روزنوشت ارشد ۹۴۱۰۸ روز تا کنکور ارشد ۹۴

۱۰۸ روز تا کنکور ارشد ۹۴

۱۰۸ روز تا کنکور ارشد ۹۴ فرصت باقی است و راستش نتوانستم پروژه هفته اول را به درستی انجام دهم. در بهترین حالت ۱۰ تا ۱۵ درصد پروژه را تکمیل کردم که البته برایم قابل پیش‌بینی بود. در عوض، صفحه «منابع پارتیزانی ارشد مدیریت» را کامل و منتشر کردم. البته نقص‌هایی در صفحه است که به مرور رفع‌شان خواهم کرد. اگر ایده‌ای، نظری، پیشنهادی، انتقادی، توصیه‌ای، چیزی درباره منابع مندرج در صفحه مذبور داشتید، زحمت بکشید در بخش دیدگاه‌ها درج کنید تا درباره‌شان بحث کنیم.

برای امروز به همین مقدار بسنده می‌کنم، چرا که توانم را صرف انتشار صفحه مذبور کردم!

4 فکر می‌کنند “۱۰۸ روز تا کنکور ارشد ۹۴

 1. کیا

  سلام.یه سوال فنی درمورد تئوری داشتم . لطفا اگر وقتش رو داشتین این جداول صفحات ۴۴ و۵۲ مدیریت عمومی الوانی رو یک نگاهی بندازید. جدول ص ۵۲ در رابطه با طبقه بندی موضوعی نظریه های سازمان هست.واقعا امروز اعصابم به هم ریخت تا خواستم با فلش کارت حفظش کنم.در سالهای اخیر سوال از اینها طرح شده؟ص ۸۴ مبانی سازمان رضاییان رو هم شامل میشه.با تشکر

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام برادر؛
   یک. ریچارد باخ، در بطن کتاب بی‌نظیر «جاناتان؛ مرغ دریایی» گفته است که «چرا سخت‌ترین کار در دنیا این است که به یک پرنده بفهمانی که آزاد است؟»
   دو. اگر مطالعه درس تئوری‌های مدیریت را به شیوه مرور انباشتی دنبال کنید، هم لذت می برید و بی‌زحمت مباحث را در حافظه بلندمدت‌تان ثبت و تثبیت می‌کنید. کیفیت آموخته‌ها با کتاب‌های جامع به مراتب اثربخش‌تر از کمیت اندوخته‌ها با فلش‌کارت است.
   سه. جدول صفحه ۴۴ کتاب دکتر الوانی بی‌نهایت مهم است. اگر علت یادسپاری‌ها را بدانید این‌قدر گرفتار ابعاد و تنوع جدول‌ها نمی‌شوید. دکتر الوانی در ابتدای صفحه ۵۱ توضیح کاملی درباره طبقه‌بندی جناب رابرتز و دوستان‌شان ارایه کرده است.
   چهار. صفحه‌های ۸۲ تا ۸۵ کتاب مبانی سازمان و مدیریت دکتر رضاییان مشتمل بر مفاهیم فوق‌العاده مهم و جذابی درباره نقش‌های مدیریت است که توسط مینتزبرگ بزرگ ارایه شده است و نیز مشتمل بر مقوله فوق‌العاده هوشمندانه خرده‌سیستم‌های سازمان‌هاست که توسط آدیزس فقید ارایه شده است. به ضرس قاطع نمی‌شود گفت، اما احتمال ارایه تست از این صفحه‌ها بسیار بالاست!
   پنج. بنی‌بشر، عادت‌های بد را از دریچه رنج ترک می‌کند و عادت‌های خوب را از دریچه لذت درونی می‌کند. گمان می‌کنم قراراست درس‌های تئوری مدیریت را درونی کنید؛ پس باید از دریچه لذت‌ اقدام کنید!
   مفید بودن را دوست دارم // جواد زارعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *