روزنوشت ارشد ۹۴۹۵ روز تا کنکور ارشد ۹۴

۹۵ روز تا کنکور ارشد ۹۴

روش و منش خیلی‌ها را قبول ندارم، اما دشمن‌شان هم نیستم!

۹۵ روز تا کنکور ارشد ۹۴ فرصت باقی است و قصد دارم درباره موضوعی صحبت کنم که مدت‌هاست گرفتارم کرده است. ایمیل‌های متعددی با موضوع خریدن یا نخریدن DLM دریافت کرده‌ام که اگر بگویم «بخرید» که می‌روند پی کارشان و خبر نمی‌دهند که خریدند یا نه، و اگر خریدند، آیا مشکل‌شان را مرتفع کرد یا خیر. اما برای گفتن «نخرید» باید هزاران دلیل و برهان اقامه کنم و به هزار و یک شاهد عادل ارجاع‌شان دهم که چرا خریدن این محصول دردی از داوطلب‌جماعت درمان نمی‌کند. آخرش هم متهم به ضدیت با جریان روز درس‌خوانی می‌شوم و لینک‌های مصاحبه‌های رتبه‌های برتر را حواله‌ام می‌کنند که هیچ نبودند و DLM راه را از چاه نشان‌شان داد و همین‌طور الی آخر. البته انگ‌های جالبی هم نثارم شده است؛ اینکه با جناب پرچ دشمنی دارم، یا آدم مدرسان شریف هستم و آمده‌ام که ماهان را بکویم، یا هزینه‌های وب‌سایت را خانه مدیریت تقبل کرده است که زیرپوستی تعریف‌شان را کنم و نیز، انگ‌های غیراخلاقی که از ذکرشان چشم‌پوشی می‌کنم!

ماجراهای مشابهی را همین چند روز پیش‌ تجربه کردم. همین‌که کتاب تئوری مدیریت دکتر طالقانی (مدرسان) و کتاب تئوری مدیریت دکتر محمدیان (جهش) را در فهرست منابع کنکور ارشد درج کردم و کتاب‌های جامع تئوری مدیریت سلامی (ماهان) و پرچ (پارسه) و سپندارند (نگاره) را حذف کردم، نواخته شدم. حذف کتاب مدیریت بازاریابی جناب مناجاتی هم داستان مستقلی برای خود داشت. واقعا نمی‌دانستم چنین منبعی، چنان طرفدارانی دارد. یکی دو مطلب هم درباره دوره کدینگ تئوری مدیریت برادر پورشفیع نوشتم که جنگ و جدالی در وب‌سایت برپا شد. جالب اینکه ایمیلی، تهدید هم شدم. بماند که چگونه ماجرا ختم به خیر شد و طرف، از ادامه مباحثه‌ای که در گرفته بود دوری کرد!

سخت‌تر از این‌ها را سال‌ها پیش هنگامی‌که در هفته‌نامه‌ها و روزنامه‌ها درباره بازار و خرید محصولات دیجیتال می‌نوشتم و مطالب را در وبلاگ آن‌روزگام منتشر می‌کردم تجربه کرده‌ام؛ و راستش ابایی از تجربه دوباره‌شان ندارم. مشکل این‌جاست که این‌بار، انرژی و حوصله چندانی برای پاسخ‌گویی به این‌قبیل درخواست‌ها ندارم؛ چرا که فرصت محدودی برای درس‌خوانی در اختیارم هست.

داستان DLM نیز مسیر مشابهی را طی می‌کند و در این برهه می‌توانم، اما نمی‌خواهم درباره یک محصول خاص موضع‌گیری کنم. از این رو تصمیم گرفتم تا طی روزهای آتی درباره موضوع فلش‌کارت در سطحی بالاتر صحبت کنم که هم شامل فلش‌کارت‌های DLM و هم شامل مابقی محصولات و منابع موجود در بازار ارشد مدیریت می‌شود!

6 نفر درباره «۹۵ روز تا کنکور ارشد ۹۴» صحبت کرده‌اند

 1. کیا

  سلام. شما روزنامه نگارا کارتون روشنگری و شفاف سازی هست.چه خوبه فرهنگی که با کلام وسخن و منطق همدیگر رو نقد و راهنمایی کنیم تا تهدید و ارعاب و… اگر منافع موسسات اجازه بده. البته یک روزنامه نگار معمولا به این مسائل عادت داره اونم تو این کشور …. البته سلایق مختلف رو هم در نظر بگیرین و صد البته نسبیت.طبق نظر مدیریت اقتضایی عمل کنیم خوبه.یعنی یک بهترین راه حل وجود ندارد(همون تئوری ایجابی یا بستگی دارد) ملاحظه میفرمایید اینارو با فلش کارت حفظ کردم :))

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام برادر؛
   یک. تبلیغ فلش‌کارت، آن‌هم در ارشدباز،‌ ای وای!
   دو. مطلب ۹۴ روز تا کنکور ارشد ۹۴ را اگر فرصت کردید بخوانید؛ گمان می‌کنم کمک‌تان کند.
   عاشق تفکر سیستمی // جواد زارعی

   1. کیا

    بنده تبلیغی انجام ندادم.فقط گفتم نمیشه در مورد همه روشها کلی نظر داد.خواستم تعمیم بدم به روشهای اقتضایی و وضعی در تئوریهای مدیریت.بنده از روش پارتیزانی استفاده نمیکنم بنابراین انتقادی هم نمیکنم.شما چطور فلش کارتها رو نخونده نظر میدین.من یک سومDlm رو خوندم.عیب بزرگش اینه که وقت گیره برای همه مناسب نیست ولی مزیتش بزرگتر از عیبش هست که اونم تثبیته تثبیت.

    1. جواد زارعی نویسنده

     سلام برادر؛
     یک. از لحن نوشته‌ام مشخص است که ماجرای تبلیغ و داستان رهیافت اقتضایی را شوخی کرده بودم. اگر واقعا فکر می‌کردم که تبلیغ کرده‌اید که دیدگاه را بدون اخظار قبلی حذف می‌کردم!
     دو. مطمن‌اید که من فلش‌کارت‌ها را ندیده،‌ ارزیابی کردم؟ خوبی انتشارات تبلور دانش این است که نمونه‌های اصلی را به طور محدود برای دانلود منتشر کرده است!
     سه. زیر و زبر رویکرد پارتیزانی را در ارشدباز منتشر کرده‌ام و راستش اندکی هم از دوستات دل‌خورم که چرا این رویکرد را نقد نمی‌کنند. می‌شود تمام محتوای رویکرد را خواند و از آن تبعیت نکرد و بسیار صریح نقدش کرد. من که مشکلی نمی‌بینم!
     چهار. درباره عیب‌ها و مزیت‌های فلش‌کارت‌ها به قدر کفایت صحبت کرده‌ام و حتی موضوع صریحم را درباره فلش‌کارت‌های DLM بیان کرده‌ام. به شخصه وقت‌گیر بودن مطالعه کارت‌‌ها را عیب تقلی نمی‌کنم. ذات روش لایتنر وقت‌گیر است!
     عاشق نان‌ و آجیل و خیابان آبرسان تبریزم // جواد زارعی

 2. اميرحسين

  سلام جناب زارعی
  ادامه بدین.
  نقد هم کنید حتی کوبنده! ما حمایت میکنیم. هرکسی هم که مخالف هست از لاک ترس بیاد بیرون و در همین وبسایت نظرش را بنویسه!

  1. جواد زارعی نویسنده

   سلام برادر؛
   راستش عزمم را برای امسال جزم کرده بودم که خیلی جدی‌تر از پارسال بنویسم، اما فرصت کافی برای این کار ندارم و ترجیح می‌دهم فرصت موجود را صرف خلق ارزش‌های واجب‌تر کنم.
   بد نیست، کمی هم بخوانیم! // جواد زارعی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *