بلاگمهارت جمع‌بندی

مهارت جمع‌بندی

ده هفته کلیدی تا برگزاری کنکور ارشد فرصت باقی است؛ و دو سه هفته دیگر هم دوره‌های نکته و تست مؤسسه‌ها آغاز می‌شود. به دوستانی که درس‌ها را به قدر کفایت خوانده‌اند توصیه می‌کنم از فرصت‌هایی که این‌گونه دوره‌ها برای جمع‌بندی درس‌ها و ارتقای مهارت تست‌زنی فراهم می‌کنند با هوشمندی استفاده کنند. ناگفته پیداست که برخی از این دوره‌ها بیش از آنکه کمک‌حال داوطلبان باشند، ذهن‌شان را مشوش و تمرکزشان را مختل می‌کنند؛ اما منصفانه نیست از فایده‌های مستتر در بطن این دوره‌ها به‌علت برگزاری چند دوره بی‌ارزش و چند مدرس دری‌وری چشم‌پوشی کنیم. پس، زحمت بکشید و کمی درباره دوره‌های آدمیزادی؛ و به‌طور ویژه، دوره‌هایی که ادعاهای عجیب و غریب ندارند و نمی‌خواهند در یک شب، رتبه‌تان را از فرش به عرش برسانند کاوش کنید و از تجربه مدرسان کاربلد بهره‌مند شوید.

4 فکر می‌کنند “مهارت جمع‌بندی

 1. پريسا

  سلام جناب زارعی عزیز.

  دوتا سوال از خدمتتون داشتم.یکی این که خب قطعا ما اندازه ی شما اطلاعاتمون درست نیست و اگه اسم چندتن از برگزار کنندگان را به ما پیشنهاد بدهید سپاس گذار خواهیم بود.مثلا برای بازار یابی تئوری یا اقتصاد.

  دوم هم این که اگه درس مدیریت اسلامی را برای اسفند گذاشته باشم و شروع دوره کردن هم باشد و با توجه به سرعت پایینم در مطالعه بازهم کتاب دکتر احسانی۴٠٠ صفحه ای را برای مدیریت اسلامی پیشنهاد میکنید؟! آیا متنش سنگین نیست؟اگر اولویت هم کمکی باشد .

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   یک. چشم. از دوستان معتمدم جویا می‌شوم و همین‌جا معرفی‌شان می‌کنم.

   دو. دکتر احسانی عزیز در کانال تلگرامی‌شان باره در این‌باره صحبت کرده‌اند و سرفصل‌ها را برمبنای تکرارشان در کنکورهای ارشد و دکتری اولویت‌بندی کرده‌اند. پیشنهاد می‌کنم پاسخ پرسش‌تان را در بطن کانال دکتر احسانی کندوکاو کنید؛ و اگر چیزی دست‌گیرتان نشد؛ از خودشان کسب مشورت کنید!

   ارادت // جواد زارعی

 2. پريسا

  سلام آقای زارعی.من هر روز میام سر میزنم ببینم شما در مورد کلاسای نکته و تست حرفی زدین یا نه.ولی خواستم قبلش بگم لطفا به فکر بچه های غیر تهرانی هم باشید و اساتید آنلاین رو هم مدنظر قرار بدین.

  با تشکر فراوان.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *