو ماه صبر پیشه کنید!

   هستم در خدمت‌تان // جواد زارعی

 8. smart

  سلام آقای زارعی

  راستش من کتاب ماهان برای مدیریت از دیدگاه اسلام نوشته ی احمد مدرسی رو دارم ( برای دکتری)  شنیدم که کافیه وقتی تهیه اش کردم. ( یه بخش هایی از نهج البلاغه و ( پور عزت رو داره) چند روز پیش هم که این کامنت رو برای شما گذاشتم می خواستم  احسانی رو هم علاوه بر کتاب مدیریت اسلام ( ماهان) احمد مدرسی که دارم بخرم. از طرفی دیروز فهمیدم  که  علی آقا پیروز یا علی نجفی  هم مدیریت اسلامی شون منبعه و مهم هستن.  ای کاش کسی بگه که همین کتاب آقای احمد مدرسی کافیه! ورشکست شدیم از بس که پول کتاب دادیم!….

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام خواهرم؛

   یک. راستش کتاب جناب مدرسی را هنوز ندیده‌ام و نمی‌توانم داوری کنم؛ اما گمان می‌کنم کتاب دکتر احسانی، جامع‌ترین منبع درس مدیریت اسلامی هستند. بهتر است کتاب‌ها را در کتاب‌فروشی مقایسه کنید!

   دو. کتاب انتشارات سمت (عابدی جعفری) برای کنکور دکتری بسیار مهم است!

   سه. دکتر احسانی درباره انتخاب منابع، پستی را منتشر کرده است. بروید و بخوانید و اگر پرسشی داشتید، مطرح کنید!

   ارادت و احترام // جواد زارعی

 9. محمد

  با سلام.

  ظاهرا کتاب مدیریت اسلامی تالیف دکتر احسانی توسط موسسه پارسه توزیع شده است.
  در قسمت فروش آنلاین موسسه پارسه، مشخصات کتاب فوق‌الذکر جهت خرید اینترنتی موجود است.

 10. پیمان

  کتاب را تهیه کردم. ۳۱ هزار تومان و البته بعلاوه ۱۵ هزار تومان هزینه پیک از آنجا که اصرار داشتم کتاب را سریعتر تهیه کنم ولی متاسفانه کمتر از انتظارم بود. شاید هم ارشدباز سطح توقعاتمان را بالا برده بود. از لحاظ کیفیت چاپ و صفحه بندی و چیدمان مطالب کتاب خیلی جذاب نیست و حتی خیلی ضعیف است. و همچنین از لحاظ ساختاری هم ایراداتی داره. جای خالی خودآزمایی ها و تست های تالیفی هم در کتاب به چشم میخوره. کتاب صرفا به ۱۵ تست سال ۹۴ اکتفا کرده و دو مرتبه در ابتدا و انتهای کتاب ۱۵ تست را پاسخ داده !!! کتاب ماهان را ندیدم. انتشارات مهربان نشر وعده داده که بزودی کتاب تالیف پرچ+ممتاز را چاپ خواهد کرد. ولی شاید بهتر باشه که دوستان در مورد منبع مدیریت اسلامی دقیقتر و بیستر بررسی کنند.

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام برادر؛

   یک. راستش نمی‌دانم توقع‌تان از کتاب مدیریت اسلامی چیست؟ بین خودمان بماند که حضرات اساتید، خودشان هم باورشان نمی‌شد که کتاب‌شان به عنوان منبع درس مدیریت اسلامی معرفی شود. اگر کتاب دکتر عابد جعفری (سمت) چشم پوشی کنیم، هیچ‌یک از کتاب‌های مدیریت اسلامی موجود در بازار، ساختار درست و درمانی ندارند و نتوانستند چارچوب و محتوای درست و درمانی برای این درس مهیا کنند. از این رو، بی‌انصافی است اگر از مؤلفان و گردآورندگان کتاب‌های جامع مدیریت اسلامی، انتظار شق‌القمر داشت که شدنی نیست. شاید چهار پنج سال دیگر، منبعی درست و درمان تدوین شود و خود طراحان تست‌ها بتوانند رویکردی مطمئن پیشه کنند!

   دو. پیش‌تر هم گفته‌ام و باز هم تکرار می‌کنم که پیش از مطالعه کتاب دکتر احسانی، کتاب مدیریت در پرتو نهج‌البلاغه دکتر پوعزت را مطالعه کنید تا ذهن‌تان به فضای مدیریت اسلامی گرم شود.

   سه. کتاب بی‌شک نواقص و نقایصی دارد که برخی‌شان را می‌شود با جزوه‌های تکمیلی و تست‌های تألیفی تأمین کرد و بی‌شک جناب احسانی این‌ها را پیگیری و منتشر خواهند کرد. پس نگران این‌گونه کمبودها نباشید. اما مشکلاتی بر کتاب وارد است که راستش ربطی به این کتاب و کتاب‌های دیگر ندارد. هنگامی‌که طراحان تست، تصویر درستی از منابع ندارند، همین می‌شود که مؤلفان باید ده دوازده کتاب گوناگون را پوشش دهند. تکلیف سنجش با مقوله مدیریت اسلامی که روشن شود، بی‌شک نسخه‌های بعدی کتاب بهتر خواهد شد.

   چهار. شرایط نسل اول کتاب‌های جامع یا کمک‌آموزشی‌ها مانند مدیریت اسلامی بود و با گذشت زمان سر و شکل پیدا کردند!

   پنج. تأکید می‌کنم کتاب دکتر احسانی برای داوطلبی که به درصد متوسط (۲۵ تا ۴۰ درصد) نیاز دارد کفایت می‌کند. البته شاید دوستان، کتاب را بخوانند و بالاتر بزنند؛ اما دوستانی که نیازمند درصدهای بالاتر (۵۰ تا ۷۰ درصد) هستند ناگزیر به مطالعه مستقل کتاب دکتر مقیمی نیز هستند!

   شش. راستش این توصیه‌ها را با ترس و لرز می‌نویسم. بین خودمان بماند که به سنجش و طراحان تست‌های مدیریت اسلامی نمی‌شود اعتماد کرد. شاید برای سال آینده، رویکردشان و البته، منابع‌شان تغییر کند. مگر سال گذشته چنین نشد؟ ماه‌ها، وقتم صرف تحلیل شرایط درس مدیریت اسلامی کردم؛ اما سر و کله … پیدا شد و جریان مدیریت اسلامی تغییر کرد. خدا امسال را به دادمان برسد!

   ارادت و احترام // جواد زارعی

  2. احسانی

   سلام دوست عزیز
    
   یک / تهیه کتاب جامع برای درسی که فقط یکبار در کنکور مطرح شده بسیار متفاوت از جمع آوری کتاب برای دروسی مانند تئوری مدیریت یا بازاریابی  است که در حدود سی سال گذشته نیز در کنکور مطرح بوده اند. قطعا محتوای کتاب می توانست بهتر باشد کما اینکه هر بار که شخصا به مطالب نگاه می کنم، ایده ها و موارد جدیدی به نظرم می رسد که می توانست کتاب را بهتر کند. توجه کنید که کتاب های جامع سایر دروس نیز در طول زمان و با تجربه کسب شده خود مولفان و تجربه حضور کتب دیگر بهتر و بهتر شده اند. در این زمینه پذیرای نقد و پیشنهاد همه داوطلبین و صاحب نظران هستم…
    
   دو / به دو دلیل از آوردن تست های تالیفی در کتاب پرهیز کردم، یکی سرعت در انتشار کتاب و دوم کاستن از حجم کتاب و به تبع آن هزینه تحمیلی به داوطلبان. با اینحال مطابق قول و وعده داده شده در مقدمه کتاب، تست ها و تمرین هایی را مرتبا منتشر خواهم کرد که مکمل کتاب باشند. هم در یادگیری مطالب کتاب و هم در پوشش سایر مطالبی که شاید در کتاب نیستند.
    
   سه/ تست های کنکور دو بار پاسخ داده نشدند. یک بار قبل از شروع متن اصلی، تست ها را بررسی کرده ام تا بدانید که در تست های سال قبل (به عنوان تنها مرجع تست های کنکور تا کنون) چه مواردی مطرح شده و باید به چه بخش هایی در مطالعه کتاب توجه کنید. هیچ پاسخی به تست ها در این مرحله داده نشده. در انتهای کتاب پاسخ تشریحی تست ها آورده شده است.
    
   چهار/  در مورد کیفیت و صفحه بندی کتاب که مربوط به ناشر است نظرم را به ناشر منتقل کردم ولی در مورد ساختار کتاب، از پیشنهادت و انتقادات مستدل بسیار استقبال می کنم….
    

   علی احسانی

 11. علی

  سلام

  میترسم مثل پارسال گول بخورم کلی کتاب مدیریت اسلامی بخرم مثل کتاب افجه رودستم باد کنند آخر با اطلاعات خودم بتونم ۳۵درصد بزنم نمی دونم  چه کار کنم

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام برادر؛

   یک. فوق‌العاده است که با اطلاعات‌تان توانستید ۳۵ درصد بزنید. پس، مدیریت اسلامی برای شما فرصت تلقی می‌شود!

   دو. با این زمینه‌ای که دارید پیشنهاد می‌کنم همان کتاب دکتر احسانی را بخوانید. شک ندارم کمک‌تان خواهد کرد. وبلاگ‌شان را نیز پیگیری کنید و جزوه‌های تکمیلی و تست‌های تألیفی‌شان را که به مرور منتشر خواهند کرد را هم مطالعه کنید.

   توفیق‌تان را خواستارم // جواد زارعی

 12. علی

  جناب زارعی؛
  سردرگمی بنده به خاطر کتابهای جدید چاپ شده مدیریت اسلامی است که همه اساتید روانه بازار کرده اند. در مورد ۳۵ درصد که خدمت‌تان عرض کردم را مدیون کتاب نهج البلاغه  هستم که از دوره دبیرستان به این کتاب ارزشمند علاقه مند شدم و تفسیر و توضیح این کتاب را مطالعه کردم و از کلمه به کلمه آن لذت بردم
  با تشکر

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام برادر؛

   یک. ۳۵ درصد را دست‌کم نگیرید که امتیاز خوبی است. اگر کتاب دکتر پورعزت را بخوانید، به اطلاعات ذهن‌تان سازمان می‌دهد؛ اما کفایت نمی‌کند!

   دو. علی‌الظاهر، اعضای گروه مدیریت اسلامی سازمان سنجش هنوز تکلیف‌شان را با خودشان و داوطلبان روشن نکرده‌اند؛ از این رو، نمی‌شود به قطعیت درباره منابع صحبت کرد. همین است که مطالعه یکی از کتاب‌های جامع را برای تثبیت درصد، توصیه می‌کنم.

   ارادت‌مند // جواد زارعی

 13. mina

  باسلام میخواستم بدونم که برای مدیریت از دیدگاه اسلام کتاب استاد پرچ و استاد احسانی رو بخونیم۴۰ درصد میتونیم بگیریم

  باسپاس

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام خواهرم؛

   یک. راستش هنوز تست‌های کنکور منتشر نشده است که بشود به طور قطع درباره درصدها صحبت کرد؛ اما مبتنی بر تست‌های سال قبل، شاید بشود درباره حدود درصدها اظهارنظر کنیم!

   دو. گمان نمی‌کنم کتاب‌چه‌ای که جناب پرچ منتشر کرده‌اند دردی از دوستان دوا کند.

   سه. کتاب دکتر احسانی بیشتر منابع را پوشش داده‌اند؛ اما برای آشنایی ذهن با مقوله مدیریت اسلامی، پیشنهاد می‌کنم کتاب مدیریت ما دکتر پورعزت را تورق کنید.

   هستم در خدمت‌تان // جواد زارعی

 14. محمد

  با سلام.

  جدیدا کتاب جامع مدیریت اسلامی توسط استاد پرچ چاپ شده و تمام منابع را پوشش میدهد . کتاب حدود ۳۵۰ صفحه با قیمت ۲۳۰۰۰ تومان می باشد.به نظر کتاب کاملی است و کتاب مدیریت ما و کتاب مدیریت اسلامی مقیمی را پوشش میدهد.به نظر از کتابهای ماهان و پارسه و مدرسان کاملتره و قیمتش هم مناسبتر از انهاست.

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام برادر؛

   یک. راستش هنوز کتاب را ندیده‌ام و نمی‌توانم داوری‌اش کنم.

   دو. کتاب‌های جامعی که درباره مدیریت اسلامی منتشر شده‌اند، دو رویکرد کلی دارند. رویکرد اول تلاش کرده، خلاصه‌ای از کتاب‌های منبع احتمالی تهیه کند. و رویکرد دوم با زحمتی بیشتر تلاش می‌کند ساختاری منسجم طراحی کند و مطالب مندرج در کتاب‌های منبع را در بطن آن توزیع کند. خوبی رویکرد دوم آن است که مخاطب با یک ساختار منسجم طرف است و از مطالعه مطالب تکراری خلاص می‌شود. نمی‌دانم کتاب چناب پرچ و ممتاز از کدام رویکرد تبعیت می‌کند!

   ارادتمند // جواد زارعی

 15. زینب

  درود بر شما جناب زارعی.

  میدونم که سعی میکنین در مورد کنکور دکتری نظری ندین .ولی سوالی ذهنمو مشغول کرده و امیدوارم که بهش پاسخ بدین خودم برای ارشد بازرگانی کتاب دکتر احسانی رومطالعه میکنم برادرم هم داوطلب دکتری مدیریت دولتی هستش و دنبال کتابیه واسه مدیریت اسلامی. به نظر شما کتاب جناب احسانی میتونه در عین حال منبع مناسب و مطلوبی برای دکتری هم باشه؟؟؟ یا شما واسه دکتری مطالعه کتابی مثل کتاب عابد جعفری (سمت)/مقیمی /احمد مدرسی (ماهان )و…رو پیشنهاد میکنین؟؟

  باسپاس.

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   کتاب دکتر احسانی هم برای ارشد و هم برای کنکور دکتری قابل استفاده است. البته، طراح تست‌های دکتری بیشتر بر کتاب دکتر مقیمی متمرکز است؛ اما از بنده حقیر بشنوید که زدن سه تا پنج تست از درس مدیریت اسلامی کفایت می‌کند و دست‌یابی به این امر با مطالعه کتاب دکتر احسانی ممکن است.

   ارادت // جواد زارعی

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   کتاب، تغییر کرده است به گمانم، اما اینکه کتاب نسخه تازه‌تر را بخرید یا نه، پیشنهاد می‌کنم از خودشان مشورت بگیرید!

   ارادت // جواد زارعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *