روزنوشت ارشد ۹۴سه هفته تا کنکور ارشد ۹۴

سه هفته تا کنکور ارشد ۹۴

انتشار رسمی منابع درس مدیریت اسلامی

حوالی سه هفته تا کنکور ارشد ۹۴ فرصت باقی است و یادگیری درس‌های اصلی را با سوء‌استفاده از کلاس‌های نکته و تست آغاز کرده‌ام. جلسه اول تئوری مدیریت که تجربه فوق‌العاده‌ای بود و امیدوارم که دیگر درس‌ها هم همین‌طور عالی باشند. البته انتظارات آدم‌ها متفاوت است و شاید داوطلبی دیگر، بهره‌ای را که من از این کلاس بردم نبرده باشد. اتفاق مهمی که مدت‌ها از نظرم پنهان مانده بود، سرفصل درس‌های رشته مدیریت بود که بالاخره منتشر شد و تکلیف درس مدیریت اسلامی را هم مشخص کرد.

التهاب، التهاب

جو ملتهبی که از دو ماه پیش درباره درس مدیریت اسلامی اوج گرفته بود، اندک اندک فروکش کرده است و هر داوطلبی،‌ مسیری را برای پوشش این درس انتخاب کرده است؛ هر چند برخی دوستان که درس را آغاز نکرده‌اند، یا خواندن منابع موجود، راضی‌شان نکرده است همچنان درباره منابع و سرفصل‌ها پرس‌وجو می‌کنند. جزوه‌های بسیاری هم از این‌ور و آن‌ور بیرون زده است که بعد از برگزاری آزمون مشخص خواهد شد که تلاش کدام‌شان بیشتر توانسته به داوطلبان کمک کند.

انتشار رسمی سرفصل‌ها

بالاخره وزارت علوم، سرفصل جدید رشته مدیریت را ابلاغ کرد و جالب اینکه، منابع پیشنهادی را هم به صراحت اعلام کرده است. به طور مثال، کتاب‌های جناب پورکاظمی و دکتر نیکوکار را برای پوشش مباحث درس ریاضیات پایه و کاربرد ریاضیات در مدیریت معرفی کرده است. اما جالب‌تر از همه، پیشنهاد سه کتاب برای درس شیرین و دلربای مدیریت اسلامی است:

 • «مدیریت اسلامی»  |  محمدحسن نبوی
 • «مدیریت اسلامی»  |  علی‌آقا پیروز و همکاران  |  زیر نظر دکتر الوانی و محمدحسن نبوی
 • «مدیریت از منظر قرآن»  |  جناب قوامی (دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری)

همچون گذشته، کتاب دوم را به عنوان منبع اصلی پیشنهاد می‌کنم، چرا که جناب محمدحسن نبوی، کتاب‌شان را بیست سال پیش تألیف کرده‌اند؛ اما دکتر علی‌آقا پیروز و همکاران‌شان، کتاب مدیریت اسلامی را چهار پنج سال پیش با همکاری جناب نبوی و زیر نظر دکتر الوانی و البته به سفارش مستقیم وزارت علوم برای پوشش سرفصل‌های درس مدیریت اسلامی تألیف کرده‌اند. از این رو؛ مطالعه یکی از دو کتاب بالا را برای پوشش درس مدیریت اسلامی پیشنهاد می‌کنم.

راستش به شخصه وقت و حوصله خواندن دیگر کتاب‌های پیشنهادی برای مدیریت اسلامی را نداشته و ندارم؛ و این‌گونه برنامه‌ریزی کرده بودم که کتاب دکتر علی‌آقا پیروز را سه چهار روز مانده به موعد آزمون نگاه کنم و حداقلی تست‌زنی کنم. خوشحالم که فرصتی دست نداد تا عمرم را برای خواندن کتاب‌های دکتر افجه‌ای و دهکردی و نقی‌پورفر و دیگران تلف کنم. کتاب سمت را البته در وقتی دیگر و برای گسترش دامنه اطلاعاتم خواهم خواند که پیش‌تر عرض کرده بودم که همین کتاب با سرفصل‌های قدیم وزارت علوم سازگار نیست که البته با سرفصل‌های جدید هم سازگار نیست. نتیجه اینکه یکی از دو کتاب را بخوانید و بدانید که برای کسب حداقل یک‌سوم تا نیمی از امتیاز درس مدیریت اسلامی کفایت می‌کند:

 • «مدیریت اسلامی»  |  علی‌آقا پیروز و همکاران  |  زیر نظر دکتر الوانی و محمدحسن نبوی
 • «مدیریت اسلامی»  |  محمدحسن نبوی

البته سرفصل‌های قدیم درس مدیریت اسلامی را دکتر رضاییان با همکاری دکتر نقی‌پورفر تدوین کرده بودند که راستش از منظر علمی قابل دفاع نبود. شورای تحول و ارتقای علوم انسانی هم دریافته بود که به رویکرد حضرات نمی‌شود اعتماد کرد. معرفی کتاب جناب نقی‌پورفر مبتنی بر رابطه‌شان با دکتر رضاییان و البته تأثیرشان در این حوزه بود. تحلیلم را مبتنی بر سرفصل‌های بازنگری‌شده اصلاح می‌کنم و توصیه می‌کنم این منبع را مطالعه نکنید.

فقر تحلیل

ان‌شاء‌الله آزمون را در کمال آرامش و با هوشمندی برگزار می‌کنیم و پس از آزمون خواهیم دید که کدام‌یک از مدرسان، مؤسسه‌ها و وب‌سایت‌های فعال در این بازار، فرصت و ذهن داوطلبان را با پیشنهاد‌های بی‌ربط‌شان به بیراهه کشاندند. از همین حالا هم مشخص است که بسیاری از پیشنهادها مبتنی بر هیجان بوده و قاطبه فعالان بازار ارشد پختگی لازم را برای ارایه مشورت ندارند. خودم را مبری از اشتباه نمی‌دانم؛ اما وجدانم آسوده است که شرایط را به خوبی بررسی کرده‌ام و تحلیل‌هایم را به صراحت منتشر کرده‌ام و اگر اشتباهی هم مرتکب شده باشم، می‌دانم که هیجانی رفتار نکرده‌ام!

مؤخره

وزارت علوم زحمت کشیده و سرفصل‌های مصوب را در این نشانی منتشر کرده است، کافی است در کار جستجو، عبارت «مدیریت» را وارد کنید تا سرفصل‌های رشته مدیریت ظاهر شوند. خوشحالم که منابع بی‌ربط افجه‌ای و دهکردی و نقی‌پورفر و امثالهم از دایره انتخاب‌ها خارج شده است و خوشحال‌ترم که فرصتی را برای این منابع صرف نکردم. اگر مسیر اشتباهی را طی کرده‌اید توصیه می‌کنم در تصمیم‌تان تجدیدنظر کنید.

پیوست

یک. اگر نسخه چاپی کتاب «مدیریت اسلامی» دکتر علی‌آقا پیروز را در بازار نیافتید، متن کامل کتاب در این نشانی منتشر شده است.

دو. دکتر علی احسانی زحمت کشیده، و خلاصه‌ای از کتاب دکتر علی‌آقا پیروز تهیه، و در وبلاگ‌شان منتشر کرده است. اگر فرصت یا حوصله خواندن متن اصلی را ندارید، همین خلاصه‌درس و نکته‌های مهم را دریافت کنید و مؤلفان‌شان را دعا کنید.

42 فکر می‌کنند “سه هفته تا کنکور ارشد ۹۴

 1. اميرحسين

  خدارو صدبار شکر که دوره کارشناسی ما قبل این مصوبه به پایان رسید!

  گویا زین پس دوستان به جای بیزینس اسکول باید کلاسها را در حوزه یا دانشکده الهیات برگذار کنند!

  با این دروسی که من دیدم تا سال بعد احتمال اضافه شدن سوالات یا دروس بازاریابی اسلامی و مالی و اقتصاد اسلامی بسیار زیاد است!

  داوطلبان سال بعد، تفسیر موضوعی قرآن را جدی بگیرید! // امیرحسین مردانی

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام برادر؛
   از قرار معلوم سرفصل درس‌ها را تا انتها رؤیت نفرموده‌اید. بازاریابی اسلامی و احکام تجارت و از این‌قبیل درس‌ها هم داریم. خدا را شاکرم که به «رشته مدیریت» پس از دوره لیسانس علاقمند شدم!

   ادامه هیجان درس‌خوانی با آمار طورانی // جواد زارعی

 2. افشین

  سلام آقا جواد ممنون که اطلاعاتتو به اشتراک میزاری

  نظرتون در رابطه با سوالات درس تئوری مدیریت سال ۹۱ چیه؟

  به نظر شما منابعی رو که از اونا سوال دادن بخونیم؟مثل مباحث کجروی ها، کنترل قومی و بازار و …، مباحث پراکنده که انگار بیشتر از منابع قلی پور یا سید جوادین و یا حتی منابع دکتری هست

  نگاهی کوتاه به درس دانش مدیریت کنکور مدیریت رسانه مجموعه علوم ارتباطات ۱۱۳۸ که بندازید متوجه میشید هر سال سوالات پرتی از این منابع در حد ۵ الی ۱۰ سوال میدند

  راستی سایت دی ال ام پاسخ تشریحی سوالای تئوری مدیریت مجموعه مدیریت و اجرایی سالهای ۹۱ و ۹۲ و ۹۳ را رایگان به اشتراک گذاشته

  تعجب!!!! الان هر سایتی واسه کنکور میری فوتشون هم اینترنتی میفروشن

   

  1. اميرحسين

   سلام برادر

   فقط سایتها نیستند. یه سری به سایتهای امسال خانه ی مدیریت بیاندازید. اساتید گرامی الفبا هم به شما مجانی یاد نمیدهند. مگر به قصد بازاریابی.

   استاد هم استادهای قدیم و دبیرستانی!

  2. جواد زارعی نویسنده

   سلام برادر؛
   یک. بر تست‌های سال‌های قبل مسلط نیستم و از این منظر نمی‌توانم کمک‌تان کنم؛ اما مبتنی بر تجربه سال گذشته می‌گویم اگر بر مباحث اصلی مسلط باشید، کمتر از ۵۰ نمی‌زنید. حکایت تئوری مدیریت رشته «مدیریت رسانه» قدری متفاوت است، اما در همین چارچوب تحلیل می‌شود. همین است که داوطلبان مدیریت رسانه از همان کلاسی استفاده می‌کنند که داوطلبان مدیریت و مدیریت اجرایی شرکت می‌کنند.
   دو. داوطلبان ارشد، تست‌های دکتری را برای تسلط بیشتر و درک بهتر مباحث تمرین می‌کنند؛ پس، ضرر نمی‌کنید اگر تست‌های دکتری را هم بزنید.
   سه. فایل‌های وب‌سایت DLM‌ را دیدم. فایل‌های مفید بسیاری علاوه بر مواردی که فرمودید در وب‌سایت‌شان به رایگان منتشر کرده‌اند. به این دوستان خسته نباشید می‌گویم. تهیه این‌گونه فایل‌ها بسیار پرزحمت است. اگر چه فلش‌کارت‌ها دردی از امثال من درمان نمی‌کنند؛ اما فایل‌هایی که منتشر کرده‌اند را مفید می‌دانم و اگر مجالش فراهم شود، .بی‌شک استفاده خواهم کرد.

   پنج‌شنبه؛ روز آمار و طورانی // جواد زارعی

 3. یزدان

  سلام به همه دوستان

  مورد عجیبی که برای من مورد توجه هست قیمت مناسب کلاس های پارسه و قیمت های بالای موسسه های دیگه مثل مدرسان،خانه مدیریت،… .

  1. اميرحسين

   کلاسهای خانه مدیریت ١٠ ساعته و کلاسهای پارسه ٣ تا ۴ ساعت هست. خانه مدیریت انصافا در قیمت خوب است و منصف. هم کلاسها هم آزمونها.

   1. جواد زارعی نویسنده

    سلام برادر؛

    یک. از آمار سال قبل خوب به خاطر دارم که گام اول مقایسه، نورمال‌سازی داده‌هاست؛ حال اگر مبنای «هزینه» را «ساعت» تلقی کنیم، هزینه کلاس‌های خانه مدیریت بین ۸ تا ۱۲ هزار تومان است و هزینه کلاس‌های مؤسسه پارسه بین ۵ تا ۱۰ هزار تومان است. پس به ضرس قاطع می‌شود گفت تراز قیمت‌ پارسه، پایین‌تر از خانه مدیریت است.
    دو. یکی از مشکلات کلاس‌های خانه مدیریت، مدت‌زمان برگزاری برخی کلاس‌هاست. به طور مثال، کلاس جناب یگانه ۱۰ ساعت در یک روز است. مغزهای تربیت‌شده هم نمی‌توانند ۱۰ ساعت بر یک موضوع متمرکز شوند. موضوع مربوط می‌شود به توانایی ذاتی بخش پیش‌پیشانی قشر مغز (Prefrontal Cortex) که عامل تمایز ما از شامپانزه و محل ادارک و تحلیل و تصمیم‌گیری است. زمان کلاس درباره یک موضوع خاص، نباید از چهار ساعت فراتر رود!
    سه. از منظر کیفی هم باید به کلاس‌ها نگریست. بی‌شک کلاس جناب دوست‌آذر را نمی‌شود با دکتر محرابیون و کلاس جناب هزاوه را نمی‌شود با کلاس جناب مروج مقایسه کرد. هر چند خانه مدیریت مدرسان این‌کاره‌ای چون مهندس یگانه دارد که می‌داند چگونه باید برای کنکوری‌جماعت کلاس‌داری کند. برادر نوری‌فرد هم هست که آمار را خوب تدریس می‌کند، اما باید پذیرفت که جناب طورانی چیز دیگری است.
    چهار. مشکلی که به طور کلی با خانه مدیریت دارم، اطلاق عنوان «استاد» به مدرسان است. عنوان استاد را درباره مهندس یگانه یا مهندس شکرزاد بپذیرم، اما از دوستان دیگر مجموعه مانند هزاوه و دوست‌آذر و نوری‌فرد و دیگران نمی‌پذیرم. این نکته را بی‌مرض گفتم و به صراحت اعلام می‌کنم مشکلی با دوستان ندارم. راستش جناب محرابیون که شاگردی‌شان را می‌کنم هنوز استاد خطاب نکرده‌ام و این را ناشی از غرور نمی‌دانم. خوب می‌دانم که جایگاه ایشان کجاست و من کجا هستم. همچنان که آدم‌ها شأن و مقام خودشان را دارند، همین شأن و منزلت را نیز باید برای برخی جایگاه‌ها لحاظ کرد. عنوان «استاد» در خانه مدیریت دست‌مالی شده و بین مدرسان مجموعه خیرات شده است.
    پنج. سال گذشته، خانه مدیریت در قبال آزمون‌های جامعی که برگزار می‌کرد مسئولیت‌پذیری کرد و عصر برگزاری آزمون را به تحلیل تست‌ها اختصاص داد. متأسفانه نتونستم در آن آزمون‌ها شرکت کنم؛ اما شیوه تعامل و مسئولیت‌پذیری‌شان در قبال داوطلبان، تصویر بهتری از مجموعه خانه مدیریت در ذهنم ساخت. گمان می‌کنم همین رویه را هم امسال دنبال کنند.
    شش. اگر شیوه تعامل مدرسان شریف را تجربه کرده باشید خانه مدیریت و پارسه را حلوا حلوا خواهید کرد، از بس که مهربان و داوطلب‌نواز هستند این مدرسان شریف!

    پنج‌شنبه؛ روز آمار و طورانی // جواد زارعی

    1. فرزان

     در مورد خانه مدیریت به نظرم بهترین اساتیدش اقایان یگانه و شکرزاد و نوری فرد هست مثلا من خودم کلاس تحقیق در عملیات اقای یگانه رو رفتم واقعا راضی بودم البته نقدهایی هم به ایشون وارد هست که مثلا مباحث سمپلکس و ترسیمی رو خیلی روش مانور دادن اما هرچه به اخر مباحث نزدیک شدیم ایشون مباحثی مثه حمل ونقل و تحلیل حساسیت رو تندتر درس داد .نکته و تست اقای نوری فرد هم خیلی خوبه کل مباحث امار توصیفی و تا توزیع نرمال و امید ریاضی و یه سری دیگه از قسمت های مهم رو می گن که با خوندش میشه حداقل چهار پنج تست امار رو زد که چون درس ریاضی هم هست در کنار هم میشه تا ۲۰ ۳۰ درصد دو درس رو با هم زد . در ضمن نمونه سوالات اقای طورانی که تو بهمن برای درس امار تو سایتشون می ذارن خیلی مهمه و احتمال زیاد ازشون سوال بیاد در مورد ازمون هم جامعه اماری ماهان ازهمه بیشتره  اما خب سوالاش اسون هست نسبتا مال مدرسان یه کم سختر و نکته دار تر و گاهی حتی غیر استاندارد برای خانه مدیریت اما کلا متغیر هست یه موقع سخت می گیرن یا سوال کم و زیاد می کنن یه موقع هم نه کاملا ازمون نرمال هست مثلا جمعه هفته قبل سوالاتی از بازاریابی دادن که اینقدر سخت بود که درسی که نفر اولش یه موقع صد هم می زد این دفعه نفر اول ۳۶ درصد زد

   2. م.ر

    سلام

    فکر نمی کنم اینطور باشه . مثلا من پرسیدم ریاضی ، آمار و اقتصاد ۸ ساعته و تئوری مدیریت ۱۶ ساعت.تئوری یه جلسه اش هم برگزار شده. و از نظر قیمت هم پارسه ۸ ساعتی ها رو ۴۰ میگیره ولی خانه مدیریت برای دوساعت بیشتر حداقل ۸۰ تومن بیشتر میگیره . تئوری خانه مدیریت هم ۱۰ ساعته ولی پارسه ۱۶ ساعته و هزینش هم کمتر.

    شاید من اشتباه می کنم ؟

 4. کیا

  سلام.بنده با دوبار خواندن و خلاصه نویسی کردن کتابهای نقی پور فر و افجه و دهکردی و اخیرا کتاب سمت احساس بازندگی و حماقت مضاعف شدیدی میکنم.متاسفم برای سیستم آموزش عالی کشور…..

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام برادر؛
   اصلا و ابدا این‌طور نیست. هنوز آزمون برگزار نشده است و مشخص نیست که از چه منابعی استفاده خواهد شد. از این رو، لطف کنید و خودان را در معرض تابش استرس‌های کنترل‌ناپذیر قرار ندهید.

   خلاصه مدیریت اسلامی منتشر شد // جواد زارعی

 5. علي

  سلام برادر

  پس تکلیف کسایی که این مجموعه رو خریدن و خوندن چیه؟
  ۱-اصول و مبانی مدیریت اسلامی و الگو های آن دکتر نقی پورفر
  ۲-مدیریت اسلامی و الگو های آن: دکتر فروزنده دهکردی و علی اکبر جوکار
  ۳-مدیریت اسلامی دکتر افجه
  ۴-مدیریت اسلامی (اصول، مبانی،مفاهیم و الگوها) دکتر مسعود احمدی
  ۵-اصول و مبانی مدیریت اسلامی و الگوهای آن: سکینه روشنی
  ۶-مدیریت استراتژیک با مبانی اسلامی دکتر حمید تابلی
  ۷-مدیریت اسلامی:نبوی
  ۸-اصول مدیریت دکتر رضاییان (به همراه نکات مدیریت اسلامی در کتاب های مختلف دکتر رضاییان)
  ۹-مدیریت اسلامی دکتر علی نقی امیری-دکتر حسن عابدی جعفری

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام برادر؛
   یک. ان‌شاء‌الله که مشکلات مرتفع شده‌اند. درس‌خوانی را که ادامه می‌دهید؟
   دو. در شرایط کنونی، تیم دکتر علی‌آقا پیروز و همکاران‌شان از یک‌طرف و تیم دکتر علی‌نقی‌پورفر از طرف دیگر، تأثیرگذاران اصلی بر مقوله مدیریت اسلامی هستند. از این رو، دوستانی که کتاب علی‌تقی‌پورفر را نیز مطالعه کرده‌اند مضرر نشده‌اند. بی‌شک چند تست از همین کتاب طرح خواهد شد.
   سه. کتاب علی‌آقا پیروز، قاطبه مطالب کتاب محمدحسن نبوی را پوشش داده است.
   چهار. درباره کتاب‌های دیگر عرض کرده بودم که در اولویت نیستند.
   پنج. وزارت علوم، سرفصل بازنگری‌شده درس‌ها را اول آذر اعلام کرد، اما مشکل دانلود داشت که یکی دو هفته پیش مرتفع شد. این پرسش را باید از دوستان و مؤسسه‌هایی بپرسید که منابع را بدون پرس‌وچو از وزارت علوم یا از افراد مطرح پیشنهاد کردند.

   پنج‌شنبه؛ آمار و طورانی // جواد زارعی

 6. zahra_feb89

  سلام و خسته نباشید

  ممنون از جناب دکتر احسانی عزیز بخاطر لطف بزرگشون.چرا که جزوه ی حاصل دست  رنجشون رو بدون هیچ چشمداشتی عرضه کردند.

  و تشکر ازشما بابت این متن و اطلاع رسانی کامل دراین مورد…….موفق باشید

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام خواهرم؛
   یک. با آقای دکتر احسانی تازه آشنا شده‌ام و دوست دارم بیشتر از تجربه‌شان استفاده کنم.
   دو. در کنار کتاب یا جزوه دکتر علی‌آقا پیروز، توصیه می‌کنم نیم‌نکاهی هم به خلاصه‌درس یا کتاب دکتر نقی‌پورفر هم داشته باشید.

   کار از محکم‌کاری عیب نمی‌کند // جواد زارعی

   1. zahra_feb89

    سلام مجدد

    بنده قبلا از  “”خلاصه ی””  ۴استاد (افجه ای ، نبوی ، جوکار ونقی پور) مستفیض شده بودم!  ممنون از راهنمایی شما ……….

    1. جواد زارعی نویسنده

     سلام خواهرم؛

     جناب محمدحسن نبوی، یکی از ناظران تألیف کتاب علی‌آقا پیروز هستند و البته کتاب‌شان ساختار مشابهی دارد.

     پنج‌شنبه؛ آمار و طورانی  //  جواد زارعی

 7. احمد

  سلام. وقت بخیر

  ممنون بابت پُست خوبتون.

  ولی ی سوالی. من ۲ تا رشته «مدیریت فناوری اطلاعات» و «مدیریت کارآفرینی» رو سرچ کردم توی لینکی که فرمودید ولی چیزی پیدا نکردم که کتاب «علی آقا پیروز» رو معرفی کرده باشه.

  امکانش هست عکس بگیرید مثلا از اون قسمت و یا لینک بدید.

  من کتاب افجه‌ای رو خوندم. نگاهی به خلاصه نقی‌پورفر هم انداختم ولی یهو ۳ هفته مونده به کنکور مواجه میشم با ی خلاصه ۱۰۰ صفحه‌ای 🙂 🙁

  خلاصه اینکه، ممنون میشم بیشتر راهنمایی بفرمایید.

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام برادر؛

   لینک وزارت علوم در بطن متن درج شده است. اینجا را ببینید. در کادر بالای متن، عبارت مدیریت را جستجو کنید. اولین سطر، مدیریت بازرگانی است. فایل را دانلود کنید و صفحه ۲۵ را ملاحظه کنید.

   پنج‌شنبه؛ روز آمار و طورانی  //  جواد زارعی

 8. خالقی

  سلام حاج جواد مرقومه زیارت شد.کما فی السابق مفید.

  این سر فصل دروس رو کدوم سایت زده من نمیتونم پیداش کنم ممنون میشم لینکش را برام بذارین.سایت علوم رفتم چیزی دستگیرم نشد.

  درود.

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام برادر؛

   لینک وزارت علوم در بطن متن درج شده است. اینجا را ببینید. در کادر بالای متن، عبارت مدیریت را جستجو کنید. اولین سطر، مدیریت بازرگانی است.

   پنج‌شنبه؛ روز آمار و طورانی // جواد زارعی

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام برادر؛

   یک. ممنون که موضوع را پیگیری کردید.
   دو. کتاب را سرسری نگاه کردم؛ گمان می‌کنم مرور جدول‌ها و شکل‌ها و حتی ترسیم نمودار درختی سرفصل‌ها و تیترهای اصلی و تیترهای فرعی هم بتواند در این برهه موثر باشد.

   باز هم ممنونم // جواد زارعی

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام خواهرم؛
   یک. جناب پرچ چند تست در وب‌سایت‌شان منتشر کرده است.
   دو. اگر هم تستی منتشر شده باشد، مبتنی بر دیدگاه فعالان بازار ارشد است و دیدگاه طراحان سنجش را نمایندگی نمی‌کند.
   سه. گمان نمی‌کنم تست‌های امسال درس مدیریت اسلامی چندان سخت و پیچیده باشند؛ از این رو خیلی سخت نگیرید. همین‌که بر نکته‌های کلی،‌ شکل‌ها، تقدم و تأخر مطالب و دسته‌بندی‌ها مسلط شوید کفایت می‌کند.

   اول هفته با اقتصاد خرد // جواد زارعی

 9. مبینا

  سلام

  برای کسی که ماه قبل کتاب افجه و قسمتی هم از خلاصه کتاب دهکردی  و کتاب نقی پور فر رو خونده بوده

  آیا لازمه اونارو مرور کنه؟ یا اینکه ۱۰۰ % اونا نمیاد؟

  و وقتشو بزاره برای کتاب آقا پیروز؟

  البته این کتابو فقط یه دور خوندم

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام خواهرم؛

   یک. در بطن متن به صراحت گفته‌ام که کتاب دکتر افجه‌ای گزینه مطلوب سنجش نیست.
   دو. در تحلیل‌های قبلی گفته‌ام که سنجش، تست‌ها را از منابع پیام‌نور و آزاد طرح نمی‌کند.
   سه. در تحلیل‌ها به صراحت گفته‌ام که اولویت اول با کتاب علی‌آقا پیرو و کتاب‌های نقی‌پورفر و انتشارات سمت در اولویت دوم و سوم هستند.
   چهار. برای پوشش حداکثری مطالب توصیه کرده بودم که کتاب انتشارات راه را هم بخوانید تا اگر طراحان سنجش هوس کردند تست‌ها از منابع متفرقه پرت و پلا استفاده کنند غافلگیر نشوید.
   پنج. در این برهه توصیه می‌کنم کتاب‌های علی‌آقا پیروز و نقی‌پورفر را مرور کنید.
   خلاصه‌ها را خوب بخوانید // جواد زارعی

 10. احمد

  سلام آقا جواد زارعی -دامت نوشتاره-

  روزی چند بار بیایم اینجا سر بزنیم، نشون میده وب‌سایت خوبه و جذب کرده ملّت رو؟
  خلاصه آنکه چند باری در روز سر میزنم نکنه نکته‌ای بگی و از کف بره.

  آقا، برای مرور زبان انگلیسی پیشنهادی داری؟ سوالات تخصصی مدیریت اجرایی و MBA ممکنه بدردی بخوره؟

  و یا حتّی حرکتی هست که باهاش بشه امتیاز گرفت از گرامر و لغت؟! 🙁

  ۱۰ روز و ۹ ساعت‌م کافیه برای ی مشت پارتیزان // احمد

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام برادر؛
   یک. از این «دامت نوشتاره» بسیار خوش‌مان آمد!
   دو. به سطح دانش کنونی زبان‌تان بستگی دارد. اگر متوسط یا متوسط به بالا هستید تست‌های چهار پنج سال اخیر را چند مرتبه‌ای مرور کنید. اگر متوسط رو به پایین هستید توصیه می‌کنم تکنیک‌های پاسخ‌گویی به تست‌های درک‌مطلب را تمرین کنید تا بتوانید چهار پنج تست را شکار کنید ان‌شاء‌الله!
   سه. کتاب زیر ذره‌بین را برای تعمیق و توسعه دانش زبان توصیه می‌کنم. جلد اول به واژگان و جلد دوم به مقوله گرامر اختصاص دارد. کتاب‌های زبان تخصصی در این برهه چندان کاربرد ندارد!

   آمار را جدی گیرید // جواد زارعی

   1. احمد

    ارادت،

    سایت آقا «محسن طورانی» بالا نمیاد. من چند وقت پیش ۲ سری سوال ازش دانلود کردم. ولی شنیدم اون سوالات پیش‌بینی ۹۳ بوده انگاری! (۶۰ تایی – ۲۳ تایی)

    شما مطّلع نیستی از امسال؟!

    البته که آمار آماره دیگه!

    ۹ روز و ۱۶ ساعت هم کم نیست // احمد

    1. جواد زارعی نویسنده

     سلام برادر؛

     یک. تست‌هایی که دانلودشان کردید، پیش‌بینی پارسال (آزمون ۹۳) هستند. فوق‌العاده‌اند این تست‌ها و توصیه می‌کنم چند مرتبه‌ای مرورشان کنید.
     دو. وب‌سایت مهندس طورانی سه روز است که از دسترس خارج شده است!
     سه. دیروز با مهندس طورانی صحبت کردم، فرمودند تست‌های پیشنهادی امسال (آزمون ۹۴) را تا چهارشنبه منتشر می‌کنند. البته نمی‌دانم چگونه. اگر بپذیرند تست‌ها را در همین ارشداز منتشر می‌کنم!

     بخوانید و بدانید، اما اسراف نکنید // جواد زارعی

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام خواهرم؛

   یک. مهندس طورانی پیش‌بینی تست‌های کنکور ارشد ۹۳ را رایگان منتشر، و دریافت‌شان را منوط به نام‌نویسی در وب‌سایت کرده بودند. از این رو؛ برای فرستادن فایل‌ها باید از ایشان اجازه بگیرم.
   دو. وب‌سایت مهندس طورانی یک هفته‌ای است که در دسترس نیست. ایشان هفته گذشته فرمودند که تست‌های پیش‌بینی کنکور ارشد ۹۴ را همین امروز و فرداست که منتشر کنند. اگر مشکل وب‌سایت‌شان تا پایان هفته مرتفع نشود، تلاش می‌کنم موافقت‌شان را برای انتشار تست‌ها در ارشدباز بگیرم تا دوستان فرصت استفاده از تست‌ها را داشته باشند.
   تا فردا شب // جواد زارعی

 11. مبینا

  سلام

  میشه جواب تستای اسلامی استاد پرچ مخصوصا سری دوم رو بگین؟

  و اینکه سوال ۱۲ و ۱۳ از چه کتابیه؟

  فقط سوال ۱۴ از کتاب آقا پیروز هست

  راستش من هر چی گشتم پیدا نکردم سوال ۱ و ۲ تو چه کتابی بوده

 12. مبینا

  چیزی که خیلی اذیتم کرده اینه که سوال ۱ و ۲ رو جایی خوندم و به چشمم آشناست ولی هر چی گشتم پیدا نکردم کجا دیدم، میشه زودتر بهم بگین، اینجوری کلافه شدم اصلا

 13. yas

  سلام نویسنده محترم

  من همین الان مطالبتون رو دیدم.دیوونه شدم انقد مطالب مختلف واسه مدیریت اسلامی گذاشتن.دیروز دفعه سوم بود که منبع رو عوض کردم و یه جزوه جدید خریدم.بخدا دیگه نمیدونم چیکار کنم؟الان که دیدم منابع یه چیز دیگس بد اعصابم ریخت بهم.تورو خدا یه راهنمایی کنید.دیگه واقعا نمیدونم چیکار کنم؟به عبارتی ۴ ماه زحمت کشیدن داره بی نتیجه میشه

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام خواهر یا برادر؛

   یک. به فراخور شرایط و کسب اطلاعات بیشتر، چهار مطلب درباره مدیریت اسلامی تهیه و منتشر شده است. در کنار مطلب چهارم عبارت «مهم» درج شده است تا مخاطب بداند که این مطلب آخری، مهم‌تر از سه مطلب قبلی است.
   دو. به قدر کفایت درباره درس مدیریت اسلامی در متن مطالب و در بطن دیدگاه‌ها صحبت شده است. همان‌ها را که دنبال کنید داستان مدیریت اسلامی دست‌گیرتان می‌شود.
   سه. احدالناسی نمی‌تواند به طور قاطع درباره منبع اصلی درس مدیریت اسلامی صحبت کند. برخی دوستان همین‌طور و برخی دیگر منابع را مبتنی بر تحلیل یا اطلاع پیشنهاد کرده‌اند. آنچه را که فکر می‌کنید درست است را انتخاب کنید. ما هم به زعم خودمان، تلاش کرده‌ایم تا منابع درست را معرفی کنیم.
   چهار. در این برهه و برای کاهش سطح استرس‌تان توصیه می‌کنم کتاب جدیدی نخوانید. محض اطمینان خلاصه کتاب علی‌آقا پیروز را مرور کنید. شک ندارم آرام‌تان می‌کند.

   ذهن‌تان را کنترل کنید تا رستگار شوید // جواد زارعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *