روزنوشت ارشد ۹۴۱۱۴ روز تا کنکور ارشد ۹۴

۱۱۴ روز تا کنکور ارشد ۹۴

مطالعه درس‌ها را به طور رسمی از امروز با مطالعه دو درس ۵۰۴ آغاز کردم. ۱۱۴ روز تا کنکور ارشد ۹۴ فرصت باقی است و از یک‌شنبه صبح نیز مطالعه جزوه تئوری‌های مدیریت دکتر پرچ را آغاز خواهم کرد. شاید عاقلانه‌تر آن بود که باب تئوری‌های مدیریت را با یکی از کتاب‌های مرجع، یا یکی از کتاب‌های جامع (نوشته‌ ۱۱۷ روز تا کنکور ارشد ۹۴) آغاز می‌کردم؛ اما راستش به شخصه علاقه خاصی به جزوه دکتر پرچ دارم. سال گذشته که بارش برف موجب تعویق یک‌هفته‌ای آزمون شد، عزلت‌نشینی کردم و جزوه تئوری دکتر پرچ را ظرف چهار پنج روز، دو سه مرتبه دوره کردم و دیدی کلی از مقوله تئوری مدیریت دست‌گیرم شد. در واقع، ۴۰ درصد درس تئوری‌های مدیریت را مدیون همین جزوه‌ای هستم که تا دل‌تان بخواهد کمبود دارد!

جزوه تئوری مدیریت دکتر پرچ نه کامل است و نه جامع؛ اما به دوستانی که پیش‌زمینه‌ای از مفاهیم مدیریت در کنه ذهن‌شان رسوب کرده است توصیه می‌کنم نیم‌نگاهی به آن بیندازند. دوستان دیگر هم ضرر نمی‌کنند اگر جزوه مذبور را تورق کنند. جزوه تئوری دکتر پرچ متشکل از ۲۷ فایل پی.دی.اف و بالغ بر ۳۰۰ صفحه دست‌نویس است و مطالعه درست و درمان تمامش، دو سه روز وقت می‌برد. اگر بخش دست‌نویس جزوه را حروف‌چینی کنند گمان می‌کنم تمام جزوه کمتر از ۷۰ صفحه شود.

انتظار عجیب و غریبی از این جزوه نداشته باشید، اما خیال‌تان آسوده باشد که بخش‌های مهم و نمره‌بیار تئوری‌های مدیریت را پوشش داده است. من برای گرم کردن از این جزوه استفاده خواهم کرد، شما را نمی‌دانم!

2 نفر درباره «۱۱۴ روز تا کنکور ارشد ۹۴» صحبت کرده‌اند

 1. حامد

  سلام خدمت دوست گلم.
  میخواستم ببینم با تسلط به جزوه ۳۰۰ صفحه ای مهرداد پرچ و مطالعه بخشهایی از مجموعه سوالات طبقه بندی ایشان در تئوری،
  و نزدن زبان،
  و درصد حدود۴۰ یا ۵۰ریاضی و خرد و کلان و مالیه و بودجه وحسابداری دولتی میشه انتظار دانشگاه دولتی داشت؟

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام برادر؛
   یک. جزوه تئوری دکتر پرچ معجزه نمی‌کند، اما بخش‌ها و نکته‌های کلیدی مقوله تئوری‌های مدیریت را برای داوطلبی که پیش‌زمینه تئوری دارد یادآوری می‌کند. مطالعه تست‌های طبقه‌بندی‌شده ایشان نیز مفید است،‌ به شرطی که امر یادگیری قبل‌ترش رخ داده باشد و مرور تست‌ها با هدف تمرین انجام شود. راستش برای تسلط بر درس تئوری مدیریت بیشتر باید کتاب جامع را بخوانید تا تست‌ها. در بطن و انتهای کتاب‌های جامع به قدر کفایت درباره تست‌ها صحبت می‌شود. اگر قصد دارید برای تست وقت صرف کنید،‌ بر تست‌های هفت هشت سال اخیر سازمان سنجش خیمه بزنید!
   دو. ذکر گرایش‌ مورد نظرتان را فراموش کردید، بازرگانی یا مالی؟ اگر منظورتان مالی است که به صراحت بگویم شرایط گرایش مالی از اساس با دیگر گرایش‌های مدیریت متفاوت است. من تخصصی درباره مالی ندارم. اما درباره بازرگانی بگویم که نموداری در این صفحه درباره سقف، کف و میانگین درصد لازم برای حضور در جمع رتبه‌های برتر کنکور منتشر کرده‌ام. میانگین تراز علمی‌تان با توجه به گرایشی که مدنظرتان است برای قبولی قاطع در دانشگاه دولتی (شهر نهران) باید بالاتر از ۳۵ درصد باشد. اگر کمتر از این مقدار باشد، گرفتار اما و اگر خواهید شد و باید منتظر بمانید تا نتیجه‌ها اعلام شود. اگر منظورتن از دانشگاه دولتی،‌ دانشگاه‌های شهرهای دیگر را هم شامل می‌شود؛ گمان می‌کنم با میانگین تراز علمی ۲۵ تا ۳۰ درصد هم پذیرفته خواهید شد.
   سه. چشم‌پوشی از درس زبان مخاطره‌آمیز است. حتی اگر خودتان را در این درس ناتوان هم بپندرید باز هم جای بحث دارد. در همان نمودار صفحه درس‌ها نشان داده‌ام که از هر درس می‌شود حداقل امتیازی را به سادگی شکار کرد!
   آرزوی توفیق // جواد زارعی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *