بلاگشرایط کنکور ارشد مدیریت تغییر کرده است!

شرایط کنکور ارشد مدیریت تغییر کرده است!

مختصری درباره برنامه‌های آتی وب‌سایت ارشدباز برای کنکور ارشد مدیریت ۹۸

امیدوارم تلاش برای کسب توفیق در کنکور ارشد مدیریت و دکتری ۹۷ تجربه‌تان را عمیق‌تر و شناخت‌تان را وسیع‌تر کرده باشد. البته، داستان کنکور ارشد و دکتری مدیریت ۹۷ هنوز تمام نشده است. بچه‌ها دکتری که انتخاب رشته کرده‌اند و منتظر اعلام نتایج اولیه و دعوت به مصاحبه هستند. بچه‌های ارشد هم که تازه کنکور را برگزار کرده‌اند و تا یکی دو هفته دیگر درگیر آه و افسوس درباره چگونگی برگزاری کنکور و چرایی خواندن فلان این درس و نخواندن آن درس هستند.

متأسفم که بچه‌های کنکور ۹۷ را آن‌طور که دوست داشتم همراهی نکردم. کانال تلگرامی را دیر به دیر بروز می‌کردم و خودم راضی نبودم. فرصت و فراغتم در سال گذشته محدود بود و توان عرضه نداشتم. اما شرایط امسال قدری متفاوت است؛ و قصد دارم ارشدباز را دوباره فعال کنم. البته، به شیوه و شرایطی تازه!

یک. بخش‌های مربوط به مهارت یادگیری از بطن ارشدباز خارح و به وب‌سایتی مستقل منتقل خواهد شد. وب‌سایت جدید مهارت‌های یادگیری و روش درس‌خوانی را آخر بهار رونمایی خواهم کرد.

دو. ساختار مطالب ارشدباز ۹۷ به‌طور تخصصی بر کنکور ارشد مدیریت متمرکز خواهد بود. راستش، درباره کنکور دکتری مدیریت مطالعه کرده‌ام؛ اما هنوز خودم را برای صحبت در این‌باره ذی‌صلاح نمی‌دانم. شاید سال آینده درباره دکتری مدیریت هم چیزهایی بنویسم، شاید!

سه. جهت‌گیری طراحان تست‌های کنکور ارشد مدیریت ۹۷ تغییر کرده است؛ از این رو، درس‌ها و منابع را دوباره بازنگری خواهم کرد. البته، مطمئن‌ام که دوستان با مطالعه همین مطالب هم می‌توانند رتبه‌ای فاخر کسب کنند؛ اما راه درست آن است که خودمان را با شرایط تازه‌ای که سنجش بر فضای کنکور ارشد مدیریت حاکم کرده است تطبیق دهیم. تلاش می‌کنم تحلیل‌ها را پیش از تابستان تمام کنم و بتوانم در هفته‌های ابتدایی تیرماه منتشرشان کنم.

چهار. در حال مذاکره با چند مؤسسه، گردآوری تیم تخصصی، و تولید محتوا برای برگزاری چند دوره‌های تخصصی مهارت یادگیری و روش درس‌خوانی هستم. امیدوارم که مذاکره‌ها ظرف یکی ماه آتی به نتیجه برسد و با همکاری دوستان خوبم بتوانیم دوره‌های را در تابستان برگزار کنیم.

پنج. مطالب کنکور ارشد ۹۸ را همین‌جا در وب‌سایت ارشدباز دنبال کنید. چندان به شبکه‌های اجتماعی دل‌خوش نیستم و فعالیت‌مان در سال جاری در همین وب‌سایت متمرکز خواهد بود. درباره فعال‌سازی کانال‌های دسترسی در شبکه‌های اجتماعی هنوز تصمیم نگرفته‌ام. هر تصمیمی که گرفتیم را در همین وب‌سایت ارشدباز اطلاع‌رسانی خواهیم کرد.

شش. خدمات وب‌سایت ارشدباز، رایگان است و همین‌طور هم خواهد ماند. وب‌سایت ارشدباز را به‌شخصه اداره می‌کنم؛ و به هیچ مؤسسه، سازمان، مدرس، یا مشاوری وابسته نیستم؛ و با تأکید و تمرکز بر ادای مسئولیت اجتماعی فعالیت می‌کنم. فعالیت تجاری و انتفاعی با اطلاع‌رسانی دقیق و شفاف در وب‌سایت‌های دیگر انجام خواهند شد.

توفیق‌تان را خواستارم   //   جواد زارعی   //   اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۷

34 فکر می‌کنند “شرایط کنکور ارشد مدیریت تغییر کرده است!

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   راستش را بگویم، آن‌گونه که می‌پسندم بر درس منابع انسانی مسلط نیستم، و ترجیحم آن است که درباره این درس سکوت اختیار کنم.

   ارادت // جواد زارعی

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام آرش جان؛

   خدا قوت!

   چند صباحی، که بیش از انتظارم طولانی شد، از فضای کنکور دور بودم؛ و امیدوارم که بازگشتی مناسب و متناسب با نیازهای دوستان داشته باشم.

   بهترین‌ها را برای شما آرزو می‌کنم!

   ارادت // جواد زارعی

 1. یاسین

  خیلی ممنونم آقای زارعی

  ممنونم که خودتون رو متعهد میدونید به این کاری که شروع کردید و وقت میذارید.

  واقعاً مرجع خوبی که بی طرف و منصفانه درمورد کنکور ارشد مدیریت صحبت کنه، غیر از شما کس دیگه ای نیست…

  امیدوارم که هرچه زودتر بتونم از مطالب خوبتون استفاده کنم.

  فقط میخوام بگم که… ما منتظر شما و تحلیل ها و مطالب خوبتون هستیم! هرچه زودتر هم منتشر بشن که قطعاً بهتره.

  با آرزوی موفقیت و تندرستی برای شما

 2. یاسین

  راستی آقای زارعی عزیز، امکان این هست که کسی باهاتون مشاوره ی خصوصی داشته باشه؟

  البته منظورم برنامه ریزی هفتگی و این حرفا نیست. صرفاً یک مشاوره خصوصی و با پرداخت به جزئیات با توجه به ویژگی های طرف مقابل درباره مسیر کلی کنکور ارشد.

  من خیلی به یک چنین مشاوره ای نیاز دارم از جانب شما. ممنون میشم راهنمایی کنید که چه وقت و با چه شرایطی میتونم باهاتون مشاوره داشته باشم.

  سپاس فراوان

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   یک. برنامه مشاوره در دستور کارم نیست؛ اما برنامه‌ای برای مربی‌گری در دست طراحی دارم که گمان می‌کنم نظرتان را تأمین می‌کند.

   دو. برنامه مربی‌گری نیازمند حضور در دوره مهارت‌های یادگیری؛ و در سطحی بالاتر، مستلزم تجربه دوره روش درس‌خوانی است. این دوره‌ها به‌طور عمومی برگزار می‌شوند؛ و برنامه‌شان را چند هفته دیگر اعلام می‌کنم.

   سه. معتقدم که بیشتر برنامه‌ریزی‌ها به‌علت بی‌توجهی به ویژگی‌های داوطلبان کنکور به نتیجه مطلوب منجر نمی‌شود. نه اینکه داوطلبان نتیجه نمی‌گیرند؛ بلکه نتیجه‌ای که عایدشان می‌شود تناسب خوبی با تلاش‌شان ندارد!

   ارادت // جواد زارعی

   1. یاسین

    احیاناً برنامه ای برای اینکه کلاس آنلاین هم داشته باشید، دارید؟

    به نظرم خیلی اتفاق خوبی هست اگه برای مخاطبان غیر تهرانیتون هم کلاس های مد نظرتون رو از طریق سرویس های تماس تصویری مثل اسکایپ و یا سایر سیستم های خدمات وبینار برگزار کنید.

    به هرحال خودتون بهتر از هرکسی درجریان هستین که در کنکور ارشد به دلیل تخصصی بودن و تفاوت بسیار زیادش از یک رشته به رشته دیگه، مشاور خوب و قابل اعتماد خیلی کم پیدا میشه. دوستان عزیز مشاور و روانشناس هم که جز موارد رفتاری و یادگیری کمک زیادی نمی تونن داشته باشن.
    من واقعاً توی اصفهان به این بزرگی کسی رو نمیشناسم. تنها امیدم به شماست و مطالب مفیدی که توی وبلاگتون می نویسید.

    ازتون خواهش میکنم که اگه صلاح دونستید و شرایطش براتون فراهم بود، یکم بیشتر هوای ما غیر تهرانی ها رو داشته باشید.

    پ.ن: البته اگه بتونید کلاس ها رو توی تابستان برگزار کنید و به صورت فشرده باشن، باز هم تهران اومدن برای بنده مقدوره. هرچند امیدوارم که برای کلاس های آنلاین هم برنامه داشته باشید.

    سپاس فراوان

    1. جواد زارعی نویسنده

     سلام؛

     یک. ماهیت برخی دوره‌ها، مانند دوره مهارت‌های یادگیری و روش درس‌خوانی، با کلاس‌های آنلاین سازگار نیست. به‌شخصه سال‌ها در حوزه آموزش الکترونیک فعال بوده‌ام و به‌خوبی می‌دانم که کارایی برخی آموزش‌ها مستلزم حضور در محیط و بده‌بستان‌های بی‌واسطه است. همین است که دوره‌های مهارت یادگیری، و روش درس‌خوانی را هیچ‌گاه به‌طور آنلاین برگزار نخواهم کرد.

     دو. در طراحی دوره‌ها به دوستان غیرتهرانی توجه خواهم داشت و تلاش می‌کنم دوره‌های فشرده را نیز طراحی کنم؛ و حتی اگر فرصت و فراغتی فراهم شد، دوره‌هایی را در برخی شهرها مانند رشت، اصفهان، مشهد، بابل و تبریز برگزار کنم. هنوز هماهنگی نکرده‌ام و قول قطعی نمی‌دهم.

     سه. امسال را جدی‌تر از همیشه در کنار دوستان داوطلب خواهم بود.

     ارادت // جواد زارعی

 3. Mm

  با سلام

  من لیسانس کامپیوتر دارم و هیج دیدی نسبت به رشته مدیریت IT ندارم ولی حتما می خوام در رشته مدیریت قبول شم، میشه راهنمایی کنید جن کتاب ها یا جزواتی رو باید بگیرم و شروع کنم

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   توصیه می‌کنم، تا می‌توانید وب‌سایت‌گردی کنید و درباره رشته مدیریت و گرایش‌های مدیریت تحقیق کنید. تا دل‌تان بخواهد مطلب در وب فارسی منتشر شده است. بعدتر که بر این موضوع اشراف پیدا کردید و عزم‌تان را برای مطالعه جزم کردید، مطالب مندرج در ستون کناری وب‌سایت ارشدباز را به ترتیب مطالعه کنید. من هم همین‌جا منتظرتانم که کمک‌تان کنم.

   ارادت // جواد زارعی

 4. مج

  سلام،خسته نباشید

  من خیلی خوب مطالعه کردم اما ازمون اونطوری که مورد انتظارم بود پیش نرفت،مخصوصا در درس تعوری مدیریت،سوالاتش سخت و بسبار مفهومی تر از سال های قبل بود شک ندارم اگه سوالات ٩۶ در ٩٧ میومد من ٧٠میزدم

  هرچه بود منو ازرده خاطر کرد چون تلاش بسیاری برای موفقیت کردم

  نمیدونم قسمتم نیست یا من خوب مطالعه نکردم اما تمام تلاشم رو کردم

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   اگر خوب مطالعه کرده بودید، باید حداقل نتیجه مطلوب را کسب می‌کردید. یا انتظارتان از خودتان واقعی نبوده است؛ یا روش مطالعه‌تان را درست انتخاب و اجرا نکرده‌اید. پس، عدم موفقیت‌تان را حواله قسمت نکنید. جسارتا، وضعیت کنونی‌تان نتیجه انتخاب‌های آگاهانه یا ناآگاهانه‌ای است که در سال گذشته و در فرایند مطالعه برای ارشد داشته‌اید.

   بخش مثبت گفته‌تان این است که اهل تلاش هستید، که امیدبخش است!

   ارادت // جواد زارعی

 5. بهناز

  سلام آقای زارعی خوشحال شدم بعد مدت ها پست گذاشتید

  میخواستم ازتون  خواهش کنم مطلبی که در مورد جهت گیری طراحان تست های کنکور ارشد مدیریت هست رو کمی زودتر  قبل از شروع تابستون بگذارید که ما داوطلبای کنکور ۹۸ بر اساس همون بتونیم برای تابستونمون برنامه ریزی کنیم راستش من تقریبا خیلی از کتابارو هم تهییه کردم (گرایش مالی ) و با این حرفی که زدید کمی دل نگران شدم .

  ممنون

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   یک. بی‌شک، اولین پُست جدی درباره کنکور ارشد مدیریت درباره فضای کنکور، ماهیت آزمون، و گونه تست‌ها خواهد بود. این تحلیل را ائاخر خردادماه منتشر خواهم کرد.

   دو. بنده، تخصصی در گرایش‌های مرتبط با مالی ندارم و منابع مناسب‌شان را هم نمی‌شناسم. پس، در این حوزه تخصصی نمی‌توانم کمک‌حال‌تان باشم.

   سه. اگر قرار باشد هر حرفی که می‌زنم و شما می‌خوانید، وجودتان را بلرزاند که اتفاق خوبی نیست. در مسیر کنکور، حرف‌ها و نقدها و پیشنهادهایی می‌کنم که به‌طور عمویم برای داوطلبان کنکور چندان دل‌چسب نیست؛ اما قرار نیست داوطلب کنکور ارشد که شما باشید یک‌سره بر مدار ترس و لرز بچرخد. باید ذهن‌تان را به سطحی بالاتر ارتقا دهید و خودتان را برای تغییرات جدی‌تر آماده کنید؛ که اگر آماده تغییر نباشید امیدوار به کسب توفیق نباشید.

   چهار. همین‌جا هستم که درباره درس‌خوانی کمک‌تان کنم.

   ارادت // جواد زارعی

 6. یاسین

  سلام آقای زارعی عزیز

  یک سوالی درمورد کنکور ارشد دارم که مدت هاست ذهن من رو مشغول خودش کرده.
  یادم میاد زمانی که در مقطع پیش دانشگاهی بودم، سازمان سنجش برای کنکور سراسری، اطلاعیه ای رو منتشر کرده بود که در متن اون، تمامی منابع آزمون سراسری رو با ریز جزئیات مشخص کرده بود. حتی یادم میاد که زمان کنکور ما (سال۹۳) دقیقاً ذکر کرده بود که از کتاب معارف اسلامی، فلان صفحه، فلان جدول سوالی طراحی نمی شود!!!

  پارسال وقتی برای اولین بار شروع کردم به جستجو در اینترنت برای آشنایی با آزمون کارشناسی ارشد و شرایطش، از چیزی که خیلی تعجب کردم این بود که سازمان سنجش نه تنها هیچوقت چنین اطلاعیه ای منتشر نکرده، بلکه به بیان یک تقسیم بندی خیلی کلی بسنده کرده! تئوری های مدیریت، مدیریت در اسلام، بازاریابی ، … یعنی حتی سرفصل هایی که از آنها در آزمون ارشد مدیریت قراره پرسش طراحی بشه هم مشخص نیست! چه برسه به یک کتاب بخصوص و منبع مشخص.

  خیلی دوست دارم بدونم که شما در این حوزه چه اطلاعی دارید و آیا عرایض بنده درست هستند؟

  دوم اینکه، نمیدانم با وجود این مسئله، یک داوطلب، با فرض نبودن شبکه اینترنت و بی اطلاعی از تجربه دیگران، به طور منفرد چطور می تونه خودش رو برای آزمون ارشد مدیریت آماده کنه؟ یعنی از کجا باید بفهمه که چه کتاب هایی رو باید بخونه؟ (البته منظورم یک کتاب از یک نویسنده بخصوص نیست، منظور اینه که مثلاً چطور باید بفهمد که رفتار سازمانی جزو تئوری های مدیریت محسوب میشه، اما مدیریت استراتژیک خیر!)

  و اینکه مؤلفین کتب کنکوری برای این آزمون، چگونه متوجه می شن که چه مطالبی رو باید در کتابشون پوشش بدن؟

  ممنون میشم اگر اندکی بنده رو از این ابهام دربیاورید 🙂

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   یک. داستان کنکور ارشد متفاوت است، و سازمان سنجش نه فقط منابع را به‌طور رسمی اعلام نکرده است؛ چیزی درباره چگونگی محاسبه تراز هم منتشر نمی‌کند. تمام مطالبی که درباره منابع و چگونگی محاسبه تراز در این وب‌سایت و وب‌سایت‌های دیگر مطالعه می‌کنید مبتنی بر تجربه است و به‌طور رسمی تأیید و تکذیب نشده است!

   دو. حساب داوطلبانی که به هر علت در جریان کنکور ارشد نیستند با کرام‌الکاتبین است و به‌طور معمول نباید به قبولی در دانشگاه‌های معتبر امیدوار باشند، که به این راحتی‌ها شدنی نیست!

   سه. نه فقط در شهرستان‌ها، که در همین تهران خودمان، بسیاری از داوطلبان ارشد به اطلاعات دست اول، معتبر و موثق دسترسی ندارند. ارشدباز را برای تأمین همین موارد راه‌اندازی کرده‌ام و خوشنودم که با همین بضاعت کم توانسته‌ام کمک‌حال دوستان در پهنه ایران‌زمین باشم.

   ایام به‌کام // جواد زارعی

 7. ادگار شاین

  سلام استاد

  ۱- لطفا منابع تئوری های مدیریت ورژن کنکور ۹۸ رو بگین چیارو بخونیم ؟

  ۲- من خودم تئوری های مدیریت جلیلیان و مبانی سازمان و مدیریت مقیمی و سوالات تئوری های مدیریت مهرداد پرچ رو دارم ، به نظرتون با خواندن کامل این سه منبع میتونم نتیجه خوبی بگیرم ؟ انتظارم حداقل ۵۰ درصد هست
  ۳- برای بقیه دروس مربوط به تئوری های مدیریت از همشون خلاصه کوچکی تهیه کردم که به نظرم از هیچ بهتره ، امسال اتفاقا چند تا از این خلاصه هایی که تهیه کردم اومده بود مثلا سوالاتی از خلاصه کتاب مبانی تئوری و طراحی سازمان ریچارد ال دفت اومده بود البته کلیتش در کتاب استاد جلیلیان اومده بود
  نظر خودتون چیه ؟ چرا گفتین که کنکور ارشد مدیریت تغییر کرده است ؟!
  ممنون

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   یک. کنکور ارشد مدیریت هر سال تغییر می‌کند؛ اما کمتر حس می‌شود. حجم تغییرات را هنگامی به‌طور ملموس درک می‌کنیم که کنکور امسال را با کنکورهای سه چهار سال گذشته مقایسه کنیم. پس، لازم است نگاه‌مان و تحلیل‌مان را متناسب با روز و روزگار تغییر دهیم!

   دو. درباره کنکور امسال، و منابع پیشنهادی به‌طور مستقل صحبت خواهم کرد.

   ارادت // جواد زارعی

 8. محصل

  درود

  سپاس از زحمات شما

  درخواستی داشتم که در صورت امکان هرچه زودتر منابع جدید برای ازمون ارشد رو در سایت قرار بدید.
  چون بنده منابع چاپ ۹۶ و ۹۵ رو دارم اما با توجه به صحبت هایی که راجع به کنکور ۹۷ بوده ، مردد هستم که با همین ها شروع کنم یا منابع جدید دیگری

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   بیشتر منابع، همان‌هایی هستند که سال گذشته پیشنهاد کرده‌ام؛ اما برای امسال چیزهایی در ذهن دارم که گفتن‌شان به داوطلبان کمک می‌کند. تلاش می‌کنم منابع سال جاری را قبل از آغاز تابستان معرفی کنم. پیشنهاد می‌کنم تا آن موقع بر همان منابع سال گذشته متمرکز باشید!

   ارادت // جواد زارعی

 9. یاسین

  با عرض سلام مجدد؛

  پیشنهادی داشتم خدمتتون جناب آقای زارعی

  در محیط آکادمیک کشور ما _به زعم بنده_ مشکل مهمی وجود داره به نام سندروم هدایت تحصیلی و نبود اطلاعات و راهنمایی های لازم برای انتخاب رشته صحیح.

  دانشجوهای مجموعه علوم انسانی و بخصوص مدیریت هم ازین قاعده مستثنی نیستن و این مشکل بسیار زیاد احساس میشه. به همین خاطره که دانشگاهامون پره از دانشجوهای یک رشته که توی وقت آزادشون به رشته های دیگه ای می پردازن.

  پیشنهاد من اینه:

  وبسایت شما قطعاً پر بازدید ترین وبسایت در حوزه مشاوره کنکور ارشد مدیریت هست. در این شکی نیست…یه سرچ گوگل با چندین کلید واژه ی مختلف مؤید عرض بندست!

  یه بخشی رو توی وبسایتتون قرار بدید، و از همه ی دانشجویان مقطع ارشد و دکترا، در رشته های مختلف مدیریت و گرایش های متنوع بخواید که در قالب یک ویدیو و یا فایل صوتی از خودشون، یه طور کامل رشتشون و گرایششون رو توضیح بدن.

  اما نه توضیحاتی که توی ویکی پدیا  و یا چارت درسی اون رشته هم بشه پیدا کرد! بلکه نکاتی رو بگن که در عمل مشخص میشه و تفاوت هارو توضیح بدن.

  به طور مثال درکی که یه دانشجوی کارشناسی مدیریت، از رشته ی مدیریت بازرگانی در مقطع ارشد با سرچ در ویکی پدیا و چندتا سایت کنکوری پیدا میکنه، زمین تا آسمون با دانشجوی مقطع ارشدی که توی همون رشته داره پایان نامشو مینویسه فرق میکنه.

  در عین حال اگه بتونن به طور تطبیقی گرایش و رشته ی خودشون رو با سایر گرایش ها بررسی کنن بسیار عالی میشه.

  به عنوان مثال خودتون بهتر میدونید که حتی مطالعه ی چارت درسی رشته ی مدیریت بازرگانی، هم نمیتونه جای صحبت های ۱۰، ۲۰ دقیقه صحبت ها و توضیحات یک دانشجوی مقطع ارشد یا دکترای این رشته رو بگیره.

  بسیار اتفاق زیبایی میشه اگه بتونید توی وبسایتتون یک مجموعه ازین توصیه ها، توضیحات و تجربیات ارزشمند دانشجوهای موفق کشور توی رشته های خودشون رو فراهم کنید. کلی آدم هم دعاتون می کنن 🙂

   

  خوشحال میشم اگه با کلیات ایده موافق بودید، از طریق ایمیل شخصیتون پیشنهاداتم رو در مورد جزئیات این طرح رو هم خدمتتون بگم.

  درضمن اینو هم اضافه کنم که اینکار هیچ زمانی رو از شما نخواهد گرفت. به جز زمان اندکی برای بارگزاری و دسته بندی فایل ها.

  ولی با انجام اینکار، کمک بسیار زیادی به انتخاب رشته ی عاقلانه و بلوغ انتخاب بین داوطلبان میشه و هرکسی میره در رشته ای که واقعاً بهش تعلق داره.
  🙂

  متشکرم

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   یک. خوشحالم که دغدغه دارید و برای بهبود وضع موجود تلاش می‌کنید. واقعا توجه‌تان شایسته تقدیر است.

   دو. با پیشنهادتان موافقم؛ اما در این‌باره سیاست‌ها و دیدگاهی دارم که کار را قدری کند و سخت می‌کند. شک نکنید که این کار را انجام خواهم داد؛ اما فرصت و فراغت کافی برای طراحی و اجرای آن ندارم. می‌ماند برای وقتی دیگر. شاید سال آینده!

   سه. سال‌ها تلاش کرده‌ام محتوایی برای ارشدباز تولید کنم که منحصربفرد باشد. تمام مطالب مندرج در ارشدباز اصیل هستند و هیچ‌کدام‌شان را از وب‌سایت‌های دیگر کپی نکرده‌ام. این کار باید به‌گونه و روشی منحصربفرد انجام شود؛ که خواهد شد. اگر نتوانم مخاطبانم را شگفت‌زده کنم،‌در ارشدباز را باید گل بگیرم.

   دست‌یابی به بهترین‌ها را برای‌تان آرزو می‌کنم.

   ارادت // جواد زارعی

   1. یاسین

    وسواس و دقتتون برای تولید محتوای دست اول و با کیفیت شدیداً قابل ستایش هست.

    به سیاست ها و طرز فکرتون احترام میذارم. چون همین سازوکار ارشد باز فعلی رو بوجود آورده.

    هرچند که سال آینده کمکی به بنده نمیکنه ولی امیدوارم به عنوان کسی که قراره رشته و گرایشش رو در وبسایتتون توضیح بده از بنده دعوت کنید D:

    به شدت منتظر مطالب جدیدتون هستم. فقط امیدوارم این ۴۰۰ هزارتومنی که امروز صرف کردم برای حرید منایع، خیلی به هدر نره با منابع جدیدی که قرار هست معرفی کنید. D:

    با سپاس و احترام فراوان

 10. تئوری های مدیریت

  سلام استاد اگه این دو کتاب رو در کنار هم بصورت کامل خوب بخوانیم به نظرتون میشه ۴۰ الی ۵۰ درصد زد ؟

  ۱- تئوری های مدیریت – جلیلیان

  ۲- تئوری های مدیریت – مدرسان شریف

  احساس میکنم این دو کتاب مکمل هم هستن و میتونن نقاط ضعف همدیگرو پوشش بدن!

  بجاش درس مبانی سازمان و مدیریت مقیمی و نمونه سوالات پرچ رو میخوام حذف کنم چون احساس میکنم مطالب مبانی سازمان و مدیریت مقیمی در مدرسان شریف اومده و نیازی به خواندن کتاب مقیمی نیست نظر شما چیه ؟

  خواهشا راهنماییم کنید

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام؛

   یک. در تحلیل درس تئوری مدیریت و در بخش منابع پیشنهادی، مفصل گفته‌ام که کدام منابع را، و چرا باید بخوانید. شما را به همان‌ها ارجاع می‌دهم.

   دو. پیشنهاد می‌کنم کلا از فضای این را بخوانم چند درصد می‌توانم بزنم خارج شوید که در بلندمدت ذهن‌تان را مسموم، و فعالیت درس‌خوانی‌تان را مخدوش می‌کند. در شرایط کنونی، شما فقط و فقط باید بر مطالعه و درک مفاهیم پایه متمرکز شوید و بس. کسب درصد را بگذارید برای زمانی‌که بر درس‌ها مسلط خواهید شد!

   ارادت // جواد زارعی

   1. تئوری های مدیریت

    سلام استاد ممنون از جوابتون ، منظور من اینه که اگه تئوری های مدیریت استاد جلیلیان و تئوری های مدیریت مدرسان شریف رو باهم بخونم از لحاظ عقلانی و منطقی درست هست ؟ یعنی بجای سردرگمی در منابع بهتر نیست که همین دو کتاب رو بصورت کامل یاد بگیرم ؟ آیا این دو کفایت نمیکنند ؟ (اصلی)

    1. جواد زارعی نویسنده

     سلام دوباره؛

     اگر ممنون پاسخم هستید؛ چرا دوباره همان پرسش را تکرار می‌کنید؟
     شما چیزی در ذهن دارید که نیازمند تأییدم هستید. این‌گونه پرسش‌ها را هیچ‌گاه به‌طور مستقیم پاسخ نمی‌دهم؛ چراکه ماه‌ها و سال‌ها وقت را برای پایش و تحلیل کنکور صرف کرده‌ام و نتیجه‌ها را به‌طور منسجم منتشر کرده‌ام. چرا زحمت نمی‌کشید و همان‌ها را مطالعه نمی‌کنید؟

     تا بعد // جواد زارعی

     1. تئوری های مدیریت

      مطالعه کردم ولی نگفتین که این دو کتاب باهم قابل استفاده هستند یا خیر

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام خواهرم،

   قرار بود برای جلسه دفاع خبرم کنید.
   ان‌شالله که در مسیر موفقیت قرار داشته باشید.

   ارادتمند / جواد زارعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *