بایگانی دسته: موسیقی

Pura Vida

اگر دوستان بگذارند، کنکور ارشد هم زیباست!

۱۱ دی ۱۳۹۴

یک ماه تمام از آخرین از موسیقی پیشنهادی گذشته است؛ و راستش همین امشب بود که پس از مدت‌ها سرگرم نیوشیدن موسیقی بودم که یادتان افتادم و مطابق حال این روزهایم، خواستم موسیقی نابی تقدیم‌تان کنم که دریافتم با سیاست‌هایی که پیش‌تر درباره قطعات پیشنهادی مشخص کرده‌ام سازگاری ندارد. دوباره می‌رفت که قطعه حمص محمد نعیم را منتشر کنم که ذهنم را به سمت جسی کوک و قطعات کم‌نظیرش منحرف کردم؛ اما دلم به انتشارشان نرفت؛ تا اینکه کریس جان یونانی را گیر آوردم و قطعه «زندگی خالص» یا «زندگی پاک» را برای انتشار آماده کردم!

ادامه نوشته

indians sacred spirit

رقص و آواز بومیان آمریکا

۹ آذر ۱۳۹۴

اواسط دهه هفتاد شمسی که جوان‌‌تر بودم و فرصت خواندن کتاب و شنیدن موسیقی داشتم؛ تراکتوری می‌خواندم و تا می‌توانستم می‌شنیدم تا نخوانده و نشنیده از دنیا نرفته باشم. راستش، آن روزها به فرهنگ سرخ‌پوستی علاقمند بودم و کارم با کتاب‌های کارلوس کاستانِدا از خواندن گذشته بود و به خوردن رسیده بود. الآن پیرتر شده‌ام و حال و حوصله دوران شباب را ندارم و کمتر می‌خوانم و حتی کمتر هم موسیقی گوش می‌دهم؛ اما شنیدن برخی موسیقی‌ها را نمی‌توانم ترک کنم؛ چرا که ذهن و وجودم را به گذشته‌ها و برخی حالت‌ها ذهنی خاص گره می‌زنند و مفاهیم جذابی را در وجودم زنده می‌کند. راست گفته‌اند که احساس و ادارک افراد از شنیدن موسیقی در موقعیت‌ها و محیط‌ها و دوره‌های متفاوت زندگی متفاوت است و آدم‌ها صرفا می‌توانند در نغمه‌ها شریک شوند و بس!

ادامه نوشته

La Petite Fille de la mer

دختر کوچک دریا

۲ آذر ۱۳۹۴

شما را نمی‌دانم؛ اما خودم گاهی از ارشدباز و توصیه‌ها و تحذیرها؛ و این را بخوان و آن را نخوان؛ و این را بخر و آن را نخر خسته می‌شوم. بالاخره روبات که نیستیم و زبانم لال قرار است آدم باشیم. برای این‌که فرصتی برای تنفس خودم و خودتان مهیا کرده باشم؛ بخش «موسیقی پیشنهادی» را راه‌اندازی کردم. بسته به حال و روزم تلاش می‌کنم هر هفته حداقل یک موسیقی پیشنهادی منتشر کنم. موسیقی‌ها بی‌کلام هستند. چرایی‌اش بماند برای بعد که خواهم گفت که چرا باید گاهی وقت‌ها فقط و فقط به موسیقی بی‌کلام گوش کنید و بس!

ادامه نوشته