بلاگچند نکته درباره چند موضوع متفاوت!

چند نکته درباره چند موضوع متفاوت!

دوستان، درباره انتشار کتاب‌های پارسه، بسیار پرسیده‌اند. برخی از مرز پرسش فراتر رفته‌اند، و بود و نبود کتاب در بازار را از بنده مطالبه کرده‌اند که صبورانه پاسخ داده‌ام که متولی توزیع کتاب‌ها نیستم و صرفا قصد داشته و دارم در این‌باره برای کاهش سطح دلواپسی ذهن‌تان، اطلاع‌رسانی کرده باشم. موارد دیگری هم در این چند ماه اخیر رخ داد که وادار به تحریر این نوشته شدم!

یک. پیش از اعلام نتایج کنکور ارشد ۹۵ گفته بودم که یک ماه را استراحت خواهم کرد؛ و بعدتر در خدمت‌تان خواهم بود. نتیجه‌ها که اعلام شد، با سیل درخواست‌های مشاوره دوستان مواجه شدم. راستش، ابتدا فکر کردم که بی‌خیال پاسخ‌گویی شوم و کرکره ارشدباز را پایین بکشم؛ اما چنُان نکردم و به مدت دو هفته، پرسش‌های دوستان را در اسرع وقت پاسخ گفتم. این ماجرا به شکل‌های گوناگون تکرار شد و وقتی را که قرار بود صرف نوشتن و بازنگری در محتوای وب‌سایت کنم، برای پاسخ‌گویی به پرسش‌ها صرف کردم. این مسیر را همین‌جا متوقف می‌کنم و به طور رسمی اعلام می‌کنم که بخش نظرات وب‌سایت را از شنبه هفته آتی تا پایان مهرماه ۹۵ بررسی نمی‌کنم. اگر پرسشی، نظری، پیشنهادی، چیزی دارید،‌ در بخش نظرات درج کنید، تا بعدتر بخوانم و اگر لازم بود، پاسخ‌شان را منتشر کنم. این رویه، شامل ایمیل‌ها هم می‌شود. هیچ ایمیلی را در آن بازه زمانی، پاسخ نمی‌دهم!

دو. بارها و بارها عرض کرده‌ام که پرسش‌های خود را در بخش نظرات درج کنید. به طور معمول، پرسش‌ها را به گونه‌ای پاسخ می‌دهم که برای دوستان دیگر هم مفید باشد. پس، دوباره تقاضا می‌کنم که در صورتی ایمیل بزنید که هیچ‌رقمه نمی‌توانید کلام‌تان را در بخش نظرات درج کنید. ارتباط ایمیلی، صرفا برای دوستانی است که مشاوره‌شان هستم. پس، اگر ایمیل فرستادید و پاسخ نگرفتید، دلگیر نشوید. در ضمن، مشاوره قبول نمی‌کنم. اگر طالب مشاوره هستید، دکتر احسانی را پیشنهاد می‌کنم!

سه. بیشتر اساتید گروه مدیریت پارسه را می‌شناسم و دوست‌شان دارم؛ اما منابع کنکور ارشد را به علت رفاقت با این دوستان پیشنهاد نکرده‌ام. سیاستم در ارشدباز این است که منابعی را معرفی کنم که بتوانم مدافع علمی‌شان باشم. به طور مثال، همان‌قدر که مدافع کتاب‌های ریاضی مهندس امیر انصاری و آمار مهندس طورانی هستم و دوستان را به خواندن‌شان توصیه می‌کنم؛ همان‌قدر، مخالف خواندن کتاب دوجلدی تئوری‌های مدیریت دکتر طبرسا هستم و دوستان از از خواندن‌شان نهی می‌کنم. هدفم، معرفی منابع دُرست و درمان به داوطلبانی است که وب‌سایت‌ها و مصاحبه‌های جهت‌دار و بی‌منطق را خوانده‌اند و ذهن‌شان درباره منابع مُشوّش شده است. همین است که منابع خوب را معرفی و منابع خوب‌تر را ترویج می‌کنم!

چهار. درباره منابع، به طور مفصل صحبت کرده‌ام. نمی‌دانم چرا برخی دوستان کتاب‌های موجودشان را فهرست می‌کنند و انتظار دارند درباره‌شان اظهارنظر کنم. به قدر کفایت وقت صرف کرده‌ام و منابع متعددی را که حتم دارم برخی‌شان را نمی‌شناسید بررسی کرده‌ام و تعدادی منبع مشخص را پیشنهاد کرده‌ام. مشکل بیشتر دوستان این است که تا پرسشی در ذهن‌شان جرقه می‌زند، در بخش نظرات یا در صفحه پرسش‌های عمومی درج می‌کنند و پاسخ‌گویی بنده را انتظار می‌کشند؛ حال آنکه، پرسش‌های مشابه را پیش‌تر در صفحه‌های مرتبط پاسخ گفته‌ام. از این رو، پیش از درج پرسش درباره منابع، زحمت بکشید و تحلیل درس‌ها را آرام و با طمأنینه بخوانید و اگر پرسش‌تان پابرجا بود مطرح‌شان کنید. ادبیات پرسش نشانم می‌دهد که ارشدباز را تورق کرده‌اید یا خیر؛ و انتخاب می‌کنم که پاسخی حواله‌تان کنم یا نکنم!

پنج. گفت‌وگو درباره درس‌ها و اولویت‌شان نیازمند زبان مشترک است؛‌ و زبان مشترک ارشدباز، فهرست اولویت‌بندی درس‌هاست. شیوه اولویت‌بندی درس‌ها در ستون کناری وب‌سایت معرفی شده است و راستش فقط آن را می‌فهمم و اگر درس‌ها را به گونه‌ای دیگر اولویت‌بندی کرده باشید، نمی‌توانم کمک‌تان کنم. مطالبی را که داوطلبان کنکور باید بدانند را در چند کادر محتوایی در ستون کناری وب‌سایت قرار داده‌ام. می‌دانم حجم‌شان زیاد است؛ اما خواندن‌شان برای ورود درست و درمان به فضای کنکور ارشد لازم است.

شش. برخی دوستان درباره محل برگزاری دوره‌ها اعتراض کرده‌اند که چرا در مؤسسه پارسه برگزار می‌شود و نمی‌توانند به دلایلی شرکت کنند. پاسخ‌شان داده‌ام که اعتراض‌شان بچه‌گانه است و دوستانی که طالب واقعی یادگیری چگونگی یادگیری هستند؛ دوره را در هر مؤسسه‌ای که برگزار شود شرکت می‌کنند. دوره نکته و تست کنکور ارشد ۹۵ را هیچ‌گاه فراموش نمی‌کنم. در کنار وایت‌بُرد، در حال آموزش روش تست‌زنی ویژه به دوستی بودم که الحمدلله تک‌رقمی شده و حتی در تدوین کتاب … مشارکت کرده است. چند دوست دیگر با فاصله‌ای مشخص نظاره‌گر گپ‌وگفت‌مان بودند و تا یکی‌شان جرأت! کرد که نزدیک‌تر بیاید و خواسته‌اش را مطرح کند؛ با عتاب دوستانش مواجه شد که اگر فلان استاد بفهمد که با زارعی صحبت کرده‌ای بیچاره‌ات می‌کند! و من حیران بودم که چرا پرسیدن از زارعی بی‌نوا باید داوطلبی را که شدیدا نیازمند دانستن است بیچاره کند! رفتار کنونی برخی دوستان، همان خاطره‌ها را بارها و بارها در ذهنم زنده می‌کند. به صراحت و صداقت عرض می‌کنم که اگر برای تغییر آماده نیستید و افسار ذهن‌تان در اختیار فلان مشاور و بهمان مؤسسه است؛‌ ممنون می‌شوم عطای شرکت در دوره‌های بی‌محتوای یادگیری مهارت‌های یادگیری را به لقایش ببخشید و اجازه دهید دوره‌ها را با دوستانی برگزار کنیم که شوق آموختن دارند و هر هفته برای شرکت در دوره یادگیری مهارت‌های پایه یادگیری لحظه‌شماری می‌کنند و دوره را با تمام وجودشان همراهی می‌کنند.

هفت. این یکی را صرفا برای آرامش خیال برخی دوستان می‌گویم که کتاب ریاضی مهندس انصاری یک ماه است که چاپ، و خیلی بد توزیع شده است. ویرایش دوم و بسیار کامل‌تر کتاب بازاریابی مهندس مروج چاپ شده است و از همین هفته توزیع می‌شود. البته خودم خیلی خوش‌بین نیستم؛ و توصیه می‌کنم خرید کتاب را به بعد از تاسوعا و عاشورا موکول کنید. ویرایش جدید کتاب آمار مهندس طورانی در حال چاپ است و یکی دو هفته دیگر برای توزیع آماده می‌شود. اگر نسخه‌های قدیمی‌تر کتاب را دارید همان را بخوانید. ویرایش جدید کتاب آمار، لاغرتر و دقیق‌تر شده است. اگر کتاب آمار ندارید، ویرایش تازه‌تر را بخرید. کتاب مدیریت اسلامی دکتر علی احسانی تازه به چاپ‌خانه ارسال شده است و به گمانم سه هفته دیگر برای توزیع آماده می‌شود. نسخه موجود در بازار را نخرید که برای پارسال هستند. این کتاب‌ها را ممکن است در بازار به سختی پیدا کنید. توصیه می‌کنم از دفتر مرکزی پارسه در تهران یا نمایندگی‌های پارسه در شهرهای دیگر پرس‌وجو کنید. امیدوارم که توجیه باشند و به آینده‌ای نامعلوم حواله‌تان ندهند.

فعلا همین‌ها به ذهن رسید که نوشتم‌شان. تا بعد!

34 فکر می‌کنند “چند نکته درباره چند موضوع متفاوت!

 1. مجتبی

  سلام و عرض ادب خدمت شما
  عزاداری هاتون مورد قبول درگاه حق تعالی ان شا الله
  از روزی ک شروع کردم برای ارشد خواندن با. راهنمایی های شما پیش رفتم لطف کنید این بار هم راهنمایی کنید
  شما کتاب بازاریابی مدرسان شریف رو تایید می کنید??
  آیا خواندن این کتاب کمک کننده س هست?
  ممنون ازتون

 2. احمد

  سلام

  میدونم سوالم مربوط به این سایت نیست ولی اگه از تجربتون استفاده کرده و منو راهنمایی کنید ممنون میشم

  برای کنکور دکترای مدیریت صنعتی دروس تحقیق در عملیات پیشرفته و مدیریت تولید پیشرفته چی باید بخونم؟

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   متأسفانه نمی‌دانم. فراتر از سواد بنده است. پیشنهاد می‌کنم از دکتر احسانی پرس‌وجو کنید.

   ارادت // جواد زارعی

  2. آدمیا ایرانی

   سلام دوست گرامی درست فرمودن جناب زارعی دکتر احسانی و دکتر هادیزاده میتونن کمک زیادی بهتون بکنن

   من خودمم دنبالشم ولی راه زیاده برا من

   موفق باشد✌🙏

 3. هادی

  با سلام و خسته نباشید.

  من راستش میخاستم از فردا استارت مطالعه رو بزنم و حدود دو سه ماهی بود سر نمیزدم به ارشد باز.امشب که اومدم دیدم همه دارن میگن فلان درسو تموم کردیم و فلان درس و تا نصف خوندیم و …..

  واقعا انقد دیر دارم شروع میکنم؟

  کتابا و منابعی که دارم تقریبا همون منابع پیشنهادیه شماست ولی خب مطالعشون نکردم و رشتمم مهندسی بوده و زیاد تو فضای بازرگانی نبودم.به نظرتون با این شرایطی که دوستان از تیر دارن مطالعه میکنن امیدی به قبولی توی دانشگاه هتی تهران هست؟

  با تشکر

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   نگران نباشید؛ دوستان داشتند خودشان را برای رقابت با شما آماده می‌کردند.
   رقابت تازه از یکی دو ماه دیگر آغاز می‌شود.

   خوش آمدید // جواد زارعی

 4. آدمیا ایرانی

  سلام و خسته نباشید جناب زارعی

  یکسال گذشت دیشب با دوستان داشتیم یادی از ارشد باز میکردیمو خاطرات پرتنش کنکور ۹۴

  و همچنین از بی معرفی خودمون ک رفتیمو دیگه خبری ازمون نشد

  قصد فقط احوال پرسی از دوستان و تشکر بخاطر لطفی ک ب بنده داشتید و اینکه از شما خبر نداشتیم چی شد و کجا قبول شدید؟؟؟☺

  موفق باشید✌🙏

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   آرزوهای خوب برای شما و دوستان‌تان دارم.
   من، همچنان در خدمت دوستان ارشد ۹۶ هستم و ان‌شاء‌الله برای سال‌های آینده هم خواهم بود.

   شما چه کردید؟
   خوش‌خبر باشید // جواد زارعی

   1. آدمیا ایرانی

    سلام و شب بخیر

    اول مرسی یه دنیا بابت ارزوی خوبتون

    دوم من به شخصه از پشتکار و اراده شما در شگفتم!!شگفتــــا

    سوم ان شا الله ک عالی میشه رتبتون و تمام 

    چهارم خوش خبر خوش خبر ک نیستم ولی ترم ۳ ارشد مدیریت صنعتی باهمون گرایش دلخواه ولی یزد هستم و درگیر شدید درسو پایان نامه

    و برای شما بهترین هارو با موفقیت  ارزو میکنم

    انصافا با ارشد باز و روزها کنکور ۹۴ خاطره ها داشتیم

    و نیز داریم کم کم یاد میگیریم آدمیزادی درس بخونیم برسد ک آدمیزادی و خوب درس بخونیم ان شاءالله✌🙏

 5. فاطمه

  سلام آقای زارعی. وقت بخیر و خسته نباشید

  اخیرا گفته شده که ویرایش جدید کتاب دکتر نظری ،شامل دو فصل جدید هست.راستش من سرچ کردم ولی نتونستم چیزی پیدا کنم، حتی عناوین فصل ها رو…شما کتاب جدید رو بررسی کردید و اطلاعی از سرفصل ها دارید ؟ میشه لطفا در مورد این موضوع هم اطلاع رسانی کنید ؟

 6. مجتبی

  سلام خسته نباشید
  لطفا کمک کنید. امروز حسابی یک سوال ذهن منو ب خودش,درگیر کرده
  ببینید من گرایشم بازرگانی هستش
  تقریبا دروسمون برای امتحان. با بقیه گرایش ها یکی هستش خواستم بدونم مثلا من میتونم منابع انسانی رو هم در کنکور ارشد جواب بدم???
  بعد فردا برای انتخاب رشته میتونم از,گرایشی که منابع رو داره انتخاب کنم یا هر گرایشی
  کلا سوالم اینه که جز دروس گرایش های بازرگانی میتونم از گرایش های دیگه انتخاب رشته کنم????
  جناب زارعی لطفا کمک کنید  

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   یک. در هنگام انتخاب رشته، شما کد ۱۱۴۲ را برای رشته مدیریت انتخاب می‌کنید و در هنگام آزمون،‌ برخی درس‌ها را برای پاسخ‌گویی انتخاب می‌کنید.

   دو. برای محاسبه رتبه، کامپیوترهای سازمان سنجش، هر بار امتیازهای شما را برای هریک از گرایش‌های رشته مدیریت (مبتنی بر ضریب درس‌ها) محاسبه می‌کنند؛ و رتبه شما را در هر گرایش اعلام می‌کنند.

   سه. شما می‌توانید مبتنی بر کیفیت رتبه‌تان، گرایش‌های گوناگون را انتخاب کنید.

   چهار. موضوع مهم در انتخاب گرایش‌ها، محدودیت زمان در هنگام آزمون است. از این رو، ناگزیر به پاسخ‌گویی به درس‌های محدودی هستید.

   ارادت // جواد زارعی

 7. مرادی

  سلام و خیلی ممنون از مطالب مفیدتون

  خواستم بگم که کتاب بازاریابی استاد مروج از دیروز توزیع شده و بنده امروز از نمایندگی پارسه توی انقلاب ، هم این کتاب و هم کتاب ریاضیات استاد انصاری رو خریدم . آدرسش هم خیابان دوازده فروردین پاساژ فروردین ء

  بازم ممنون جناب زارعی

 8. سعید روحانی

  با سلام و خسته نباشید.بسیار سپاسگزارم بابت راهنماییهای مفیدتون،در مورد درس مالیه عمومی و بودجه که دارای ضریب۳ در رشته مدیریت دولتی هست کتابی معرفی نکردید.اگر راهنمایی کنید ممنون میشم.

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام برادر؛

   پیش‌تر هم عرض کرده بودم که در این حوزه متخصص نیستم و منابع‌شان را نمی‌شناسم. به طور معمول دوستان را به خانم مهرآفرین در مؤسسه پارسه معرفی می‌کنم تا کمک‌شان کنند.

   ارادت // جواد زارعی

   1. سعید روحانی

    یه سوال دیگه هم داشتم و اینه که من کارشناسی مدیریت دولتی رو از پیام نور گرفتم،میخواستم بدونم آیا کتابهای پیام نور که بیشترشون تست هم دارن میتونن در پیشرفت مطالعه و زدن تست تو کنکور ارشد کمکی بکنن یا نه؟

    مرسی بابت وقتی که میذارین

    1. جواد زارعی نویسنده

     سلام؛

     در مرحله یادگیری، آری، همین کتاب‌ها کمک‌تان می‌کنند؛ اما در مرحله مهارت‌ورزی، حواس‌تان باشد که منابع کنکور سراسری را باید پوشش دهید. پیشنهاد می‌کنم بیشتر بر منابعی که معرفی کردم متمرکز شوید. وقت طلاست!

     ارادت // جواد زارعی

 9. امیر

  سلام

  جناب زارعی کتاب ریاضی آقای انصاری هم مثل کتاب جناب طورانی سوالات کنکور مربوط به هر فصل را تفکیک کرده است ؟ مثلا جناب طورانی سوالات فصل اول آمار که متعلق به آمار توصیفی می باشد را به زیر مجموعه های آن مثل مد ، میانه ، چندک و… تفکیک کرده است و کلا نیامده سوال های کنکور مرتبط به فصل اول را همین طور آخر فصل اول بیاورد .

  بعد کتاب ریاضی آقای انصاری چاپ شده است دیگر ؟ به میدان انقلاب بروم می توانم کتاب را بیابم ؟

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   یک. کتاب جناب مروج و مهندس انصاری در بازار توزیع شده است. کتاب آمار مهندس طورانی و مدیریت اسلامی دکتر احسانی هنوز توزیع نشده‌اند.

   دو. ساختار کتاب آمار با ریاضی متفاوت است. آمار توصیفی در ظاهر یک فصل است؛ اما معادل چند فصل مطلب دارد. حوالی سی تا چهل درصد تست‌های کنکور آمار ارشد را می‌توانید در بطن همین فصل یک پیدا کنید!

   ارادت // جواد زارعی

 10. مجتبی

  سلام
  خسته نباشید
  جناب زارعی ببخشید که با سوالات گاه و بی گاه شمارو اذیت میکنم
  بازم اومدم ک راهنمایی بفرمایید
  با توجه به اینکه پژوهش عملیاتی,و ریاضی رو در کنکور جواب نمیدم و قطعا وقت اضافه خواهم داشت تصمیم گزفتم درس,منابع انسانی رو هم جواب بدم,خواستم لطف کنید راهنمایی,بفرمایید و منبع مناسبی رو برای این درس معزفی,کنید که بخوانم
  ممنون میشم بازم راهنمایی کنید

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   چگونه حساب و کتاب کردید که وقت هم اضافه خواهید آورد؟ اصلا و ابدا این‌گونه فکر نکنید. حضرت‌عالی حداکثر می‌توانید به ۸۰ تا ۹۰ تست پاسخ‌گو باشید. پس، حساب و کتاب‌تان را درست کنید که زمان ۱۵۰ دقیقه‌ای کنکور را برای همین درس‌ها کم نیاورید.

   ارادت // جواد زارعی

 11. مجتبی

  راستش من به خاطر یک سری مساعل میخوام به یکی از گرایش های مدیریت دولتی یا. مدیریت سازمان های دولتی برم
  دروس این۲با بازرگانی یکی هست جز جز درس منایع انسانی به خاطر همین دنبال ی کتاب خوب برای منابع انسانی هستم
  ببخسید شمارو واقعا اذیت کردم این مدت

 12. نرگس

  سلام وعرض ادب

  بنده مهندسی کامپیوتر خوندم  و تصمیم دارم مدیریت ایتی بخونم البته از شنبه…

  ب نظرتون دیر نیست؟ویا امیدی هست برای قبولی فردی که کاملا از فضای مدیریت دور بوده؟

  1. هادی

   سلام

   من خودم مدیریت آی تی داشنگاه تهرانم.اکثر بچه های این رشته،کارشناسی رشته های مهندسی بودن(بیشتر ۵۰درصد) و با توجه به اینکه افراد زیاد سراغ این رشته نمیان کار زیاد سختی نخواهید داشت

 13. ریحانه

  سلام عرض میکنم

  لطفا کمکم کنید که گیج شده ام!!!

  فارغ التحصیل رشته مهندسی و طالب کنکور ارشد مدیریت( بازرگانی)

  ویرایش سوم کتاب دکتر نظری رو دارم. لازم است کتاب جدید رو تهیه کنم؟؟

  و برای تیوری مدیریت کتاب دکتر مقیمی و پرچ میتونه کافی باشه؟ ( جزء دروس اصلی طبقه بندی کرده ام)

  برایم مقدور نیست تمام منابعی که ذکر کردید رو مطالعه کنم

  ممنون

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام خواهرم؛

   یک. به قدر کفایت درباره منابع و چرایی مطالعه‌شان در بخش تحلیل منابع و درس‌ها صحبت کرده‌ام. علی‌القاعده باید پاسخ پرسش‌ها را همان‌جا پیدا کنید.

   دو. با کمتر از این منابع نیز می‌شود خواند و رتبه گرفت؛ اما در ارشدباز درباره استثناء‌ها صحبت نمی‌کنم.

   ارادت بسیار // جواد زارعی

 14. امين مقدم

  سلام جناب زارعی

  روزتون بخیر

  خداقوت

  چندوقتی میشه که با سایتتون آشنا شدم و از اون به بعد هرروز بخشی از وقتمو به مطالعه مطالب مفیدتون اختصاص میدم

  خواستم یه تشکری کرده باشم که شاید حداقل تاثیری روی در رفتن خستگیتون داشته باشه! امیدوارم قلمتون همیشه نویسا باشه

  #سوالی هم داشتم از حضورتون که تا جایی که گشتم مطلب جدیدی پیدا نکردم و چون پرسش های عمومی رو هم بسته بودین گفتم شاید اینجا که موضوعات مختلفی هست بتونم  بپرسم امیدوارم که کار بدی نکرده باشم!! جواب شما خیلی برام مهمه چون واقعا مطالب رو مطابق واقعیت و به دور از هرگونه حاشیه بررسی میکنید و واقعا کارشناس و منصف هستید

  میخواستم ببینم واسه آزمون های آزمایشی

  با توجه به همه فاکتور های مادی و معنوی کدوم موسسه رو پیشنهاد میکنید؟

  من میخوام سال ٩٧ ارشد مدیریت بازرگانی کنکور بدم

  رشتمم مهندسی شیمی بوده

  ارادتمند

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   آزمون‌های آزمایشی بر دو گونه هستند: آزمون‌های مقطعی و آزمون‌های جامع (شبیه‌سازی)

   آزمون‌های مقطعی را توصیه نمی‌کنم؛ چراکه کمک‌تان نمی‌کنند. آزمون‌های جامع نیز از منظر علمی کمک چندانی نمی‌کنند؛ اما فرصت مناسبی برای تمرین اداره‌کردن زمان کنکور را مهیا می‌کنند.

   و اما درباره مؤسسه‌ها
   اگر تست‌ها را مدرسان مطرح طراحی کنند شاید تجربه‌شان بد نباشد. مؤسسه‌های پارسه و نگاره این‌چنین بودند. امسال‌شان را نمی‌دانم!

   ارادت // جواد زارعی

   1. امين مقدم

    سلام مجدد جناب زارعی

    ممنون از پاسخگوییتون

    ١میشه بیشتر توضیح بدین از چه نظر کمک نمیکنه؟ حتی اگر ازمونی مقطعی باشه یعنی نمیشه تمرین مدیریت زمان رو یک مزیت دونست؟

    ٢فاکتورهایی مثل قیمت و جامعه اماری یک ازمون چقد باید تو انتخابمون تاثیر بزاره

    ٣از بین ازمون های نگاره و پارسه کدومو بیشتر توصیه میکنید چون من شناخت زیادی از اساتیدش ندارم

    راستش انتخاب از اونجایی سخت تر شد که من شنیدم بعضی موسسات سوالای سالهای قبلشونو عینا تو ازمونای جدیدشون تکرار میکنن این یعنی زحمت تالیف تست های به روز رو نمیکشن …

    میخواستم یه موسسه ای رو انتخاب کنم که حداقل بتونم خودمو با توجه به سوالات جدیدتر و سوالات احتمالی کنکور اینده بسنجم

     

    ببخشید طولانی شد

    خسته نباشید خداقوت

    1. جواد زارعی نویسنده

     سلام عزیز؛

     دوست خوبم، دکتر علی احسانی، سال گذشته مطلب فوق‌العاده‌ای درباره آزمون‌ها و مؤسسه‌ها تحریر و منتشر کرد. پیشنهاد می‌کنم مطلوب مذبور را خوب مطالعه کنید. به‌گمانم پاسخ‌تان را لابلای متن‌ها خواهید جست!

     هستم در خدمت‌تان // جواد زارعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *