بلاگمهارت جمع‌بندی

مهارت جمع‌بندی

ده هفته کلیدی تا برگزاری کنکور ارشد فرصت باقی است؛ و دو سه هفته دیگر هم دوره‌های نکته و تست مؤسسه‌ها آغاز می‌شود. به دوستانی که درس‌ها را به قدر کفایت خوانده‌اند توصیه می‌کنم از فرصت‌هایی که این‌گونه دوره‌ها برای جمع‌بندی درس‌ها و ارتقای مهارت تست‌زنی فراهم می‌کنند با هوشمندی استفاده کنند. ناگفته پیداست که برخی از این دوره‌ها بیش از آنکه کمک‌حال داوطلبان باشند، ذهن‌شان را مشوش و تمرکزشان را مختل می‌کنند؛ اما منصفانه نیست از فایده‌های مستتر در بطن این دوره‌ها به‌علت برگزاری چند دوره بی‌ارزش و چند مدرس دری‌وری چشم‌پوشی کنیم. پس، زحمت بکشید و کمی درباره دوره‌های آدمیزادی؛ و به‌طور ویژه، دوره‌هایی که ادعاهای عجیب و غریب ندارند و نمی‌خواهند در یک شب، رتبه‌تان را از فرش به عرش برسانند کاوش کنید و از تجربه مدرسان کاربلد بهره‌مند شوید.

8 فکر می‌کنند “مهارت جمع‌بندی

 1. پريسا

  سلام جناب زارعی عزیز.

  دوتا سوال از خدمتتون داشتم.یکی این که خب قطعا ما اندازه ی شما اطلاعاتمون درست نیست و اگه اسم چندتن از برگزار کنندگان را به ما پیشنهاد بدهید سپاس گذار خواهیم بود.مثلا برای بازار یابی تئوری یا اقتصاد.

  دوم هم این که اگه درس مدیریت اسلامی را برای اسفند گذاشته باشم و شروع دوره کردن هم باشد و با توجه به سرعت پایینم در مطالعه بازهم کتاب دکتر احسانی۴٠٠ صفحه ای را برای مدیریت اسلامی پیشنهاد میکنید؟! آیا متنش سنگین نیست؟اگر اولویت هم کمکی باشد .

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   یک. چشم. از دوستان معتمدم جویا می‌شوم و همین‌جا معرفی‌شان می‌کنم.

   دو. دکتر احسانی عزیز در کانال تلگرامی‌شان باره در این‌باره صحبت کرده‌اند و سرفصل‌ها را برمبنای تکرارشان در کنکورهای ارشد و دکتری اولویت‌بندی کرده‌اند. پیشنهاد می‌کنم پاسخ پرسش‌تان را در بطن کانال دکتر احسانی کندوکاو کنید؛ و اگر چیزی دست‌گیرتان نشد؛ از خودشان کسب مشورت کنید!

   ارادت // جواد زارعی

 2. پريسا

  سلام آقای زارعی.من هر روز میام سر میزنم ببینم شما در مورد کلاسای نکته و تست حرفی زدین یا نه.ولی خواستم قبلش بگم لطفا به فکر بچه های غیر تهرانی هم باشید و اساتید آنلاین رو هم مدنظر قرار بدین.

  با تشکر فراوان.

 3. پريسا

  با سلام فراوان.آقای زارعی دوره های نکته و تست در شرف شروع شدن هستند و ما منتظر پیشنهادهای شما.مثلا اسلام آقای احسانی و بازاریابی دکتر مروج.این دو عزیز از نظر شما گزینه های مفید نکته و تست هستند؟!

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   یک. بی‌شک دکتر احسانی و مهندس مروج از بهترین‌های بازار ارشد و دکتری مدیریت هستند.

   دو. برای درس تئوری مدیریت می‌دانم که دکتر محرابیون نیز دوره نکته و تست تعریف کرده‌اند. شنبه از ایشان می‌پرسم و خبرتان می‌کنم.

   ارادت // جواد زارعی

 4. پريسا

  ممنون آقای زارعی.

  امیدوارم از دیدن این که من مدام در حال نظر گذاشتنم خسته نشده باشید.

  من هیچ مشاور و راهنمایی کننده ای جز شما و سایتتون ندارم برای همین میخوام ازتون یه مشاوره بگیرم با گفتن یه وضعیت کلی از خودم.

  من اقتصاد رو با دکتر صادقین کامل خوندم و تست زدم، بازاریابی دکتر مروج رو در حال دوره هستم، ریاضی رو فصول اصلیش بجز یکی دو فصل که تعداد تست کمتری بوده خوندم و نسبتا همشونو تست زدم، ولی آمارو فعلا فقط فصل آمار توصیفی رو خوندم. اسلام رو با کتاب دکتر احسانی با توجه به فصولی که خودشون گفتن در حال خوندن هستم توی دوره نکته و تست آنلاینشون هم شرکت دارم. اما در مورد تئوری با این که میدونم شما موافقش نیستید با فلش کارت های DLM در حال خوندن هستم، کتاب دکتر مقیمی رو خوندم ولی یکم برام سخت بود به یاد سپردنش به خاطر همین از این فلش کارت ها استفاده کردم.

  الان استرس زیادی بابت دوره نکردن درست دارم و به نظرتون مهم ترین اولویتام و کارایی که باید بکنم چیه.دوم هم این که به جز دوره ی آنلاین دکتر مروج و احسانی دیگه دوره ای نیازه که استفاده کنم؟! با توجه به این که تهران نیستم.

  میدونم پر حرفی کردم ولی واقعا این یک ماه آخر منتهی به کنکور استرس زیادی بابت این که نمیدونم وضعیتم چطوره و میتونم جمع بندی کنم یا دیر شده، به من وارد کرده برای همین اگه ممکنه بازم مارو تو این روزای حساس کمک کنید.باز هم عذر میخوام از زیاد شدن توضیحاتم.

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   تنها توصیه‌ای که خدمت‌تان عرض می‌کنم مرور درس‌ها با تمرکز بر تست‌های معتبر چهار پنج سال اخیر کنکور؛ و مطالعه عمیق تست‌های پیش‌بینی برخی مدرسان مانند جناب طورانی برای درس آمار، مهندس مروج برای درس بازاریابی، مهندس امر تقی‌زاده انصاری برای ریاضی، دکتر احسانی برای مدیریت در اسلام، دکتر صادقین برای اقتصاد خرد و کلان، و دکتر محرابیون برای درس تئوری مدیریت است!

   ارادت // جواد زارعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *