بلاگکتاب بازاریابی مسینگ‌هام

کتاب بازاریابی مسینگ‌هام

دریافت نسخه انگلیسی کتاب مبانی مدیریت بازاریابی لنکستر و مسینگ‌هام

درباره کتاب بازاریابی مسینگ‌هام و داستان لو رفتن یا لو دادن برخی تست‌ها و نقش آقای پرچ در این ماجرا نمی‌خواهم بیشتر صحبت کنم که دردی از داوطلبان دوا نمی‌کند؛ اما همچنان اصرار دارم آقای پرچ یا مدرسان رانت‌داری که از تست‌ها خبر داشتند و البته استادی که خبردارشان کرده است، جرأت داشته باشند و مسئولیت خبطی که مرتکب شده‌اند را مرد و مردانه بپذیرند!

راستش، پیش‌تر که موضوع کتاب بازاریابی لنکستر و مسینگ‌هام را شنیدم، نسخه فارسی کتاب را تورق کردم که ترجمه فاجعه‌ای داشت و از اصل کتاب مأیوس شدم. بعدتر که آرام شدم، نسخه انگلیسی کتاب را دیدم و دست‌گیرم شد که کتاب، کتاب بدی نیست و نباید این‌طوری قضاوت می‌کردم. اگر حال و حوصله داشتید، پیشنهاد می‌کنم نسخه انگلیسی را از لینک زیر دریافت کنید و کتاب را تورق کنید. شک ندارم برخی بخش‌های کتاب را آشنا خوهید یافت؛ چرا که علم بازاریابی را در گذر زمان، جمعی از بزرگان و بازرگانان ساخته‌اند؛ از این رو، بخش قابل توجهی از کتاب‌های بازاریابی، مشترک است؛ چنان‌که بخش‌های مشترک کتاب بازاریابی لنکستر و مسینگ‌هام با کتاب کاتلر نیز بسیار است!

مبانی بازاریابی
مبانی بازاریابی
Marketing_Lancaster-Massingham.pdf
Version: یک
۶.۰ MiB
۹۶۰ Downloads
اطلاعات بیشتر

تنها افسوم این است که چرا فرد بهتری برای ترجمه این کتاب اقدام نکرده است. دکتر نوروزی را نمی‌شناسم؛ اما ترجمه‌شان انصافا خوب نیست!

8 فکر می‌کنند “کتاب بازاریابی مسینگ‌هام

 1. noname

  سلام

  این صحبت ها تسکینی برای تبعیض قایل شده، نیست…عادت کردیم در برابر هر بی عدالتی ساکت بشینیم. من کاسه داغ تر از آش نمیشم اما واقعیت ما همین شده… منتظر رتبه بشیم بعدم افسوس بخوریم و فراموش کنیم که با یک سال از عمرمون قمار کردند در صورتی که خبر نسبتا تازه ای به گوشمون میرسه که فلان کشور بخاطر تقلب کردن دو نفر Big test  را دوباره از همه از اول میگیرند.

 2. محمدحسین تحویلدارزاده

  با سلام و خدا قوت جناب آقای زارعی عزیز.

  ممنون از لینک مستقیمی که برای دانلود کتاب قرار دادید.

  همواره شاد و پر انرژی باشید.

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام برادر؛

   آقا دل‌مان برای شما تنگ شده است. چند باری با خودم قرار گذاشتم که زنگ‌تان بزنم؛ اما از آنجا که در زنگیدن تنبلی بی‌بدیلم، تماس نگرفتم.

   توفیق‌تان را اساسی خواستارم // جواد زارعی

 3. داش بهروز

  مطمئنا یکی از احتمالاتی که میشه به ترجمه بد  داد.اینکه دوستان به یکباره در یک بازه کوتاه شروع به ترجمه کتاب کردند تا به مسابقات (کنکور) هر طور شده برسانند..خب بالاخره با این کار ره صد ساله طی شد..این کتاب واقعا الان معروف شده!!!…منی که رشته ام فرق داره.این کتاب از کتابهای تخصصی خودم بهتر میشناسم.

 4. مریم

  سلام

  نکته اول من خودم جزو کسایی هستم که برای بازاریابی بالای ۸۰ حساب باز کرده بودم و با پاسخ های تشریحی که اعلام شد و نه کلید سنجش ۳۳ درصد زدم! اما همه این ۳۳ درصد رو از کتاب مناجاتی زدم که شما به طور کل ردش کرده بودید و دو تا سوال دیگه هم از این کتاب بود که حافظه ام یاری نکرد چون دو ماه آخر تمرکزم روی کنکورهای سال های قبل بود تا الان هم تنها امیدم اینه۹۹ درصد کنکوری ها بازاریابی رو بد زدن و من تنها نیستم!

  نکته دوم: من جزو بچه های ماهان بودم البته نه برای درس تئوری اما از طریق دوستانم شنیدم که جناب پرچ گفتن کتاب نوروزی بخونید اما بعد از تحقیق و البته شرکت تو همایش جمع بندی و پرسش از آقای بوترابی به این نتیجه رسیدم دوماه مونده به کنکور وقت تغییر منبع نیست! من با یه جمع ۴۰_۵۰ نفره از بچه های ماهان که همه شایعات رو شنیدن صحبت کردم الان حتی به خاطر نمیارم یک نفر منبعش رو تغییر داده باشه, آزمون های ماهان دوتای آخر رو همه به شکل فاجعه ای خراب کردیم خود من ۳۴ زدم و جالب این بود در مورد بیشتر سوالات هیچ نظری نداشتم انقدر برام جدید بود پس خیلی نگران نباشید که بچه های ماهان فلان و بهمان! البته اگر حتی یک نفر هم با این اطلاعات رتبه ی بهتری کسب کنه و فقط به همین دلیل نتیجه ی بهتری بگیره من امثال آقای پرچ رو نخواهم بخشید!

 5. پیام

  سلام آقای زارعی

  امکانش هست برای انتخاب رشته راهنماییمون بفرمایید

  من ۷۷ مدیریت صنعتی شدم.منطقیه چجور انتخاب رشته کنم؟کجا قبول میشم

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام برادر؛

   چه رتبه فوق‌العاده‌ای،‌ تبریک صمیمانه!

   من تخصصی در انتخاب رشته ندارم. چرا از مشورت‌های دکتر احسانی استفاده نمی‌کنید که در این‌باره کاربلد هستند.

   باز هم تبریک // جواد زارعی

دیدگاه‌ها غیرفعال هستند.