بایگانی دسته: درباره ارشد مدیریت

مطالعه این نوشته به درک تفاوت‌های رشته‌های مدیریت و مدیریت اجرایی کمک می‌کند!

مقایسه ارشد مدیریت با مدیریت اجرایی

۱۶ اسفند ۱۳۹۲

مجموعه ارشد مدیریت، کاندیدای مهاجرپذیرترین رشته کنکور ارشد است. حداقل نیمی از داوطلبان این رشته را فارغ‌التحصیلان رشته‌های دیگر، علی‌الخصوص فنی‌ها، تشکیل می‌دهند. رشته‌‌هایی مانند مدیریت،‌ مدیریت اجرایی و گرایش مدیریت سیستم و بهره‌وری (مهندسی صنایع) که ته‌مایه مدیریتی دارند جان می‌دهند برای مهاجرت. راقم این سطور؛ خود از مهاجران است و نیک می‌داند و می‌فهمد که مهاجرت به وادی ناشناخته‌ها چقدر می‌تواند مخاطره‌آمیز باشد.

انتخاب، از آن موضوعات سهل و ممتنع است. آسان است؛ چرا که انتخاب می‌کنیم؛‌ انتخاب می‌شویم و گاهی هم برای‌مان انتخاب می‌کنند. اما انتخاب پیچیده هم هست؛ چرا که گاهی مجبور می‌شویم بین چیزهای بد و خوب، و هم‌تراز، یکی را انتخاب کنیم که سخت‌ترین  کار عالم است. اگر حال و حوصله دارید، توصیه می‌کنم کتاب صوتی رایگاندرباره دشواری‌های انتخاب را با صدای محمدرضا شعبانعلی گوش کنید.

داوطلبان عزیز، بالاخره باید رشته و گرایش مطلوب‌شان را انتخاب کنند تا بتواند برنامه‌ریزی کنند و خوب بخوانند. تلاش کردم مطلبی شسته و رفته برای دوستانی مهیا کنم که بین رشته‌های مدیریت، مدیریت اجرایی و مدیریت سیستم و بهره‌وری گرفتار مانده‌اند ادامه‌ی خواندن

محاسبه تراز (نمره کل)

۷ شهریور ۱۳۹۲

Exclamation_oنوشته محاسبه تراز کل (نمره کل) مورد بازنگری قرار گرفته، و اصلاح شده است. از این رو پیشنهاد می‌کنیم، نسخه اصلاح‌شده را مطالعه کنید!

داوطلبی که برای کسب رتبه‌ مرغوب تلاش می‌کند باید بداند که پذیرش در رشته دلخواه منوط به کسب نمره کل (تراز) مناسب و متناسب با رشته مذبور است. سقف نمره کل معادل ۱۰.۰۰۰ است که حاصل‌جمع بیشترین نمره خام کل و معدل مؤثر ۲۰ است. کسب این نمره به سادگی ممکن نیست و رتبه‌های برتر می‌توانند تا حوالی نمره کل ۹.۸۰۰ نزدیک شوند. ادامه‌ی خواندن