درس‌خوانی پارتیزانی ۹۲: آزمون‌های آزمایشی

شرکت در آزمون‌های آزمایشی مؤسسه‌های فعال در بازار ارشد، فرصت مغتنمی برای تکمیل مهارت‌های درس‌خوانی پارتیزانی است. پیش‌تر گفته‌ایم و باز هم تأکید می‌کنیم که کسب دانش و مهارت در درک و حل تست‌ها؛ حداکثر نیمی از موفقیت در آزمون ارشد را تضمین می‌کند.

 موفقیت کامل در آزمون ارشد نیازمند مهارت دیگری است که «مهارت آزمون‌دهی» یا «مهارت تست‌زنی» خطاب می‌شود که مهارتی متفاوت از حل تست‌ها و کشف پاسخ‌های درست است. آزمون‌های آزمایشی شرایط مناسبی را صرف‌نظر از کیفیت تست‌ها، تعداد شرکت‌کنندگان و قیمت‌شان برای توسعه مهارت تست‌زنی مهیا می‌کنند که چشم‌پوشی از آن‌ها عاقلانه نیست!

داوطلبی که با برنامه درس‌خوانی پارتیزانی همراهی می‌کند تا اواخر دی‌ماه،‌ مشغول درس‌خوانی است و شاید فرصت شرکت در این‌قبیل آزمون‌ها را نداشته باشد. اما توصیه می‌کنیم حداقل در چهار آزمون برای مهارت‌ورزی شرکت کند. مدیریت زمان، شناسایی و اولیت‌بندی تست‌ها از منظر سختی و زمان پاسخ‌گویی، شناسایی و نشانه‌گذاری تست‌های مخاطره‌آمیز و شبهه‌ناک، اداره سطح انرژی فیزیکی و ذهنی و امثالهم از مواردی است که باید در آزمون‌ها تمرین شود!

زمان‌بندی آزمون‌ها

توصیه می‌کنیم فهرست آزمون‌ها را با دقت و حوصله بالا و پایین کنید و ترکیب مناسب را انتخاب کنید. محتوای مندرج در جدول زیر به مرور تکمیل می‌شود.

روز/ مؤسسهاکسینپارسهسنجشماهانمدرسانمهامنگاره
۶ دیبرگزار شد
۱۳ دیبرگزار شدبرگزار شد
۲۰ دیبرگزار شدبرگزار شد
۲۷ دی

صبح

صبح

صبح

نامشخص
۴ بهمن

عصر

صبح

عصر

۱۱ بهمن

صبح

صبح

صبح

نامشخص

عصر

محل برگزاریدبیرستان البرزامیرکبیرنامشخصالهیات تهرانامیرکبیرنامشخصالهیات تهران
قیمت بسته آزمون‌ها

۱۲۰.۰۰۰

۱۶۰.۰۰۰

۱۴۰.۰۰۰

۲۲۵.۰۰۰

۲۲۵.۰۰۰

۱۰۰.۰۰۰

۱۰۰.۰۰۰

قیمت هر آزموننداردندارد

۵۵.۰۰۰

نداردنداردندارد

۵۰.۰۰۰

تلفن تماس۴۲۸۷۰۰۰۰۸۴۳۸۸۴۲۹۶۶۸۸۱۰۱۳۰۵۲۹۶۶۸۸۱۰۷۸۸۳۸۸۸۹۴۱۹۱
وب‌سایت رسمیاکسینپارسهسنجشماهانمدرسان شریفمهام (مبین)نگاره

توضیحات تکمیلی

یک. آزمون‌های مؤسسه نگاره در سال‌های پیش با همکاری انتشارات نگاه دانش برگزار می‌شد.  اطلاعی از تداوم این همکاری در اختیار ندارم. و دیگر اینکه؛ آزمون‌های نگاره را باید به‌صورت بسته‌ای نام‌نویسی کنید، اگر خواهان شرکت در آزمون دوم نگاره هستید، بعد از اتمام آزمون اول اقدام کنید!

دو. آزمون مؤسسه مبین (خانم مدیریت مهام سابق) صبح جمعه برگزار می‌شود و عصر همان‌روز؛ جلسه حل و تحلیل تمامی تست‌ها برای داوطلبانی که در آزمون‌های مؤسسه مبین شرکت کرده‌اند به طور رایگان برگزار می‌شود!

سه. هم‌پوشانی زمانی آزمون‌ها و البته اجبار در خرید بسته کامل آزمون‌های برخی مؤسسه‌ها شرایط را قدری پیچیده کرده است. به طور مثال اگر آزمون‌های مدرسان شریف در صبح برگزار شود، باید از میان «مدرسان شریف» و «ماهان» یکی را انتخاب کنید. ترافیک آزمون‌ها در روزهای ۲۷ دی و ۱۱ بهمن بالاست، اما توصیه می‌کنیم هر تعداد آزمون که می‌توانید شرکت کنید و تا می‌توانید اشتباه کنید و نتیجه‌ها را با دقت و حوصله تحلیل کنید!

چهار. از گفتگو با رتبه‌های برتر ارشد مدیریت سال‌های قبل و نیز گفتگو با داوطلبان باسواد، اما بدنشاس این‌طور می‌شود استنباط کرد که نباید به رتبه‌هایی که در این‌قیل آزمون‌ها کسب می‌کنید دل‌خوش کنید. شاید توصیه پرمخاطره‌ای باشد، اما توصیه می‌کنیم سهم بیشتری برای مهارت‌ورزی جدا کنید و بیشتر بر چگونگی برگزاری آزمون تمرکز کنید. انشالله در یکی دو هفته پایانی برنامه درس‌خوانی پارتیزانی به طور مفصل درباره مهارت‌های تست‌زنی صحبت خواهیم کرد!

4 فکر می‌کنند “درس‌خوانی پارتیزانی ۹۲: آزمون‌های آزمایشی

 1. mahsa

  سلام
  خسته نباشید به علت فاصله ای که از درس گرفتم در تست زنی هم ضعیف هستم و نیازمند به راهنمایی

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام خواهرم؛
   در برنامه درس‌خوانی پارتیزانی؛ بخش قابل توجهی از یادگیری در حل تست‌ها انجام می‌شود. یعنی قرار نیست درس‌ها را به کمال یاد بگیرید و تست‌زنی را آغاز کنید. همین‌که با چارچوب درس‌ها و برخی نکته‌های مهم آشنا شدید باید حل تست‌ها و یادگیری نقطه‌ای را آغاز کنید.
   بی‌شک موفق خواهید شد / جواد زارعی

 2. mahsa

  سلام از کمکتون ممنون راهنمایی خوبی بود از این به بعد به همین منوال عمل میکنم .تستهای کنکور؟

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام خواهرم؛
   در این برهه؛ به تصورم تمرکز بر تست‌های کنکور وقت کمتری از شما تلف خواهد کرد. البته در شرایط عادی هم تأکیدم بر تست‌های کنکور است!

   ارادتمند / زارعی

دیدگاه‌ها غیرفعال هستند.